Gajenje saksijskog cveća..

LBarbara

La Femme
Moderator
Poruka
48.277
Saksijsko cveće i biljke su teren koji je neverovatan za eksploataciju..moja omiljena saksijska biljka je papričica ali o tome ne znam puno..znam samo da je vrlo dekorativna..
..koliko vi znate...pomoć..:p
Ova biljka je prelepa..zove se trešnja, a u pitanju je paradajz..:)
Ova vrsta je narocito atraktivna kada se gaji u visecim saksijama,jedina mana je što ovaj paradajz da rod koji sazri u jednom periodu i nema više.Zato se pri sadnji pazi da se seju u razmaku tako da kada dodje vreme zrenja stižu sa razmakom od 15-ak dana. Za razliku od takvih vrsta postoje i vrste koje radjaju i iznova cvetaju sve dok im klima to omogućava.

paradajzusaksijiaf2.jpg
...
black-pearl1.jpg
..Ovo je čili papričica..:)
 
Saksijsko cveće i biljke su teren koji je neverovatan za eksploataciju..moja omiljena saksijska biljka je papričica ali o tome ne znam puno..znam samo da je vrlo dekorativna..
Pozdrav, Barbi, čekam te u ovim temama.
Kad ne znaš puno o uzgoju biljke, prvo pomisli gde uspeva u prirodi. Meni je asocijacija za papriku Makedonija..
Znači punoo svetla, toplote i vode.

1. Ako nema svetla, NE TREBA JOJ TOPLO ! - oboleće.
2.Ako nema svetla (punoo) ni toplote, ne treba joj puno vode! Oboleće...

To važi i za druge biljke.

..koliko vi znate...pomoć..:p
Ova biljka je prelepa..zove se trešnja, a u pitanju je paradajz..:)
Paradajza Čeri ima kultivisanih hibrida (imaju oznaku -  F1) i divljaka. Na pijacama se više prodaju divljaci...
Tražite od prodavca rasada da vam pokaže kesicu od semena (to je uobičajeno).., ako vam je pokaže, pogledajte datum (godinu) na kesici.

 

Back
Top