Pomoć oko pacova!!! :(

voyager

Početnik
Poruka
12
Pre nekih osam meseci kupio sam mužjaka pacova i, budući da sam mnogo putovao i često odsustvovao od kuće, nismo uspeli da se zbližimo do mere do koje sam čitao da pacovi umeju da se zbliže s ljudima. No, ne žalim se na to, imamo kakav-takav odnos, kavez mu je stalno otvoren i može da se šećka slobodno po sobi, mada je oduvek bio neverovatno plašljiv i čak i sada ponekad kada ga mazim ili ga uzmem kod sebe, počne ubrzano da diše, gleda kako da što pre pobegne i počne mahnito da me liže (kao da pokušava da me umilostivi da ga ne povredim). Elem, zbog te njegove povučenosti i osamljenosti počeo sam da se brinem i sada sam mu na levoj prednjoj nožici primetio povredu za koju mislim da ju je samom sebi naneo. Imali smo ranije hrčka i još se nismo oporavili od trauma koje nam je njegovo samopovređivanje zbog samoće nanelo, pa se bojim da i moj pacov sada to radi, jer sam čitao da je preporučljivo držati ih u parovima i to istog pola. Da li je sada previše kasno da mu dovedem još jednog mužjaka, kako bi postao malo društveniji i prestao to da radi? Molim vas, pomozite mi, ako znate rešenje za moj problem. Unapred sam zahvalan svakome ko se javi sa savetom.
 
Ne razumem se mnogo u pacove ali ako je malisa dosta dugo sam i ako vas se plasi, mislim da ne bi bilo lose da mu nabavite drustvo. Dobro se raspitaj oko pola i privikavanja (znam da je za morske prasice recimo pravilo da kad se dovodi novo prase ocisti se kavez i upoznaju se na neutralnoj teritoriji-negde u stanu pa se polako stave zajedno, ali ne mora da znaci da je isto i za pacove). A takodje ne bi bilo lose da mu veterinar pogleda nozicu jer ne mora da znaci da je sam sebe povredio, mozda je neko gljivicno oboljenje.

Registruj se na forum.zekoiprijatelji.com , ima dosta ljudi koji imaju pacove i verujem da u mozes naci prave informacije.
 
Potrebna mi je stručna pomoć osoba koje su držale pacove, stvarno ne mogu da objašnjavam sada zašto je preporučljivije držati ih u parovima istog pola, niti imam želju da objašnjavam zašto držim pacova (bez uvrede, ali to me pita 99% osoba, probaj da zamisliš koliko mi je muka od te teme :) ).
 
Držiš samog jednog pacova?! :eek:
Ovaj... :roll:
Pacovi su veoma društvene životinje, te je svakako dobra ideja da mu se nađe drug.
U međuvremenu, odnesi ga kod veterinara, a ako imaš vremena daj mu neke zadatke da se zanima, jer su pacovi veoma inteligentna, promućurna i radoznala stvorenja.
Dalje, nemoj da ga uzimaš da ga maziš nego ga navedi da ti sam priđe. Probaj potkupljivanjem.
Na primer, svaki put kada ti priđe na dohvat tvoje ruke daj mu poslasticu. Vremenom će se dovoljno osloboditi da možeš da ga počeškaš, pa tek onda pređi na uzimanje u ruke.
Kada to radiš, probaj da se staviš u njegovu poziciju. Kako ti izgledaš u njegovim očima, a kako je to kada ga dve ručerde ščepaju i podignu naglo, visoko, visoko,... shvataš? ;)


P.S. Na netu možeš naći brojna istraživanja u vezi pacova, pa pokušaj da nađeš nešto što bi mogao da iskoristiš.
 

Back
Top