Da li muslimani trebaju imati svoju super silu?

Da li smtrate da muslimani trebaju imati svoju super silu i koju?

  • Da, svakako

  • Ne, nikako

  • Iran

  • Egipat ili Pakistan


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Pozdrav,

Ovih mjeseci se dosta pricalo o posjedovanju nuklearnog oruzja ili nastavku nuklearnog programa za Iran.Da li vi dragi forumasi uvidjate da muslimani nemaju svoju super silu kao sto budisti ili Kinezi imaju svoju super silu ili Indija.Zasto je to tako?Da li smatrate da muslimani trebaju imati svopju super silu i da li mislite da je za to podoban Iran ili neka druga Islamska drzava.Ujedno da li smatrate da bi bio dobar zivot na zemlji kada bi i muslimani imali svoju super silu?

Cao
 
Poslednja izmena:
Evo da objasnim, Iran predstavlja drzavu koja je sad za sada neutralna nije ni za Rusiju a ni za Ameriku i ona dosta slici Kini koja je neutralna u politickim stavovima i posjedovanje nuklearnog orujza je cista administrativna djelatnost da se omoguci drzavi da bude clan UN Savjeta Bezbjednosti i da ima veto na politicke odluke.
 
Eto da kazemo da Budisti imaju svoju super silu a to je Kina jer Kina se polako dovaja od starog komunizma i ona sve vise postaje slobodnom drzavom.Indija ima svoje nuklearno oruzje pa se moze reci da Hindusi imaju svoju super silu a sta je sa muslimanima?Da li mislite da muslimanska drzava treba imati svoje nuklerano oruzje samo ako je u Americkom bloku a to je na primjer Pakistan.
 
Kad bi Iran bio nuklearna sila onda bi imao sa sobom svoje neutralne stavove i nepristrasne stavove koje bi bile ponekad na strani Amerike a ponekad na konstruktivnoj strani koja ne podrzava Ameriku.Iran bi mogao da se brine o bivsim Sovjetskim Republikama i o Starom Istoku da bude ravnoteza sa Izraelom u regionu.
 
НИ ПАПРИКАРИ НЕМАЈУ СВОЈУ .................."СУПЕР СИЛУ"!!! :sad2::sad2::sad2:

Али зато имају
sl_ljute_papricice_b.jpg


:worth::worth::worth:

:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:
 
Eto da kazemo da Budisti imaju svoju super silu a to je Kina jer Kina se polako dovaja od starog komunizma i ona sve vise postaje slobodnom drzavom.Indija ima svoje nuklearno oruzje pa se moze reci da Hindusi imaju svoju super silu a sta je sa muslimanima?Da li mislite da muslimanska drzava treba imati svoje nuklerano oruzje samo ako je u Americkom bloku a to je na primjer Pakistan.

Не, никако! И то из простог разлога што је МУСЛИМАНСКА ВЕРА АГРЕСИВНА.
Ако се одрекнете Шеријатског закона и јавно се одрекнете свих стихова вашег пророка Мухамеда и Курана У КОЈИМА СЕ ДРУГЕ ВЕРОИСПОВЕСТИ И ДРУГИ ЉУДИ УГРОЖАВАЈУ... онда можете да имате и супер силу - овако би то било на пропаст ЦЕЛОГ СВЕТА јер су муслимани ПРАВА ВЕРСКА НАПАСТ !
 
muslimani ce imati svoju super-silu kad je izgrade, prosto i jednostavno.
trenutno niko ne brani arapima da se ujedine u jednu drzavu. to sto su im lideri takvi kakvi su pa su dzovolili da imperijalisti mesetare, crtaju granice po severnoj africi i bliskom istoku, to je zato sto su arapi dozvolili.

da hoce, arapi bi resili palestinsko-izraelski problem u roku od par meseci. medjutim, i oni kao i mi na vlasti imaju marionete za cije skidanje sa vlasti za sad nema dovoljno volje u narodu.
 
Budizam uopste nije agresivan, i ne moze se reci da je kina budisticka
no
@ tema gluposti ne mozes dati super silu nekome ko bi istrebio ceo swet. Bili bi josh gori nego Ameri. Dakle bolje Amer negoo musliman

po cemu sudis?
mislim ti ameri imaju dugacku biografiju.

ako ceo muslimanski svet sudis po ono sto su nekad turci radili na balkanu, vidjenje muslimana ti je na staklenim nogama.
zamisli, arapi su se pod turcima patili skoro kao mi.
 
po cemu sudis?
mislim ti ameri imaju dugacku biografiju.

ako ceo muslimanski svet sudis po ono sto su nekad turci radili na balkanu, vidjenje muslimana ti je na staklenim nogama.
zamisli, arapi su se pod turcima patili skoro kao mi.

Zaprawo prochitao sam kuran :D
Po tome sudim. Savetujem i tebi pa da widish malo o chemuje rech tu. A josh wishe je zanimljiwo procuhawati kako wetjina muslimana tumachi isti
 
Zaprawo prochitao sam kuran :D
Po tome sudim. Savetujem i tebi pa da widish malo o chemuje rech tu. A josh wishe je zanimljiwo procuhawati kako wetjina muslimana tumachi isti

sudim po delima, citam istoriju, pratim sadasnju situaciju.

najveca pretnja svetskom miru bila je i ostala severozapadna hemisfera, to jest, pseudohriscani.
kolonijalizam, imperijalizam, dva svetska rata i desetine miliona mrtvih u dvadesetom veku - sve sami hriscani.

patern je tu, fajl dugacak i pun groza
 
sudim po delima, citam istoriju, pratim sadasnju situaciju.

najveca pretnja svetskom miru bila je i ostala severozapadna hemisfera, to jest, pseudohriscani.
kolonijalizam, imperijalizam, dva svetska rata i desetine miliona mrtvih u dvadesetom veku - sve sami hriscani.

patern je tu, fajl dugacak i pun groza

Pa pazi narod na gomili je takaw, da bi chak i od budizma mogao da naprawi religiju koja propagira ubijanje ostalih naroda :D. Zwuchi newerowatno ali je mogutje.
Pazi hriscanstwo je manje wishe neutralna religija ne propagira unistenje, smrt itd, a pogledaj shta se desilo. Npr ta Amerika je ujedno sada najwetji zlochinatz na celom swetu, sa nebrojeno mnogo zrtawa koje je naprawila.
A zamisli kuran koji je mnogo agresiwniji od biblije, mnogoo se mozhe tumachiti kao da propagira mrznju i separatizam. Sta bi tek od toga uradili da ikada mogu...
Mada nema tu toliko ni religije na kraju. Ljudi ce uwek natji neki nachin d ase ubijaju nema weze sa religijom. Ai muslimani ne mogu da imaju swoju supersilu jer ih kontrolise USA
Doduse njihowa supersila u bliskoj budutjnosti tje biti EU...
 
A zamisli kuran koji je mnogo agresiwniji od biblije, mnogoo se mozhe tumachiti kao da propagira mrznju i separatizam. Sta bi tek od toga uradili da ikada mogu... .

Lupas bez osnova...jednako su "agresivne" i jedna i druga knjizica....:roll:

Jeli umjesto sto se zamlacujes tudjim knjigama jesi li ti uopste citao staari zavjet? ;)
Aj citaj malo pa se javi da pricas o "agresivnosti"
 
Stari zawet nije priznat u Katolichkoj religiji, i u wetjinji njihowih jawnih sekta.

molim?
i koje javne sekte? mislis na ove sto su otpali od katolika pa onda od samih sebe?
mislim, jel ti je poznato koliko se stari zavet koristi u severnoj americi, vise se chita nego novi po onom sto vidim i cujem.

biblija za njih je stari zavet i apokalipsa, ostalom manje pridaju paznje.
 
Super sila može biti ona država koja je demokratska, prostorno velika, građanska, I BOGATA!

U ovom trenutku postoje dve zemlje iz islamskog sveta koje mogu da smrve Iran. Saudijska Arabija i Pakistan, a i Indonezija je tu negde.
Tako da očekivati da Iran postane svetska sila (siromašna zemlja, bez obradivih površina i ruda (osim nafte)...) je utopija.
 
molim?
i koje javne sekte? mislis na ove sto su otpali od katolika pa onda od samih sebe?
mislim, jel ti je poznato koliko se stari zavet koristi u severnoj americi, vise se chita nego novi po onom sto vidim i cujem.

biblija za njih je stari zavet i apokalipsa, ostalom manje pridaju paznje.

Zaprawo to jeste. Ali to je neznanje jer oni ni ne znaju bash sta tachno propagiraju
Primer toga jeste OBozhawanje kulta lichnosti Isusa, a sa druge je lozhenje na gorepomenuto.
Ma kazhem narod tje uwek izwutji ono sto mu odgowara iz religije, i lako tje modifikowati.
Pa jawne sekte tipa engleska crkwa, jer to je na neki nachin sekta hristjanstwa. Mozda se nisam dobro izrazio to nije bash po definiciji sekta, ali mislio sam na wetjinu religijskih tumachenja koja proizilaze iz hristjanstwa
 

Back
Top