Bruka i sramota: Direktor ‘Jata' ni mrtve ne poštuje!

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Prvi čovek „Jata" Srđan Radovanović ubacio rođenog brata, novinara „24 sata", u avion sa porodicama nastradalih u Egiptu i pored izričite zabrane predsednika Srbije da sa ožalošćenima putuju novinari!Radovanovića policija izbacila iz VIP salona na aerodromu u Beogradu!

image.jpg


Generalni direktor „Jata" Srđan Radovanović, koga je na ovu funkciju nedavno postavio DS, napravio je pravi skandal i pokazao veliko nepoštovanje prema porodicama poginulih sugrađana u Egiptu, otkriva Press. Prvi čovek „Jata" ubacio je rođenog brata Radovana, urednika lista „24 sata", u avion kojim su članovi porodica poginulih otišli da preuzmu tela svojih najmilijih, i pored zahteva predsednika Srbije da se ožalošćenima obezbedi potreban mir!

Ogorčenje u kabinetu predsednika Srbije

U kabinetu predsednika Srbije Borisa Tadića nisu želeli da komentarišu saznanja Pressa. Kratko nam je rečeno da je predsednik Boris Tadić bio potresen tragedijom i da je zatražio da se porodicama maksimalno pomogne i da se zaštite od svake vrste uznemiravanja. Prema saznanjima Pressa, zbog ovog skandala generalnog direktora „Jata" Srđana Radovanovića ogorčeni su i Demokratskoj stranci, koja je Radovanovića i postavila na čelo „Jata", i u kabinetu predsednika Srbije Borisa Tadića.



Policija je proverila sve putnike koji su bili na letu za Hurgadu upravo da bi obezbedila da niko ne uznemirava porodice poginulih, ali je direktor „Jata" Srđan Radovanović izdao besplatnu kartu svom bratu kako bi zaobišao ovu vrstu kontrole!

U crnini!

Sagovornik Pressa iz Vlade Srbije kaže da je skandal otkriven vrlo brzo na aerodromu u Beogradu, kada je Radovanović ušao u VIP salon sa porodicama nastradalih u Egiptu.

- Postojalo je naređenje da se prekontrolišu svi putnici koji su bili u avionu, koji je sa porodicama poginulih u ponedeljak u 18 sati odleteo za Hurgadu. Kontrola je izvršena kako bi se izbeglo da u ovom avionu bude neko od novinara, ko bi dodatno uznemirio one koji su izgubili svoje najbliže. Međutim, direktor „Jata" dao je besplatnu kartu svom bratu, koji je zahvaljujući tome izbegao proveru.

Kako saznajemo, brat direktora "Jata" kamuflirao se u crnu odeću kako bi se pomešao sa ožalošćenim članovima porodica poginulih.
- Policija i članovi tima Ministarstva spoljnih poslova videli su, međutim, da neko ipak uznemirava ljude i odmah izbacili Radovanovića iz VIP salona! Tada je utvrđeno da je reč o "slepom putniku", koji se predstavio kao novinar "Kurira" i brat direktora "Jata" - kaže sagovornik Pressa.

Naš izvor dodaje da su nadležni odmah pozvali Srđana Radovanovića, koji se pravdao da on nema nikakve veze sa ovim skandalom i da se njegov rođeni brat slučajno zadesio baš u avionu sa porodicama poginulih. Radovanović nije želeo da govori za Press o ovom incidentu.

- Zaboravite! Nemam pojma o čemu pričate - rekao nam je kratko Radovanović i spustio slušalicu.

S druge strane, Radovan Radovanović, koji je zaposlen kao noćni urednik u listu „24 sata" koji se besplatno deli u Beogradu, kaže za Press da mu brat nije dao besplatne karte za Hurgadu, već da ga je kompanija „Blic" poslala da izveštava sa mesta nesreće.

- U Egipat sam odleteo prvim avionom i moj brat mi nije pomogao. Otišao sam grčkim „Olimpik ervejzom" u subotu i vratio se u ponedeljak letom iste kompanije. Srđan jeste moj rođeni brat, ali on toliko ima posla da smo retko u kontaktu - kaže Radovan.
Porodice nisu videle novinara

Na naše pitanje da li je tačno da ga je policija izbacila iz VIP salona na aerodromu jer je uznemiravao porodice poginulih, on kaže:

- Ako pod izbacivanjem podrazumevate to što sam odveden na testiranje za svinjski grip, onda jesam! Nikakav kontakt sa porodicama nisam imao, osim što sam prepoznao kolegu iz „Politike" Dragana Janjića, kome je bratovljeva porodica poginula - kaže Radovanović.


Policija izbacila brata direktora „Jata" iz VIP salona! ... sagovornik Pressa


Međutim, Pressu je u aviokompaniji „Olimpik" rečeno da nemaju letove za Hurgadu, već samo za Kairo preko Atine, kao i za Aleksandriju.

Članovi porodice nastradalih kažu za Press da su se plašili medijske hajke, ali da su toliko bili potreseni da nikog od novinara nisu primetili.

- Nisam primetio nikog. Čak nam je i rečeno da je medijima zabranjen pristup kako nas ne bi uznemiravali u ovako teškom trenutku - rekao je za Press Mladen, brat nastradale dvadesetdvogodišnje Slavice Trpeski iz Zrenjanina.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=73632&sectionId=37

Tadija bi da malo bude Putin,al' ne vredi.Na stranu taj deo priče,ovi novinari su lešinari bez presedana,treba naći način da se neki njihovi maniri kazne.:roll:
 
Новинари су лешинари ,то је највећеа гамад у овој држави
част изузецима

Nemoj tako, Mile... Ti, na koje si ti kivan i nisu novinari, već hemičari, frizeri i Bog te pita šta sve. Tu su i oni kojima je gazda dao mizernu platu da pišu kako im on kaže, mnogi od njih to rade zato što ne mogu ništa drugo. Čak oko 90 % njih nisu novinari po profesiji, tako da znaj da ogromna većina onih čije tekstove čitaš i čije priloge gledaš na TV, NISU NOVINARI.
 
Nemoj tako, Mile... Ti, na koje si ti kivan i nisu novinari, već hemičari, frizeri i Bog te pita šta sve. Tu su i oni kojima je gazda dao mizernu platu da pišu kako im on kaže, mnogi od njih to rade zato što ne mogu ništa drugo. Čak oko 90 % njih nisu novinari po profesiji, tako da znaj da ogromna većina onih čije tekstove čitaš i čije priloge gledaš na TV, NISU NOVINARI.

види 91 на 92 Миле радио у ради НС и нагледао се олоша
а и после их многе упознао
мада постоје часни новинари ,то нема везе са струком већ са кућним васпитањем
 
види 91 на 92 Миле радио у ради НС и нагледао се олоша
а и после их многе упознао
мада постоје часни новинари ,то нема везе са струком већ са кућним васпитањем

Ima i sa školovanjem, takođe... taj sam faks završio i taj posao radim, i veruj mi da svašta čujem od svojih priučenih kolega...na primer, "zaboravili" koje godine je bio Kosovski boj, ili da li se ne znam piše odvojeno ili sastavljeno... a oni treba navodno da edukuju i informišu javnost... to su žalosni slučajevi, ali shvatam da nisu oni krivi, nego oni koji su ih angažovali da ne bi nekom sa fakultetom dali veću platu
 
Ово о чему је овде реч и због чега велики број људи има одбојан став је у личној култури ,домаћем васпитању и осећају људкости
Pogotovo ovo zadnje.Pljuvanje i zarađivanje na mrtvima ako izuzmemo grobare je zadnji vid niskosti i ljudske bede.
 
ako je ovo tacno lik je psihopata,hteo je da slika porodice poginulih
Није он толики проблем!!!
Њему је то посао,па ако успе - успе!!!
Не браним га - далеко било, само кажем да је већи проблем у томе,
КО МУ ЈЕ , КАКО МУ ЈЕ И ЗАШТО МУ ЈЕ ОМОГУЋИО УЛАЗАК У АВИОН!?

И нису психопате ( мислим на обојицу ) - то су болесни људи, како год окренеш,
него су
ДНО ДНА, ЉУДСКОГ БЕЗОБРАЗЛУКА И БЕЗОБЗИРНОСТИ!!! :bljak::bljak::bljak:
 
Ako hoces da pises, uslov je da budes pismen... I za novinare postoji skola... Mozda je to jedan od razloga...

Ili, mozda... Novinar - naivac... :hahaha:

Super ,zavrsavaju skole..:zcepanje::zcepanje:,pa zato novinanarka na radio Beogradu u emisiji TANJUG JAVLJA koja je svaki dan isla u 11 i 45 ladno kaze da se IZOLA nalazi u CEHOSLOVACKOJ:zcepanje::zcepanje:, pre godinu dana(Neznam koju je skolu ucila i da li je nesto prespavala) a u njenu odbranu ustala je gospodja koja je zamislite danas cujem postala DIREKTOR TANJUGA.Pa kad bi Mihajlo Saranovic ustao iz groba,ponovo bi se vratio u njega. A da ne pricamo o drugima-mnogima.
 

Back
Top