koji operativni sistem koristite?

primarni sistem: ubuntu 9.04
- zbog toga sto je potpuno bezbedan (nema virusa, adaware, spybotova...)
- racunar mi je manje opterecen
- jedno 10x se brze podize od windows-a
- zadovoljava sve moje potrebe
- mogu da ga prilagodim graficki kako meni odgovara
- u opste ne gubim vreme na njegovom odrzavanju


sekundarini sistem: Windows Home Edition SP3

- trenutno sam na dial up-u tako da ga koristim dok ne nadjem nacin kako da pokorenem dial up na ubuntu :( (a dok sam na normalnom internetu, onda ga koristim samo zbog FreeCall-a)

Edit: zar nije bila slicna tema na forumu?
 
A šta te muči sa dialupom?
Jesi li sredio drajvere za modem? To je obično najveću problem ;)

A ima jedno 15 sličnih tema :)

Evo da se ja upišem negde.
Pošto sam izbacio sve BSD sisteme sa računara koristim GNU/Linux. Na laptopu imam Gentoo (miksovani), na desktopu Debian (testing granu).
Osim toga imam i Windows koji mi treba s vremena na vreme za ponešto.
 
E i ja sam probao tako neki matori Red Hat i to jos na starom kompu i nije hteo da se podigne, pravo njesra od sistema :hahaha:

Ja nisam probao da ga podignem, koristim ga, to je korporativni standard... a to sto ga nisi podigao ne znaci da je "njesra", nego da ti nemas pojam o zivotu. A da je toliko los ne bi ga koristila ruska vojska i policija, NATO... i ko sve jos... Zapravo ti i nemas pojma kakvu si budalastinu napisao. Vidis sasvim slucajno radim u RedHatu... i znam ko su nam korisnici... to su ogromne firme, orgomni sistemi... tako da... ne lupetaj...
 
Da da :roll: koristis ga onako iz kutije, bez instalacije,bez icega...:per: Pa zar nisi rekao da radis u Microsoftu i pravis drajvere i za Win2003,a sad si se prebacio u Red Hat :hahaha: NATO kao i vecina sveta koristi Windows i Mac i ne vidim zasto bi pokusavali neki open source...Rusi sve vise koriste eCS,tako da ta tvoja prica ne pije vodu :lol:
 
E i ja sam probao tako neki matori Red Hat i to jos na starom kompu i nije hteo da se podigne, pravo njesra od sistema

:dash: :dash: :dash: Znas li ti sine sta je uopste RED HAT???
Da da koristis ga onako iz kutije, bez instalacije,bez icega... Pa zar nisi rekao da radis u Microsoftu i pravis drajvere i za Win2003,a sad si se prebacio u Red Hat NATO kao i vecina sveta koristi Windows i Mac i ne vidim zasto bi pokusavali neki open source...Rusi sve vise koriste eCS,tako da ta tvoja prica ne pije vodu
Sta ti mislis da velike firme /organizacije /zajednice koriste windows?
E ovo si stvarno provalio brate .Mek se poprilicno dosta koristi zbog stabilnosti ,ali se koristi i red hat kao i Fedora (grana red hata) kao veoma sigurni serveri.

Ajd da ja vise ne sviram qrtzu jer kako vidim ti nicije reci neces da rezimiras i usvojis makoliko one bile istinite ,pogledaj ovaj dokumentarac (probaj malo bar razmisljati o njemu dok gaq gledas).


http://www.youshare.com/ZEROF/a48013/DisplaySimple (Film je free ,da nebi bilo zabune )
 

Back
Top