Pitanje za Dr.

sneks

Početnik
Poruka
3
Imam 24 godine. Od pre dva dana osecam pri mokrenju bol sa desne strane. Nemam nikakvog svraba , peckanja ili otezanog mokrenja vec samo taj bol koji prati mokrenje od pocetka do kraja. Pri kraju mokrenja cak osetim da me "zigne" ka desnom bubregu. Ujutru mi radi lekar tako da cu otici ali me zanima sta bi to moglo da bude. Takodje nemam onaj osecaj da mi se stalno ide u WC.

Unapred hvala
 
To nije bol koji ima veze sa bubrezima.
Bubrezna kolika ide od ledja i to lumbalnog dela ka napred,pa u preponu i nogu...tako bi izgledao bol kad bi sumnjali na pesak u mokracnim putevima .
Tu se diferencijalno dijagnosticki mora razmisljati o nekoliko stvari, prvo treba da se uradi pregled urina i urinokultura da se vidi da nije urinarna infekcija(ne mora da boli,pece...da bi bila u pitanju urinarna infekcija)pa onda laboratorija ,sledeca stvar o kojoj se moze razmisljati je upala jajnika, usput treba prepipati stomak da se vidi da li postoji negde bolna osetljivost...
Dakle,u medicini se ne moze dojagnoza postaviti odmah, uvek se krece od nekoliko stvari pa se onda ispitivanjem dodje do krajnje dijagnoze.
 

Back
Top