Uskoro još jedan sraman zakon u Srbiji

Atreides

Ističe se
Banovan
Poruka
2.736
Beograd -- Ministar za dijasporu Srđan Srećković najavio je donošenje zakona kojim će od krivičnog gonjenja biti amnestirani vojni obveznici koji imaju 30 i više godina.

(FoNet, arhiva)

On je objasnio da mnogi ljudi poreklom iz Srbije, koji žive u inostranstvu, nisu odlagali vojnu obavezu na zakonom propisan način.

"Zato smo sa Ministarstvom odbrane i Ministarstvom pravde postigli saglasnost da u isto vreme sa Predlogom zakona o vojnoj, radnoj i materijalnoj obavezi na jesen pred Skuštinu ide i Predlog zakona o amnestiji. To je znak dobre volje i pružena ruka našim mladim ljudima u dijapsori, koji će konačno moći da regulišu svoj status i da bezbedno dolaze u svoju zemlju", objasnio je Srećković.

Ministar za dijasporu je objasnio da će usvajanjem zakona o amnestiji biti povučene krivične prijave ili suspendovani sudski procesi protiv onih koji nisu na zakonom predviđeni način odlagali vojnu obavezu a koji imaju 30 i više godina.

U rezervni sastav, prema Predlogu zakona o vojnoj, radnoj i materijalnoj obavezi, biće automatski prebačeni kao i oni koji koji su u skladu sa zakonom odlagali vojnu obavezu, a imaju više od 30 godina, dodao je Srećković.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=07&dd=25&nav_category=11&nav_id=373186



E sad necemo da ulazimo u to da li je sluzenje vojnog roka potrebno ili ne vec u to da li je moguce da ako izbegavas svoje obaveze ili radis nesto sto nije po zakonu u ovoj drzavi imas sjajnu prodju a u suprotnom si najobicnija budala.

1.Bezis od odsluzenja vojnog roka i na kraju eto nikom nista- za razliku od takvih oni koji su posteno odsluzili vojni rok ispadose budale

2.Bezis od mobilizacije i na kraju opet si postedjen - Odazoves se na mobilizaciju posteno i na kraju dobijes kitu od ove drzave

3.Gradis bez dozvola kucu ili lokale i na kraju opet se usvoji neki zakon koji ce to da legalizuje

4.Uvozis kola na CG tanlice i na kraju eto i tu dobijes priliku da to legalizujes

5. Verovatno posto mnogi ne placaju RTS pretplatu na kraju ce i to biti oprosteno a oni koji placaju ispadaju budale.....itd..itd...milion je primera jos.

Jednostavno ova drzava svojim gradjanim akonstantno salje poruku da ne treba da izvrsavaju svoje gradjanske obaveze prema drzavi.

Zasto bi ovi sto su bezali od vojske bili postedjeni???? Zasto im se ne odredi da plate svoj vojni rok ..ko nema para neka uzme kredit pa neka ga otplacuje 10-20 godina.Ili da se nadje neki drugi nacin da to iskupe ili ako vec ne moraju nista od toga neka oni koji su odsluzili vojsku regularno ( mislim pod oruzjem a ne u obdanistima i porodilistima ) ne dobiju neke beneficije kod drzave.
Recimo onima koji su gulili tu vojsku zasto ne uracunaju taj period kao recimo beneficirani radni staz;da imaju prednost pri zaposljavanju u odnosu na one koji nisu sluzili vojsku...ili tako jos neke beneficije. Da li je moguce da u ovoj zemlji ko god je posten taj je je_ben do maksimuma a ko nije taj je povlascen do maksimuma????
 
Slažem se da bi oni koji su služili redovno, ali REDOVNO trebalo da dobiju neke povlastice i to SAMO zbog onih koji ga ne služe tako. I upravo zbog toga, ne vidim ni zašto ne bi i ovi koji su izbegavali bili amnestirani, s obzirom da i nema neke suštinske razlike između njih i ovih koji su služili civilno. Ovo je samo nastavak pogrešne politike, iz greške u grešku...
 
P***i*e,odnosno ****** se uplasili !
Vojni rok treba da bule , ne 9 meseci vec 2 godine !

Čuj, brale, ja sam zbog fakulteta bio pre tri godine na odsluženju, redovno, i veruj mi da nema hrane za vojnike....EJ, HRANE...ostajali smo na liniji bez večere...repete sam video samo jednom za ceo rok....a od obuke ni O...samo kopanje mekog pojasa, "tetris" i slične gluposti. Da izbije neki rat, pojma nemam šta bih radio na LRSV - jer sam ga video dvaput, i oba puta smo ga čistili i ribali...ovakva vojska nije nizašta...uostalom zezali smo se da to nije vojska nego "vojnoprivreda". O oficirima bolje i da ne pričam, major sa kosom do ramena na razdeljak :dash:
 
Čuj, brale, ja sam zbog fakulteta bio pre tri godine na odsluženju, redovno, i veruj mi da nema hrane za vojnike....EJ, HRANE...ostajali smo na liniji bez večere...repete sam video samo jednom za ceo rok....a od obuke ni O...samo kopanje mekog pojasa, "tetris" i slične gluposti. Da izbije neki rat, pojma nemam šta bih radio na LRSV - jer sam ga video dvaput, i oba puta smo ga čistili i ribali...ovakva vojska nije nizašta...uostalom zezali smo se da to nije vojska nego "vojnoprivreda". O oficirima bolje i da ne pričam, major sa kosom do ramena na razdeljak :dash:

lažeš da to pas maslo ne bi mogao da pojede :dash:
ajde i da verujem da ste ostali bez večere, i da je bila traljava obuka, ali da ima major sa kosom na razdeljak do ramena, to je nemoguće
 
lažeš da to pas maslo ne bi mogao da pojede :dash:
ajde i da verujem da ste ostali bez večere, i da je bila traljava obuka, ali da ima major sa kosom na razdeljak do ramena, to je nemoguće

Veruj, ne veruj, tako je, a još ako ti kažem da je bilo 50 vojnika u kasarni i da nije bilo hrane ti vidi...stojim iza svega što sam rekao...svi smo smršali uglavnom, osim onih koji su imali pare da se hrane u kantini gde se prodavalo ono što je trebalo da se jede u menzi....ili naručivali pice iz grada da dostave kod rampe...ja sam lično izgubio 14 kila za tri meseca, a nisam razmaženko koji je navikao na "maminu kuhinju" :rtfm: A što se majora tiče, to je istina, i uvek kad je dolazila kontrola taj se krio negde po kasarni da ga ne nađu
 
lažeš da to pas maslo ne bi mogao da pojede :dash:
ajde i da verujem da ste ostali bez večere, i da je bila traljava obuka, ali da ima major sa kosom na razdeljak do ramena, to je nemoguće

Nemoguće? Batice, nemaš pojma šta je sve moguće.Na primer da instruktor rukovanja sa zapadnim oružjem u VP nema koga da uči jer je ceo vod poslan da gradi vikendicu jednog generala.
 
Ма цела држава је идиотска...Готово да ме је срамота што живим у Србији и што сам Србин...То изопачавање креће од школства,где ако се издигнеш у учењу и сами наставници на неки начин доказују да треба да се буде сировина,хоклштаплер,нерадник,јебиветар и настоје да ти задају такав ударац и да те спусте и ставе ти до знања да или ћеш да се понашаш по њиховим ''правилима'' или ће од тебе правити идиота...
 
Veruj, ne veruj, tako je, a još ako ti kažem da je bilo 50 vojnika u kasarni i da nije bilo hrane ti vidi...stojim iza svega što sam rekao...svi smo smršali uglavnom, osim onih koji su imali pare da se hrane u kantini gde se prodavalo ono što je trebalo da se jede u menzi....ili naručivali pice iz grada da dostave kod rampe...ja sam lično izgubio 14 kila za tri meseca, a nisam razmaženko koji je navikao na "maminu kuhinju" :rtfm: A što se majora tiče, to je istina, i uvek kad je dolazila kontrola taj se krio negde po kasarni da ga ne nađu

vidiš, ja sam bio takođe u vojsci pre tri godine, i nikad nije bilo da smo ostali gladni, uvek je bilo minimum dva različita jela, osim kad je bila konzerva, bio sam u jednici gde je bila obuka pun vojni rok..i nikad video nisam ni vojnika sa dugom kosom, ne oficira ranga majora da nosi kosu do ramena

što se tiče tog perioda (pre tri godine), tada je bilo ubedljivo najviše posla od bombardovanja jer su formirane brigade, pa je češljano kroz magacine i prenošeno, popisivano i radilo se svaki dan
 
vidiš, ja sam bio takođe u vojsci pre tri godine, i nikad nije bilo da smo ostali gladni, uvek je bilo minimum dva različita jela, osim kad je bila konzerva, bio sam u jednici gde je bila obuka pun vojni rok..i nikad video nisam ni vojnika sa dugom kosom, ne oficira ranga majora da nosi kosu do ramena

što se tiče tog perioda (pre tri godine), tada je bilo ubedljivo najviše posla od bombardovanja jer su formirane brigade, pa je češljano kroz magacine i prenošeno, popisivano i radilo se svaki dan

Možda si ti imao više sreće, tek, šta da ti pričam...ja, lično, sam zapretio na smotri svojim oficirima da ću komandantu da kažem da neću ništa više da radim dok mi ne daju da JEDEM, pa nek mi odrape doživotnu robiju, boli me q.. tim rečima. Onda su se svi uzmuvali, pa dobijemo dopunu konzervi...vojnici u 10 kukaju od gladi na pisti, a niko ne sme ništa da kaže...svi smo preklinjali da nas pošalju na stražu...poštede straže nema, pa kad se skineš sa straže šalju te na radove, pa te šalju na sledeću stražu, nema onaj odmor od 24 časa i ostale gluposti...dečka koji je saznao da mu je najbolji drug poginuo, sav u rastrojstvu, šalju ga na stražu s punim okvirom....a moj oficir nema snage ni oprugu da zategne....o vikendima i šatro-priči da se svaki vikend ide kući - gluposti, nisam dobio vikend do prekomande....nagradno dobijali zabušanti, imao sam vojnika u jedinici koji je bio prs'o skroz, i sve oficire boleo q... samo smo čekali kad će da napravi neko sranje sebi...ima još toga što bih mogao da kažem, ali je dosta, počeo sam da besnim :besan2:
 
Beograd -- Ministar za dijasporu Srđan Srećković najavio je donošenje zakona kojim će od krivičnog gonjenja biti amnestirani vojni obveznici koji imaju 30 i više godina.
........

Jednostavno ova drzava svojim gradjanim akonstantno salje poruku da ne treba da izvrsavaju svoje gradjanske obaveze prema drzavi.........

Тачно у центар. А то је последица политике ове власти којој није стало до Србије па сматра да никоме и не треба да буде стало.
А што је мање људима и народу стало до државе - они (власт) ће се дуже несметано башкарити у фотељама и крчмити.

Додала бих још да је у последњих 9 година најгоре прошла војска:

- они који су се одазвали мобилизацији и ратовали, они се данас сматрају издајницима (осим чланова владајућих странака који су добили паре)

- они који се нису одазвали, заиста су испали "најпаметнији", бар судећи по разним амнестијама од стране власти

- наоружање је уништено не толико од НАТО агресије колико од Тадића (застарело, јел'те)

- служење војске је сваке године све краће, да не спомињемо цивилно одслужење

- Тадић изјављује да Србија никад више неће ратовати - другим речима: ако нас неко нападне ми ћемо се без борбе предати; дакле, војска је непотребна

- Тадић потврђује на сваком кораку колико нам је војска непотребна, чак и пред самом војском (војницима, питомцима, генералима итд.), својом причом да Србија никад више неће ратовати...

А са уништењем војске и обичан грађанин се не осећа више сигурно у својој земљи (..беш полицију, полиција убија обичне грађане), па самим тим опада поверење а онда и љубав према сопственој држави. На тај начин добијају и страни и домаћи хохштаплери: страни - јер нисмо више претња никаквим њиховим замислима и могу да раде све људима којима није стало, и домаћи - власт, ма шта радила (а њихов рад се састоји од помагања страном хохштаплеру) остаје дуже у фотељи. Перфидно осмишљено.

************

Ово ти је добра идеја, можда се неки и науче патриотизму преко џепа:

"Zasto im se ne odredi da plate svoj vojni rok .." и "Recimo onima koji su gulili tu vojsku zasto ne uracunaju taj period kao recimo beneficirani radni staz;da imaju prednost pri zaposljavanju u odnosu na one koji nisu sluzili vojsku...ili tako jos neke beneficije."
 
Poslednja izmena:
vidiš, ja sam bio takođe u vojsci pre tri godine, i nikad nije bilo da smo ostali gladni, uvek je bilo minimum dva različita jela, osim kad je bila konzerva, bio sam u jednici gde je bila obuka pun vojni rok..i nikad video nisam ni vojnika sa dugom kosom, ne oficira ranga majora da nosi kosu do ramena

što se tiče tog perioda (pre tri godine), tada je bilo ubedljivo najviše posla od bombardovanja jer su formirane brigade, pa je češljano kroz magacine i prenošeno, popisivano i radilo se svaki dan

Ma verujem da je avan-turista u pravu. Stanje u vojsci je katastrofa.Imam par prijatelja koji rade u istoj.
A sto se hrane tice dosta zavisi i gde si sluzio.Ima nekih mesta gde je hrana manje vise ok a ima nekih gde je u rangu pomija ili je ni nema.
 
A jesi li video da vojni policajac na obuci ne može da preskoči prepreku, a instruktor mu kaže ''nema veze, zaobiđi?''

nemam ja nameru ovde da branim i zastupam Vojsku Srbije
samo kažem da sam bio u vojsci i tamo gde sam ja bio da se radilo pun gas
ako nije rađeno u magacinu, popis, prenos i ostalo,da je bila obuka i to obuka boli glava
čak su neki iz moje čete bili na naslovnoj stranici Odbrane, mislim broj avgust ili septembar 2006.
tako da je tu bilo živo
samo jednom je bio skandal sa ručkom, žižak u pasulju i došao je posle 20 minuta komadant brigade da vidi šta je bilo jer u vojsci vojnik ne može biti gladan
bilo je i kod mene likova koji su se hranili po kantini, ali Bože moj, neko može, neko ne može da istrpi

i ono što znam da je rađeno za oficire, to je da ode kurir da uplati tiket, da kupi nešto pri povratku iz komande, ali nikad nisam čuo da je neko išao da zida vikendicu
 
Beograd -- Ministar za dijasporu Srđan Srećković najavio je donošenje zakona kojim će od krivičnog gonjenja biti amnestirani vojni obveznici koji imaju 30 i više godina.

(FoNet, arhiva)

On je objasnio da mnogi ljudi poreklom iz Srbije, koji žive u inostranstvu, nisu odlagali vojnu obavezu na zakonom propisan način.

"Zato smo sa Ministarstvom odbrane i Ministarstvom pravde postigli saglasnost da u isto vreme sa Predlogom zakona o vojnoj, radnoj i materijalnoj obavezi na jesen pred Skuštinu ide i Predlog zakona o amnestiji. To je znak dobre volje i pružena ruka našim mladim ljudima u dijapsori, koji će konačno moći da regulišu svoj status i da bezbedno dolaze u svoju zemlju", objasnio je Srećković.

Ministar za dijasporu je objasnio da će usvajanjem zakona o amnestiji biti povučene krivične prijave ili suspendovani sudski procesi protiv onih koji nisu na zakonom predviđeni način odlagali vojnu obavezu a koji imaju 30 i više godina.

U rezervni sastav, prema Predlogu zakona o vojnoj, radnoj i materijalnoj obavezi, biće automatski prebačeni kao i oni koji koji su u skladu sa zakonom odlagali vojnu obavezu, a imaju više od 30 godina, dodao je Srećković.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=07&dd=25&nav_category=11&nav_id=373186



E sad necemo da ulazimo u to da li je sluzenje vojnog roka potrebno ili ne vec u to da li je moguce da ako izbegavas svoje obaveze ili radis nesto sto nije po zakonu u ovoj drzavi imas sjajnu prodju a u suprotnom si najobicnija budala.

1.Bezis od odsluzenja vojnog roka i na kraju eto nikom nista- za razliku od takvih oni koji su posteno odsluzili vojni rok ispadose budale

2.Bezis od mobilizacije i na kraju opet si postedjen - Odazoves se na mobilizaciju posteno i na kraju dobijes kitu od ove drzave

3.Gradis bez dozvola kucu ili lokale i na kraju opet se usvoji neki zakon koji ce to da legalizuje

4.Uvozis kola na CG tanlice i na kraju eto i tu dobijes priliku da to legalizujes

5. Verovatno posto mnogi ne placaju RTS pretplatu na kraju ce i to biti oprosteno a oni koji placaju ispadaju budale.....itd..itd...milion je primera jos.

Jednostavno ova drzava svojim gradjanim akonstantno salje poruku da ne treba da izvrsavaju svoje gradjanske obaveze prema drzavi.

Zasto bi ovi sto su bezali od vojske bili postedjeni???? Zasto im se ne odredi da plate svoj vojni rok ..ko nema para neka uzme kredit pa neka ga otplacuje 10-20 godina.Ili da se nadje neki drugi nacin da to iskupe ili ako vec ne moraju nista od toga neka oni koji su odsluzili vojsku regularno ( mislim pod oruzjem a ne u obdanistima i porodilistima ) ne dobiju neke beneficije kod drzave.
Recimo onima koji su gulili tu vojsku zasto ne uracunaju taj period kao recimo beneficirani radni staz;da imaju prednost pri zaposljavanju u odnosu na one koji nisu sluzili vojsku...ili tako jos neke beneficije. Da li je moguce da u ovoj zemlji ko god je posten taj je je_ben do maksimuma a ko nije taj je povlascen do maksimuma????

vojsku niki ne treba da sluzi a onaj ko je to uradio i treba da je budala. i ja sam.
 

Back
Top