knjizevnost?

Ja sam zavrsila opstu knjizevnost i teoriju knjizevnosti i ne kajem se. Tesko da cu naci tzv. posao u struci, ali ne verujem da bi bilo drugacije ni da sam studirala nesto drugo. Ovako sam bar uzivala na faksu ;)
Samo napred!
 
Pa odmah da ti kazem ja sam iz CG i planiram da dodjem u moju zemlju tj.Srbiju
i da upisem nesto sto sam oduvjek zeljela tj.knjizevnost.
Planiram da podjem na studije i da zauvjek ostanem kako to vec biva,jer smatram da cu naci bolju perspektivu i da preko Bg univerziteta nema!!!
slusam i misljenja drugih ljudi i kazu mi da je gore u BG mnogo bolje!
Ako imas vremena i raspolozenja Molly ti daj savjet i podrsku buducoj kolegnici!
veliki pozdrav i puno ti hvala!
 
Pa odmah da ti kazem ja sam iz CG i planiram da dodjem u moju zemlju tj.Srbiju
i da upisem nesto sto sam oduvjek zeljela tj.knjizevnost.
Planiram da podjem na studije i da zauvjek ostanem kako to vec biva,jer smatram da cu naci bolju perspektivu i da preko Bg univerziteta nema!!!
slusam i misljenja drugih ljudi i kazu mi da je gore u BG mnogo bolje!
Ako imas vremena i raspolozenja Molly ti daj savjet i podrsku buducoj kolegnici!
veliki pozdrav i puno ti hvala!

Ja ne mislim da je Bg univerzitet narocito dobar univerzitet, ali eto, izgleda da je jos uvek najbolji u regionu. Pre nego sto se konacno odlucis za konkretan faks i smer, prouci http://prijemni.infostud.com i forum filoloskog fakulteta. Pisacu i ja jos dosta, samo sad nemam vremena. Pozz, buduca koleginice! :bye:
 
Ja sam zavrsila opstu knjizevnost i teoriju knjizevnosti i ne kajem se. Tesko da cu naci tzv. posao u struci, ali ne verujem da bi bilo drugacije ni da sam studirala nesto drugo.

Hm, sta znaci u tvom slucaju posao u struci? Pa cini mi se da struke poput tvoje pruzaju sirok spektar mogucnosti, odnosno poslova kojima bi mogla da se bavis, a koja imaju veze s tom strukom. :)

Ovako sam bar uzivala na faksu ;)

:ok: Najvaznije je da covek voli ono cime se bavi. :) Dzaba sve drugo u zivotu, ako nema ljubavi.

-
 
Hm, sta znaci u tvom slucaju posao u struci? Pa cini mi se da struke poput tvoje pruzaju sirok spektar mogucnosti, odnosno poslova kojima bi mogla da se bavis, a koja imaju veze s tom strukom. :)
-

Bas tako. Nego svi me pitaju "sta ti sad mozes da radis?", a ja im kazem "nista", a mogu sve :cool: Sad sam se malo preorijentisala na IT, ali pri tom koristim svu kreativnost i sklonost ka sveobuhvatnom sagledavanju stvari koje sam gajila godinama, izmedju ostalog i na faksu. Kad zaradim neke pare, mozda napravim i portal o knjizevnosti :D
 
HVALA i tebi Molly puno!

I drugi put :D
E da, na filoloskom postoje 3 smera za knjizevnost:
05 srpska knjizevnost i jezik,
06 srpska knjizevnost i jezik sa opstom knjizevnoscu,
08 opsta knjizevnost i teorija knjizevnosti.

Sa prva dva postajes profesor srpskog kvalifikovan za rad u gimnazijama i sr. skolama. Sa opstom... pa... na domacem trzistu rada nas profil jednostavno ne postoji, ali imas velike sanse da dobijes neku lepu stipendiju za postdiplomske u inostranstvu, svake godine po neko zavrsi u Francuskoj... A ovde mozes da radis sta god zamislis, jer ti i na kraju studija mozak ostane funkcionalan ;)
 
Hvala vam na podrsci! :) Ima tu jos puuuno posla, sajt ce biti potpuno redizajniran i bice novih sadrzaja. Jedino sto imam mnogo vise ideja nego tehnickog znanja, pa ne moze tako brzo...
 
Ma kakva knjizevnost,ljudi razmisljajte racionalno,od toga nema nista,propadnu ti 4 godine zivota,i posle ne znas ni sta da radis sa tim znanjem,bolje ti pogledaj nesto drugo -konkretnije,knjizevnoscu uvek mozes da se bas kao hobijem,dakle da citas u slobodno vreme itd. ali utrositi 4 godine zivota na to mi je malo besmisleno,jedini motiv koji mozes da imas dok to studiras je ljubav prema knjizevnosti,ali od toga se ne zivi.....
 

Back
Top