Biseri srpske estrade

Kako si ovo lepo rekao: nikoga - ni Šiptare...

Upoređivanje te dve pesme je nebulozno, banalno i neosnovano.

To kažem jer se za "Srbina" (čitaj: kvazi Srbina, jer mržnja ne predstavlja tradiciju i patriotizam) podrazumeva da mrzi Šiptare.

***** Nemojte se uzdržavati da koristite izraz Šiptar za Albanca, jer se Albanija na Albanskom čita nešto slično na šipt..., znači, oni sami sebe nazivaju Šiptarima.
 
Naišao sam na novi biser, ali pesma nije turbo-folk, nego čisti narodnjak:

Imao sam devet zena
sve ih uze Bog
ja ostadoh jadan sam
za zivota svog

Ref.
Ja-o, ja-o, ja-o
sta sam docekao
da ja jurim zene
a devojke mene

Prva, mi je pijanica
skocila pod voz
a drugu mi ljubomora
ubila na skroz
trecu, mi je na livadi
udario grom
a cetvrtu, u Moravi
progutao som


Peta, mi je naletela
na gradski tramvaj
a sesta, braco mila
odneo belaj
sedma, mi se otrovala
zbog drugara mog
a osmu mi u krevetu
udario slog


Deveta mi dobra bila
kao dobar dan
od srece se obesila
pa ja osta sam
 
i bogami obećavajući duet Indire i Ksenije Pajčin "Hajde sestro"

Usao je nonsalantno, prepotentno i pun sebe
potrosan je materijal on za mene
i za mene, i za mene, i za mene
jer on je dobar, on je jak
on je pravi manijak

Valjda necemo zbog njega
mi oci da vadimo
hajde, nesto pametnije
nocas da radimo

Neka misli da je faca
da nas vara obadve
i na kraju tek da sazna
da je zrtva zavere
jer on misli da moze sve
ma, zasto da ne

Ref. 2x
Hajde, sestro, daj ga nocas meni
da ga lomim samo ovu noc
a vec sutra, sutra ti navali
pa nek zove hitnu u pomoc

Bas je dobro osvezenje
bas je dobar trip
nek se igra zove
nek se ova igra zove
moj je tip, i tvoj tip
moj je tip, i tvoj tip
jer on je dobar, on je jak
on je pravi manijak
sta reci o pravopisu u nasim pesmama? OBADVE?!:dash:
 
naravno,tekst da ne spominjemo...:bljak:

Tekst u stvari ima dublji smisao..govori o prevazilaženju tradicionalnog ženskog sukobljavanja oko alfa mužjaka,uz pouku "zajedno smo jače"
(iako u praksi,bole alfa mužjaka za njih dve kad može da ih nađe još sijaset ;) )

Elem,spot Mila Kitića za pesmu "Šanker" je fascinantan :mrgreen:
kulminacija nastupa kad se pojavi Saša Ćurčić

"Desi Milence,brate moj?Šta je brate,opet žene,a?Pogledaj me...POGLEDAJ ME...voliš li je brate?"
"Ne znam,brate..."
 
Tekst u stvari ima dublji smisao..govori o prevazilaženju tradicionalnog ženskog sukobljavanja oko alfa mužjaka,uz pouku "zajedno smo jače"
(iako u praksi,bole alfa mužjaka za njih dve kad može da ih nađe još sijaset ;) )

Elem,spot Mila Kitića za pesmu "Šanker" je fascinantan :mrgreen:
kulminacija nastupa kad se pojavi Saša Ćurčić

"Desi Milence,brate moj?Šta je brate,opet žene,a?Pogledaj me...POGLEDAJ ME...voliš li je brate?"
"Ne znam,brate..."

axxaxaxa....znas li da sam uzivo gledala jednu takvu situaciju jako slicnu..sve sto ima u turbo folku je u stvari realno..:mrgreen:
 
da li vi vidite sta pisete...pa kad ne slusate kako znate spotove i reci tih glupih pesama...
mislim da je ova tema za kljuc,jer svako ima svoj ukus i o tome zaist ne treba da raspravljamo \...ide u beskraj...
ako cete da me pljujete zato sto slusam taj turbo-folk kad izadjem,samo nastavite....iskreno,zabole me sta cete reci...ne znate me,ne znam vas i nije mi bitno vase misljenje...a to sto sudite o nekome po vrsti muzike koju slusa ne moze vam doneti nista dobro...
 
da li vi vidite sta pisete...pa kad ne slusate kako znate spotove i reci tih glupih pesama...
mislim da je ova tema za kljuc,jer svako ima svoj ukus i o tome zaist ne treba da raspravljamo \...ide u beskraj...
ako cete da me pljujete zato sto slusam taj turbo-folk kad izadjem,samo nastavite....iskreno,zabole me sta cete reci...ne znate me,ne znam vas i nije mi bitno vase misljenje...a to sto sudite o nekome po vrsti muzike koju slusa ne moze vam doneti nista dobro...

uf što sam uvek mrzela to "o ukusima ne treba raspravljati"
ma nemoj,a o čemu onda da raspravljamo? :confused:
Drugo,zastarela je fora "Ja to privatno ne slušam,samo kad izađem"
Treće,ne postoji osoba koju ne dotiče tuđe mišljenje...osim ako stvarno nemaš abnormalno veliki ego i abnormalno mnogo samopouzdanja...
Četvrto,slažem se da ne treba generalizovati i sortirati ljude prema vrsti muzike koju vole,ali muzički ukus ipak govori nešto o osobi ;)
 
Tekst u stvari ima dublji smisao..govori o prevazilaženju tradicionalnog ženskog sukobljavanja oko alfa mužjaka,uz pouku "zajedno smo jače"
(iako u praksi,bole alfa mužjaka za njih dve kad može da ih nađe još sijaset ;) )

Elem,spot Mila Kitića za pesmu "Šanker" je fascinantan :mrgreen:
kulminacija nastupa kad se pojavi Saša Ćurčić

"Desi Milence,brate moj?Šta je brate,opet žene,a?Pogledaj me...POGLEDAJ ME...voliš li je brate?"
"Ne znam,brate..."

a brate bas bi ovu matoru od 300 godina muvao neki alpha male.......mada,sta bi danas sve ribe uradile da smuvaju frajera,cak i drugaricu ujebale,mozda bi neko mogao da napise normalnu(citaj:ne turbo) pesmu na ovu temu...i naravno sa normalnim tekstom....
 

Back
Top