alati

kresa capri

Zainteresovan član
Poruka
170
ajde da prestavimo alate koje koristimo za popravku automobila na primer dali neko ima seme stalka za motor ili karoseriju, neki rucno izradjen alat itd.
 
alata i nemam nesto puno tj samo set gedora i kljuceva profesional par cekica macola 10-ak sarafcigera ...uglavnom kad mi nesto ode i treba mi sarafcifer/gedora/kljuc/imbus.. obavezno mi je taj primjerak zagubljen :lol:
 
1. Комплет шрафцигера (тзв. Филипс комплет);
2. Комплет кључева (са додатком 10 и 17 окасог луле и 11 виљушке);
3. Велики сет гедора - од 4мм до 23, са 2 кључа и разним наставцима за лакши прилаз, као и комплетом наставака за шрафцигер;
4. Сет имбуса (дал' беше сан М или Н...:think:), од којих користим само један и то за скидање предњих седишта;
5. Специјални кључ 42 за скидање вентилатора (прављен, добио од друга Чокија);
6. Сечице;
7. Моторцангле;
8. Чекић (у употреби приликом растурања донатора, иначе ретко);
9. Скалпел;
10. Хидраулична дизалица са точкићима - носивост 2 тоне (мислим да је зову крокодил);
11. Сет лимчића за скидање стакала (исто Чоки правио);

Има ту још алата али не могу свега да се сетим, у плану ми је да купим 4 подупирача за ауто и расклопиву дизалицу за вађење мотора. Од осталих џиџабиџа ту је зелена магична италијанска паста за прање руку, хируршке рукавице, крпе, простирке за лежање и заштиту аутомобила приликом рада, ВД 40...
 
ti podupiraci su zakon a imam jos i set...e sad zaboravio sam kako se zovu..izgledaju kao imbusi al su zvjezdasti :lol: a imam u planu pneumatsku brusilicu i cegrtaljku posto se sad kompresor preradjuje i ide velika boca tako da ce moci s time da se radi
 
Nije WD toliko neophodan kad se radi na nečemu starom do 10 godina, al kad odvrćeš šrafove na trapu koji nisu odvrtani 40 godina prskanje i natapanje WD-om traje danima.
 
ВД па антирост, ВД па антирост, и тако до у бесвест... На крају ти пукне шраф и попи*диш најстрашније!:D
 

Back
Top