DEPRESIJA

možda je raspoloženje precenjeno... dobro loše... možda nije kad su tu mala deca

- - - - - - - - - -

da li sam sad sebi navukla depresiju od ove rečenice, moguće :roll:

- - - - - - - - - -

ali ne verujem znači hoću
:P
 
neki ljudi su namerno u depresiji godinama pribavljajući pažnju drugih ljudi.
nikada nisam shvatila šta ta reč zaista znači i drago mi je zbog toga.
da li to znači da je moje biće veoma površno pa se nije suočilo sa dubiozama ovog kosmosa ne znam,
ali znam pouzdano da je mnogo bolje za dušu i za organizam biti veseo i razdragan ko tranzistor
što bi reko moj stari forumski drug Maki koji na žalost ne posećuje više krstaricu.

nemaš predstavu o čemu pišeš
depra nije izbor, nego stanje

depresivan može biti bilo ko, bez obzira na (ne)površnost, intelekt, izgled itd. neko je već gore objasnio da je u pozadini depresije biohemijski proces, što jasno govori u prilog ozbiljnog medicinskog stanja

a što se tiče ovog boldovanog, nije "biti veseo" = budi veseo, neće ti biti ništa
 
sve dok nemam pojima šta znači depreseija blago meni.
svima vama koji znate šta to stvarno znači i koliko ste siebani u vašim biohemiskim procesima
mogu samo da poželim da što dublje zaronite tamo i potražite suštinu života u patnji i očaju.

čak i kada vam neko pruži ruku dobronamerno i pokuša da vas izvadi iz tog gliba vi mu se lepo zahvalite i recite mu da on nema pojima
koliko je vama u stvari udobno i komforno u depresiji i koliko vas ona sjajno štiti od života u koji ne umete da se upustite
 
sve dok nemam pojima šta znači depreseija blago meni.
svima vama koji znate šta to stvarno znači i koliko ste siebani u vašim biohemiskim procesima
mogu samo da poželim da što dublje zaronite tamo i potražite suštinu života u patnji i očaju.

čak i kada vam neko pruži ruku dobronamerno i pokuša da vas izvadi iz tog gliba vi mu se lepo zahvalite i recite mu da on nema pojima
koliko je vama u stvari udobno i komforno u depresiji i koliko vas ona sjajno štiti od života u koji ne umete da se upustite

ovde nije reč o ličnim iskustvima (bar ne ovo skorije što sam čitala), već o činjenicama koje su drugi prilično egzaktno izneli (imajući u vidu da je ovo ipak forum)
a šta ti pišeš, stvarno nemam pojma, stičem utisak da si sveža, možda srednjoškolka ili zelena akademska građanka, s obzirom na shvatanja koja iznosiš

ne mogu da se natežem s tobom, ne kačiš me, sori
 
pa možda ima i opasnost od proglašavanja ljudi depresivnima itd jer nisu dovoljno veseli i tako :think:

- - - - - - - - - -

ima to veze i sa ekonomskom nesigurnošću koje je bilo manje pre 30tak god mislim
 
I je li ko od vas definiciju depresije imade?:per: Da nije samo ono depresija je potištenost jer to nije definicija već samo naški prevod strane reči već pravu definiciju šta je depresija a?:zper:
 
Nema ništa niko ne reče ništa :sad2: such shame :thumbdown:
I stručnjaci šta je depresija? Depresija je jasan uvid u realno stanje stvari. To je jezik kojim se naša podsvest obraća svesti sa porukom da od ovoga posla neće biti ništa. To može biti bilo šta. Što više za nečim žudite i shvatate da od toga nema ništa postajete i više depresivni. Problem nastaje kada shvatite da je ceo vaš život "besmislen i uzaludan" i da je ko gnjezdo puno kokošijih jaja. Život je "kokošije gnjezdo" a dani su "jaja" u kome svaki naredni dan liči na prethodni. Ljudi bežeći od svoje fizičke realnosti da bi se spasili depresije upadaju u sve veći problm.... Lekovi nisu izlaz iz depresije već samo stvaraju iluziju izlečenja ko čovek koji umire ali je dobio inekciju protivu bolova i oseća se "sjajno".
Izlečenje leži u menjanju svoje psihičke stvarnosti kojom menjate vašu fizičku realnost. Ako naučite "farbanje" svako vaše naredno "jaje" biće različito i sve lepše...Faberžeovo jaje je najlepše. Ovo je rečeno malo u zagonetci ali "ko ima mudrost shvatiće šta duh govori crkvama".
 
To je ciničan prilaz stvari...Kao kada bi rekao da je sveko ubistvo samo upražvanjvanje darvinizma jer je ubica bio ili fizički jači od žrtve ili je koristio neko oružje i ili trik...

- - - - - - - - - -

U srbiji je inače cinizam već 20 godina vladajuča ideologija...I ''whatabout''izam...:mrgreen:
 
Selective serotonin reuptake inhibitors (SSRIs)

Citalopram (Celexa, Cipramil)
Escitalopram (Lexapro, Cipralex)
Paroxetine (Paxil, Seroxat)
Fluoxetine (Prozac)
Fluvoxamine (Luvox, Faverin)
Sertraline (Zoloft, Lustral)

- - - - - - - - - -

 
stupid-people-make-me-sick.png
 
Autor: Renata Senić

Depresija je patološko stanje tuge i definiše se kao poremećaj emocija. Frojdov tekst “Tuga i melanholija” detaljno objašnjava razliku između patološkog i zdravog procesa tugovanja.

Depresija može biti blaža ili jača, odnosno može se manifestovati kao melanholija, a može se pretvoriti u veoma intenzivnu tugu usled koje pojedinac potpuno prestaje da vodi brigu o sebi i drugima. To je složen poremećaj raspoloženja koji se ubraja među najčešće bolesti na svetu. Depresija je neobična pojava jer se manifestuje na različite načine kod osoba različitog uzrasta, pola i temperamenta.

Depresija u adolescenciji

Mnogi adolescenti prolaze kroz depresivne epizode. Oni u pubertetu tragaju za svojim identitetom i dešava se da budu konfuzni u tom traganju. Depresija među mladima se drugačije manifestuje od depresije među odraslom populacijom. Budući da važi stereotip da je depresivna osoba plačljiva, razdražljiva i nedruželjubiva, roditelji često ni ne primete kada je njihovo dete u depresiji, jer ono može da se ponaša sasvim drugačije od opisanog stereotipnog ponašanja. Ne čudi kada depresivni adolescent glasno sluša muziku po ceo dan i ponaša se ljutito i pun je mržnje. S druge strane, može da se ponaša potpuno nemarno, da prestane da vodi računa o sebi, izgleda lenjo i zapušteno. Kod devojaka se depresivno raspoloženje često manifestuje tako što se izgladnjuju, a neke počinju i da piju i konzumiraju psihoaktivne lekove. Međutim, uglavnom se adolescenti ne zatvaraju u sobu i ne odbijaju sasvim kontakt s drugima, već se ponašaju buntovno i prkose roditeljima. Zato roditelji često takva ponašanja tumače pogrešno, kao bezobrazluk, a ne kao povišenu tugu svoje dece. Adolescenti se okreću svom društvu, a ono ih sprečava da ispolje svoju tugu. Neke devojke su depresivne povodom odvajanja od roditelja i završavanja perioda bezbrižnog detinjstva, ali one, da bi se uklopile u svoje društvo, moraju da se odvoje od roditelja. U tom društvu svoju tugu moraju da zadrže za sebe, jer bi ih vršnjaci odbacili kada bi pokazale da pate za roditeljskom ljubavlju. To bi bio odraz slabosti i zavisnosti. Ređe, mada ne sasvim retko, sličan se obrazac sreće i kod pripadnika muškog pola.
 

Back
Top