da poludiš

donamileva

Buduća legenda
Poruka
30.635
Stvarno ne mogu da verujem
svi se kao nešto trudimo da se grad što više ozeleni, neki pred kamerama sade neko drveće, svi se zaklinju da su parkovi pluća gradova a kod nas se dešava suprotno.
Živim u mirnoj ulici pored reke, paralelnoj sa jednim od glavnih bulevara. Ulica nije prometna, oraktično u nju zalaze samo oni kojima baš u njoj nešto treba. Svi imamo kuće i dvorišta, više ili manje uređena. Duž trotoara sa jedne strane skoro svi smo posadili drveće. Mi imamo tri lipe, prelepe, mirisne, prave takav lep hlad da je uvek gužva ko će da parkira ispod njih. (dok ja ne podviknem moje lipe-moji karavani ispod, ili dozvolim Doni da laje i skače na ogradu kad izlaze ili ulaze u kola). I juče dolazi jedna gospođa, kaže da je iz direkcije za puteve, da je dolazila i pre nedleju dana, pa pošto se ništa nije promenilo (a kako da se promeni kad smo mi tada bili na moru i ne znamo o čemu se radi) da se podhitno potkrešu lipe (i ostala drveta) tako da ispod može da prođe kamion visine 4m a da se ne ogrebe.Oni koji imaju tuje ili živu ogradu koja predstavlja ogdradu (prepleteno sa samom gvozdenom ogradom) moraju to tako da ošišaju da ni mm ne viri.
Ako to ne uradimo, piše prjavu dolazi služba (gradska čistoća) I SEČE DRVEĆE DO KORENA.

Aman za aman.
U isto vreme, na ulici rupa (upao ceo kamion za đubre, morala dizalica da ga vadi odatle) i to sad nije urgentno, no donje grane našeg drveća.

Alfa potkresao (ja otplakala) a muku moram da podelim sa vama


Imate li vi takve probleme kod vas u gradovima
 
Pa to su vec klasicne gluposti nase.

Pokusaj da radis nesto kao slicno ovome,nije kraj tvoje kuce ali probaj,a i svako ko ima priliku.
Kada kod sam u situaciji da posadim drvo,ako nadjem mladicu ili kupim nije bitno,presadim je gdje stignem,samo da ne smeta nikome,na jednom mjestu na koje cesto odlazim u totalnoj nedodji sada vec postoji prava mala suma od pedesetak stabala raznih vrsta neka malo veca neka manja(sadim ih tu vec desetak god) ali je super kad vidis i kad znas da si ti to uradio.
Pored toga zabadam sadnice gdje god stignem pa sta se primi........
Zivim na selu pa ima prostora koliko hoces.
Pozdrav!
 
Stvarno ne mogu da verujem
svi se kao nešto trudimo da se grad što više ozeleni, neki pred kamerama sade neko drveće, svi se zaklinju da su parkovi pluća gradova a kod nas se dešava suprotno.
Živim u mirnoj ulici pored reke, paralelnoj sa jednim od glavnih bulevara. Ulica nije prometna, oraktično u nju zalaze samo oni kojima baš u njoj nešto treba. Svi imamo kuće i dvorišta, više ili manje uređena. Duž trotoara sa jedne strane skoro svi smo posadili drveće. Mi imamo tri lipe, prelepe, mirisne, prave takav lep hlad da je uvek gužva ko će da parkira ispod njih. (dok ja ne podviknem moje lipe-moji karavani ispod, ili dozvolim Doni da laje i skače na ogradu kad izlaze ili ulaze u kola). I juče dolazi jedna gospođa, kaže da je iz direkcije za puteve, da je dolazila i pre nedleju dana, pa pošto se ništa nije promenilo (a kako da se promeni kad smo mi tada bili na moru i ne znamo o čemu se radi) da se podhitno potkrešu lipe (i ostala drveta) tako da ispod može da prođe kamion visine 4m a da se ne ogrebe.Oni koji imaju tuje ili živu ogradu koja predstavlja ogdradu (prepleteno sa samom gvozdenom ogradom) moraju to tako da ošišaju da ni mm ne viri.
Ako to ne uradimo, piše prjavu dolazi služba (gradska čistoća) I SEČE DRVEĆE DO KORENA.

Aman za aman.
U isto vreme, na ulici rupa (upao ceo kamion za đubre, morala dizalica da ga vadi odatle) i to sad nije urgentno, no donje grane našeg drveća.

Alfa potkresao (ja otplakala) a muku moram da podelim sa vama


Imate li vi takve probleme kod vas u gradovima

Draga sugrađanko, tebi su bar potkresali a u mom okruženju, još malo pa će drvo moći da se vidi samo na slici. Nadgradiše zgrade od po 4 stana sa još po 9 garsonjera. Izračunaj koliko je to automobila i skutera u ulici, gde nema više ni travnjaka a kamo li drveća. Pardon, ima u Starom groblju, koje je tek džungla. Da li direkcija za puteve uopšte sarađuje sa urbanistima, pitam se ja.
 
U dvoristu zgrade u kojoj zivim nekad su bila 2 velika drveta. Pisala sam vec na ovom forumu o tome. Jedno je saseceno jer je, navodno, zamracivalo stanove, podizalo beton..., a drugo je umrlo suptilnom igrom vecine tadasnjih stanara i uzurpatora koji je posle secenja drugog drveta podigao kucicu u delu dvorista, a vecina stanara potpisala da se slaze (kao, verovali da mu stvarno treba za razvedenu cerku, a tip na tudjem zemljistu napravio lokal koji je posle prodao...) i ... svasta je tu bilo. Za spansku seriju :aha:.

Elem, sad imamo korov koji jedna komsinica zove cvecem i bastom :roll: i deo tog korova uredno zaliva prosipanjem vode sa terase, jer, nije lako sici sa treceg sprata u dvoriste... :roll:. Kruna s glave moze lako da padne u to "cvece"...:lol:
 
Poslednja izmena:
Nisam razumela da li su te lipe unutar dvorišta ali uz trotoar, ili su baš na trotoaru?
Trebalo bi da je razumnim ljidima to svejedno ali mastiljarima nije.
Moja ulica je prepuna drveća raznih sorti i dešava se da se grane ozbiljno upletu u strujne kablove. Nikome nije padalo na pamet da seče stabla, pogotovu jer su sva u dvorištima. Samo dođu službe iz distribucije sa kranom i korpom i iseku ono što moraju. Jedino otsečene grane vlasnici sami moraju da sklanjaju sa trotoara.
Ma to te prijavio neki komšija kome nisi dala parking u ladovini.
 
Svojevremeno smo mi dali oko 2 ara našeg placa da tu prođe ulica.
Lipe su tako sada na trotoaru uz samu našu ogradu. Sa te szrane nema strujnih a ni ostalih kablova.

Inače svi u ulici su morrali da potkrešu svoje drveće, pa mi sada sve izgleda golo....
zato mislim da nije nikakva prijava

inače, rupa na sred puta je sve veća (sad je skoro do kolena na jednom delu) i samo će da se uruši (kao pre par godina) jer je tu ispod kanalizacija i vodovod.
Ali to nije bitno

Zelenilo smeta
 
Eh, ni ja nikako da se naviknem na licemerstvo naše države na svim nivoima pa raznim pitanjima pa i po pitanju ekologije.
Sakupljajte smeće - nema dovoljno kanti, kontejnera, neredovno se prazne, deponije ne zadovoljavaju nikakve standarde.
Hoćemo zelenu Srbiju - seci Mileva drveće.
Hoćemo veliki natalitet - trudničko 65%, lekovi za održavanje ispod tezge na crno.....
I ja se zaprepastim kada me snađe tako neko čudo, i pobesnim, i bude mi krivo, i osetim strašnu nemoć ...... i setim se gde živim.
 
samo da obavestim da rupa na sred ulice posle ovog pljuska je duboka oko 50 sm, prečnika skoro metar, nagurala sam isečene grane u nju da neko ne bi ostao bet kola, jer ako upadne nema šanse da izvadi kola....


važno je da smo isekli donje grane lipama, jer da nismo ne bi imala šta da gurnem u rupu i obeležim opasnost na putu
 
E ebg, mileva, ako grane smetaju saobraćaju, logično je da ih treba potkresati.
Kod mene u kraju to rade ovi iz elektrodistribucije, bar mislim, njihovu dizalicu viđam.

Mada, recimo, na parkingu postoji vrba koju iz nekog razloga zaobilaze, a grane umeju da joj se saviju do zemlje i tri parking mesta budu blokirana. Nju stanari sami potkresuju.
 

Back
Top