Nafta je neiscrpna

I zasto se ne finansiraju ovakva reshenja parama UN a na primer?



http://www.popularmechanics.com/automotive/new_cars/4251491.html
aircar0208.jpg
 
vadjenje i prerada nafte je skupo proces i zahteva odredjene infrastrukture. mada je i dalje preskupa ali ne bi arapi, a ni celnici kompanija dozvolili da im se smanji profit. sasvim normalno, svako bi tako koristio monopol. svet nije humanitarno drustvo nego potrosacko. hiljadu njih rade da bi jedan uzivao. uvek bilo i bit ce.
 
Ljudi lako je utvrditi da ima nafte negde duboko, duboko, duboko... Ali problem nastaje kako do nje doci?! Vi svi pricate kao da nam je na dohvat ruke... A zasto toliko kosta, pa kao i sve, da bi neko debelo profitirao... Uostalom neka neko nadje udzbenik iz Istorije za 1. god srednje i videce da je prvi auto isao na biodizel... ;)
 
Biodizel je šarena laža.
Sve obradive površine na Zemlji već danas jedva da mogu obezbijediti dovoljno hrane. Zamislite šta bi se desilo da se umjesto hrane počne uzgajati uljana repica za proizvodnju biodizela. Koliko hektara zemljišta treba iskoristiti da se dobije 100 litara biodizela? A koliko goriva svako od nas potroši godišnje? Uzmite malo pa računajte.

Treba svesti broj ljudi na trećinu ili manje i potpuno zabraniti privatna vozila.
 
Biodizel je šarena laža.
Sve obradive površine na Zemlji već danas jedva da mogu obezbijediti dovoljno hrane. Zamislite šta bi se desilo da se umjesto hrane počne uzgajati uljana repica za proizvodnju biodizela. Koliko hektara zemljišta treba iskoristiti da se dobije 100 litara biodizela? A koliko goriva svako od nas potroši godišnje? Uzmite malo pa računajte.

Treba svesti broj ljudi na trećinu ili manje i potpuno zabraniti privatna vozila.

Istina... Uskoro nece ici ni na naftu niti na bilo sta drugo... Struja... :D Nego zamara malo ovo bijenje glavom oko vaznih svetskih tema, neko mlati pare dok se mi "koljemo" ovde... Odoh na jednu meditacijicu... ;)
 
OOOOO masteru ......:eek::eek::eek::eek::eek:


Ekonomski pokazatelji

Od 1 tone semena uljane repice dobija se oko 350 kg ulja i oko 650 kg pogača. Posmatrano po jedinici površine dobija se minimalno 1 t/ha ulja i 2 t/ha pogača. Otkupna cena semena uljane repice je oko 240 eura/t. Pogače se prodaju za oko 175 eura/t, dok je cena dobijenog ulja oko 600 eura/t. Posebno je interesantno da se podsticajnim poreznim merama favorizuje proizvodnja biodizela, što u konačnom rezultatu ima nekoliko prednosti: proizvodnja ekološkog goriva uz zaštitu životne sredine, smanjenje zavisnosti od uvozne nafte, zadržavanje značajnijih površina strnina u setvenoj strukturi...Ilustracija za to je i podatak da je maloprodajna cena D2 (fosilnog porekla)0,795 eura /l, dok je cena biodizela (iz uljane repice) 0,709 eura /l.

Da li bi se i kod nas mogli postići ovakvi rezultati?
1.
biodizel sa 2 hektara od mojih 20, zadovoljava energetski bilans mojeg domacinstva ukljuchujutji i individualni prevoz. http://www.poljoprivreda.info/?oid=24&id=52
Posebno ako obratite paznju na moj post o The air car:) i to uzmete u obzir http://www.popularmechanics.com/auto...s/4251491.html
2. smanjiti broj stanovnika planete......meni to zvuchi malko genocidno, izvini ako sam pogreshno shvatio pa obrishi sadrzaj spoilera.:think:
 
1. Super. Drago mi je čuti tako nešto. Samo, izračunaj koliko hektara treba potrošiti za zadovoljenje energetskih potreba cijele Srbije.

2. Zašto svi odmah misle na genocid? Broj stanovnika zemaljske kugle (na duže staze) može se smanjiti na mnogo načina, a da oni ne uključuju genocid.
 
Biodizel je šarena laža.
Sve obradive površine na Zemlji već danas jedva da mogu obezbijediti dovoljno hrane. Zamislite šta bi se desilo da se umjesto hrane počne uzgajati uljana repica za proizvodnju biodizela. Koliko hektara zemljišta treba iskoristiti da se dobije 100 litara biodizela? A koliko goriva svako od nas potroši godišnje? Uzmite malo pa računajte.

Treba svesti broj ljudi na trećinu ili manje i potpuno zabraniti privatna vozila.

zato su kinezi pametni..................
oni svi bajs,a i pre olimpijade su uveli neke mere,da bi malo procistili vazduh...........bila je ogranicena upotreba automobila,msm da je svako mogao svaki drugi dan da vozi,nisam sigurna............tj,svaki automobil..........
 
Broj stanovnika na planeti se smanjuje i kroz genocid, u toku mnogobrojnih, manjih i većih ratova, a i u toku prirodnih katastrofa, poplava, zemljotresa......Normalno je to....prirodna selekcija....

ne bih bas rekla.mi smo prirodnu selekciju poremetili................medicinom,naukom,nacinom zivota..............
da je neporemecena,ne bi nas bilo ovoliko..............
 
ne bih bas rekla.mi smo prirodnu selekciju poremetili................medicinom,naukom,nacinom zivota..............
da je neporemecena,ne bi nas bilo ovoliko..............

Sada da, ali što reče Yoda, na duže staze.......budemo videli....
A nisam sigurna da načinom života produžavamo životni vek!.....ali ne bih nastavljala, nismo pri temi......neka momci nastave o nafti.....
 
I zasto se ne finansiraju ovakva reshenja parama UN a na primer?

Između ostalog zbog toga što UN nema svoje pare nego pare koje joj uplaćuju države članice, proporcionalno svojoj ekonomskoj snazi. Pri tom, u poslednjih desetak godina države uglavnom NE uplaćuju te pare (pre svega SAD), pa su UN u priličnoj finansijskoj buli. A takođe i zbog toga što je proces odlučivanja o tome kako će te (makar teorijske) pare kojima UN raspolaže da se troše do besvesti komplikovan.
Konačno, zbog čega bi UN finansirale nešto što može da bude isplativ komercijalni poduhvat? Naročito pod pretpostavkom da će nafte nestati. :D
 
Sada da, ali što reče Yoda, na duže staze.......budemo videli....
A nisam sigurna da načinom života produžavamo životni vek!.....ali ne bih nastavljala, nismo pri temi......neka momci nastave o nafti.....

pa msa sam na nemilosrdno ubijanje zivotinja i podredjivanju svega nasoj koristi...............da na taj nacin nacinom zivota poremecujemo prirodnu selekciju.........
ae necemo spamovati vise..................:mrgreen:
 
Nisam ni mislio da biodizel bude jedino resenje ali ga svakao ne bi trebalo ni odbacivati obzirom da je obnovljiv .

Za ovo oko broja stanovnika se brine planeta svojim mehanizmima i to je po mom mishljenju, u odnosu na nashe smeshne napore da se suprotstavimo, ipak kljuchni faktor.:bye:
 
Evo da ponovim:
nađoše Rusi i Kanađani.
Traže i drugi. Naći će.
Klinac će oni da pomjeraju granice zbog nečeg nedostupnog ili preskupog za vađenje.
Druže Buu:
Nafta je skupa jer tako hoće špekulanti.
Nekada žito(1600),pa pamuk(1800),danas nafta.
Zašto se ne proizvodi ono sa slikica? Pa zbog istih.
Pa imao je Audi električni auto još 1991,a projekat 1983...
Ali kako bi se zelenaši bogatili?
O, da,to sam ja,malo sam se, promenilaaaa...
:cool:
 

Back
Top