nova pravila ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

wrm

Aktivan član
Poruka
1.600
malo je nejasno ...
da li je citiranje chinjenica provokacija ?
ako ja kazem da su ustashe/domobrani bili fašističke sluge i ubijali srpski narod organizovano sa idejom uništenja, genocid .. da li je to prozivka ? ili istoriska činjenica..
ako napišem da bošnjaci nisu nacija nego mentalno stanje srba i ostalih koji su promenili veru a to pokrepim time što nemaju nijedno obeležije nacije ... i da im je poreklo ili od potrurica srba ili nekih dodjoša ... da li je i to provokacija ili iznošenje onoga što piše u knigama ...
ako napišem da onaj ko se dogovarao sa kriminalcima je kriminalac ...
a onaj ko se družio sa istima je isto kriminalc ... a pritom u italiji možeš na robiju samo na osnovu toga da se družiš sa poznatim članovima organizovanog kriminala ..

da li je i to prozivka ? mislim da je dosta široko ostavljeno to oko kažnjavanja ljudi ... jerbo nešto za nekoga može biti prozivka kao recimo par reči ‚‚‚nož žica Srebrenica‚‚ a nekome može da nepredstavlja ništa posebno jerbo ja u alatu imam i nož i žicu a i tim kolima gde mi je alat prodjem kroz selo Srebrenica...

recimo meni je prozivka i moralna uvreda kad neko okači sliku LDP u svoj avatar ... jerbo time promoviše ili narkomaniju ili sodomiju .. oba razaraju porodicu a porodica je osnova svakog drustva ... :) ...

primeri su korišćeni samo za potrebe pojašnjenja problema koji je nastao novim ničim izazvanim pravilnikom ...
 
Kako ti nije jasno...ovde moderacija zabranjuje bilo kakvo afirmativno izrazavanje prema Srbima i svemu srpskom, dozvoljeno je samo ponizavanje srpskog naroda... ako u negativnom kontekstu pomenes, siptarcine, narkomane, pedere...e to je vec kaznjivo...
 
malo je nejasno ...
da li je citiranje chinjenica provokacija ?
ako ja kazem da su ustashe/domobrani bili fašističke sluge i ubijali srpski narod organizovano sa idejom uništenja, genocid .. da li je to prozivka ? ili istoriska činjenica..
ako napišem da bošnjaci nisu nacija nego mentalno stanje srba i ostalih koji su promenili veru a to pokrepim time što nemaju nijedno obeležije nacije ... i da im je poreklo ili od potrurica srba ili nekih dodjoša ... da li je i to provokacija ili iznošenje onoga što piše u knigama ...
ako napišem da onaj ko se dogovarao sa kriminalcima je kriminalac ...
a onaj ko se družio sa istima je isto kriminalc ... a pritom u italiji možeš na robiju samo na osnovu toga da se družiš sa poznatim članovima organizovanog kriminala ..

da li je i to prozivka ? mislim da je dosta široko ostavljeno to oko kažnjavanja ljudi ... jerbo nešto za nekoga može biti prozivka kao recimo par reči ‚‚‚nož žica Srebrenica‚‚ a nekome može da nepredstavlja ništa posebno jerbo ja u alatu imam i nož i žicu a i tim kolima gde mi je alat prodjem kroz selo Srebrenica...

recimo meni je prozivka i moralna uvreda kad neko okači sliku LDP u svoj avatar ... jerbo time promoviše ili narkomaniju ili sodomiju .. oba razaraju porodicu a porodica je osnova svakog drustva ... :) ...

primeri su korišćeni samo za potrebe pojašnjenja problema koji je nastao novim ničim izazvanim pravilnikom ...

A nije mi jasno zašto ti ne gledaš svoja posla nego guraš nos u tuđe "stanje svesti"? Šta si ti, neki psioanalitičar? Da nisi možda rešio da im "pomogneš"?

Gledaj svoja posla, poštuj svakog ko tebe poštuje i ne generalizuj...
 
A nije mi jasno zašto ti ne gledaš svoja posla nego guraš nos u tuđe "stanje svesti"? Šta si ti, neki psioanalitičar? Da nisi možda rešio da im "pomogneš"?

Gledaj svoja posla, poštuj svakog ko tebe poštuje i ne generalizuj...

da postuje svakog koji njega postuje?
a ko koga ovde postuje zaista?

ljudi ne postuju sebe kao prvo, kako ce onda druge, svoju familiju, grad, drzavu, naciju?

kako takve da postujes i trazis za uzvrat da te postyuju?

drugim recima ako ne razumes, moze li se ***** postovati?

jok
 
malo je nejasno ...
da li je citiranje chinjenica provokacija ?
ako ja kazem da su ustashe/domobrani bili fašističke sluge i ubijali srpski narod organizovano sa idejom uništenja, genocid .. da li je to prozivka ? ili istoriska činjenica..
ako napišem da bošnjaci nisu nacija nego mentalno stanje srba i ostalih koji su promenili veru a to pokrepim time što nemaju nijedno obeležije nacije ... i da im je poreklo ili od potrurica srba ili nekih dodjoša ... da li je i to provokacija ili iznošenje onoga što piše u knigama ...
ako napišem da onaj ko se dogovarao sa kriminalcima je kriminalac ...
a onaj ko se družio sa istima je isto kriminalc ... a pritom u italiji možeš na robiju samo na osnovu toga da se družiš sa poznatim članovima organizovanog kriminala ..

da li je i to prozivka ? mislim da je dosta široko ostavljeno to oko kažnjavanja ljudi ... jerbo nešto za nekoga može biti prozivka kao recimo par reči ‚‚‚nož žica Srebrenica‚‚ a nekome može da nepredstavlja ništa posebno jerbo ja u alatu imam i nož i žicu a i tim kolima gde mi je alat prodjem kroz selo Srebrenica...

recimo meni je prozivka i moralna uvreda kad neko okači sliku LDP u svoj avatar ... jerbo time promoviše ili narkomaniju ili sodomiju .. oba razaraju porodicu a porodica je osnova svakog drustva ... :) ...

primeri su korišćeni samo za potrebe pojašnjenja problema koji je nastao novim ničim izazvanim pravilnikom ...

Iako smo na suprotnim stranama,tema je..:ok:

Dakle ovo su pravila foruma..

prijavljivanje pod tuđim nadimkom
korišćenje više različitih nadimaka
postavljanje tema koje nisu u vezi sa određenim forumom
otvaranje već otvorenih tema, jer će biti zaključane ili izbrisane
objavljivanje privatne komunikacije, osim uz saglasnost svih strana koje učestvuju u prepisci
ometanje normalnog ilustracija koje nemaju veze sa temom diskusije
Otvaranje tema o drugim učesnicima Foruma
otvaranje rada Foruma



A ovo su neka kaznjavanja..

.......zuti karton za neprimereno nasedanje na provokacije

C2 Neprimerena agresivnost prema zemlji - domaćinu foruma

c1 vredjanje i sirenje neistine


Oce li meni netko od moderatora reci,di su ta pravila koja tu pisu:dontunderstand::dontunderstand:Kakvo je to pravilo C2 Neprimerena agresivnost prema zemlji - domaćinu foruma:dontunderstand:


Ako ja kazem da su Srbi najveci koljaci na Balkanu
Ako im ukazem na Vukovar(Ovcara),Mostar,Srebrenicu..nekad davno Senj
Ako ja kazem da je Slobodan Milosevic najveci krvnik balkana...kazu da je odma iza Hitlera..

Ako ja kazem sve to,a to je bazirano na iskustvu,to nemislim samo ja,vec cijeli svijet...ako ukazem i kazem tako nesto.zasto da dobijem ban?Tudje misljenje se nikad nesmije gusiti..a jos veca bruka je ta,sto modovi,koji valjda imaju neceg u glavi o politici,kad su vec modovi politike..daju bezvezan razlog za ban tj karton,koji btw ni ne postoji na pravilniku..ali se neudostoje objasniti na kvalitetan nacin..vec kao razlog pisu idiotarije..

Najbolji primjer kakav mod ne bi trebao biti je Laci..neki dan se masovno raspravljalo..neki su bili i jako neugodni(tu ubrajam i sebe) i dobio sam zasluzen ban..ali mnogi korisnici Hrvati,nisu zasluzili ban...svatko see trudio dati neki argumenat..i onda dodje on i banira sve Hrvate...totalno licemjerno i reko bih..jadno za jednog moda:thumbdown:

E da,da napomenem..niti jedan Srbin od strane Lacija nije baniran..a bilo je raznog sljama...

Kako to objasnjavas??Jel to neko ciljano baniranje samo na Hrvate??
 
za kaj ne nastavite da sirite krvatski nacionalizam na vasim forumima ..batalite srpske..
forum krstarice je srpski forum..jes da je otvoren za sve koji zele da ucestvuju

i mani se ti toga sta misli ceo svet..ja mogu da mislim da je zemlja ravna ploca ..bitne su cinjenice..ako je nesto dokumentovana istorijska cinjenica..meni moze da se ne svidja naravno..ali to sto se meni ne svidja ne umanjuje tacnost cinjenice
druga stvar..pa s obzirom na kolicinu ratnohuskacke kampanje koja se vec dvajes godina vodi protiv srba nije ni cudo .pozitivno je sto se stvar i pored kampanje menja na bolje prema srbima..dopiru informacije..isplivavaju istine..
i da dodam..a ti ZNAS da ceo svet misli o slobi ili samo zelis da tako bude?
izneo si post od 50 recenica i bez i jednog argumenta

.
 
Najbolji primjer kakav mod ne bi trebao biti je Laci..neki dan se masovno raspravljalo..neki su bili i jako neugodni(tu ubrajam i sebe) i dobio sam zasluzen ban..ali mnogi korisnici Hrvati,nisu zasluzili ban...svatko see trudio dati neki argumenat..i onda dodje on i banira sve Hrvate...totalno licemjerno i reko bih..jadno za jednog moda:thumbdown:

E da,da napomenem..niti jedan Srbin od strane Lacija nije baniran..a bilo je raznog sljama...

Kako to objasnjavas??Jel to neko ciljano baniranje samo na Hrvate??

Pa dobro, ne moze covek sve da stigne, tu su zato pro-EUropske moderatorke da banuju Srbe i zatvaraju teme...ipak su one osetile dalmatinske "galebove" :hahaha: pa vas gotive ;)


dalmatinskigaleb.jpg
 
da postuje svakog koji njega postuje?
a ko koga ovde postuje zaista?

ljudi ne postuju sebe kao prvo, kako ce onda druge, svoju familiju, grad, drzavu, naciju?

kako takve da postujes i trazis za uzvrat da te postyuju?

drugim recima ako ne razumes, moze li se ***** postovati?

jok

Ono za generalizovanje je najbitnije, a to se nisi setio da spomeneš...
Ako te taj i taj Hrvat (ili šta god) ne poštuje, to ne znači da treba da vređaš celu naciju, već da se obraćaš samo njemu. Postoji razlika, zar ne?
 
Ono za generalizovanje je najbitnije, a to se nisi setio da spomeneš...
Ako te taj i taj Hrvat (ili šta god) ne poštuje, to ne znači da treba da vređaš celu naciju, već da se obraćaš samo njemu. Postoji razlika, zar ne?

ja kazem da hrvatski jezik ne postoji, da ne postoji ni nacija, da su shokci, pokatoliceni srbi sa kompleksom.

za mene je to cinjenica ne uvreda cele nacije.

ako se ko pak uvredi, njegova stvar, nisam ja kriv sto ga uce u skoli da pise, cita i govori srpski i ovde dolazi da cita
 
kad sam prije par godina dosla na ovaj forum, bio je izrazito zanimljiv, sa mnostvom razlicith misljenja, kvalitetan,uglavnom nepljuvacki..u meduvremenu je puka suprotnost...
vecina zanimljivih diskutanata ili ga uopce vise ne posjecuje, ili jako rijetko; slabo se moze procitati nesto vrijedno paznje ili diskusije, pdf je pun patrijostskih pljuvaca, a patrijotski moderatori izmisljaju nova pravila poput "zabranjeno je pisati ili govoriti sve sto je suprotno ustavu", ili "zabranjeno je kritizirati zakon" itd. itd.
sve biser do bisera i nebuloza do nebuloze...
pljuvanje po cijelim narodima (sto je sve receno i pise se o Crnogorcima, Albancima), a Hrvate da i ne spominjem, je za svaku normalnu komunikaciju i forum, dno dna...
ipak svakome ostaje mogucnost ucestvovati ili ne, tako da su i moje posjete sve rijede( kao i dobrog dijela kvalitetnih forumasa)
sad koliko je to u interesu vlasnika i administracije, nije moje da procjenjujem, uciniti ce to jednoga dana sami kad shvate kakva kaljuza i bara se stvara od ovoga pdf
 
kad sam prije par godina dosla na ovaj forum, bio je izrazito zanimljiv, sa mnostvom razlicith misljenja, kvalitetan,uglavnom nepljuvacki..u meduvremenu je puka suprotnost...
vecina zanimljivih diskutanata ili ga uopce vise ne posjecuje, ili jako rijetko; slabo se moze procitati nesto vrijedno paznje ili diskusije, pdf je pun patrijostskih pljuvaca, a patrijotski moderatori izmisljaju nova pravila poput "zabranjeno je pisati ili govoriti sve sto je suprotno ustavu", ili "zabranjeno je kritizirati zakon" itd. itd.
sve biser do bisera i nebuloza do nebuloze...
pljuvanje po cijelim narodima (sto je sve receno i pise se o Crnogorcima, Albancima), a Hrvate da i ne spominjem, je za svaku normalnu komunikaciju i forum, dno dna...
ipak svakome ostaje mogucnost ucestvovati ili ne, tako da su i moje posjete sve rijede( kao i dobrog dijela kvalitetnih forumasa)
sad koliko je to u interesu vlasnika i administracije, nije moje da procjenjujem, uciniti ce to jednoga dana sami kad shvate kakva kaljuza i bara se stvara od ovoga pdf

nije dovoljno sto si samo uvredjen, trebas da se izvines i poljubis dupe svakom srbinu za sve sto si pisao ovde.

no, otom potom
 
kad sam prije par godina dosla na ovaj forum, bio je izrazito zanimljiv, sa mnostvom razlicith misljenja, kvalitetan,uglavnom nepljuvacki..u meduvremenu je puka suprotnost...
vecina zanimljivih diskutanata ili ga uopce vise ne posjecuje, ili jako rijetko; slabo se moze procitati nesto vrijedno paznje ili diskusije, pdf je pun patrijostskih pljuvaca, a patrijotski moderatori izmisljaju nova pravila poput "zabranjeno je pisati ili govoriti sve sto je suprotno ustavu", ili "zabranjeno je kritizirati zakon" itd. itd.
sve biser do bisera i nebuloza do nebuloze...
pljuvanje po cijelim narodima (sto je sve receno i pise se o Crnogorcima, Albancima), a Hrvate da i ne spominjem, je za svaku normalnu komunikaciju i forum, dno dna...
ipak svakome ostaje mogucnost ucestvovati ili ne, tako da su i moje posjete sve rijede( kao i dobrog dijela kvalitetnih forumasa)
sad koliko je to u interesu vlasnika i administracije, nije moje da procjenjujem, uciniti ce to jednoga dana sami kad shvate kakva kaljuza i bara se stvara od ovoga pdf

Pa podji od sebe.......koliko se secam kada sam dosao ti si bila daleko zanimljivija,dok mi sada delujes kao.... ...pripadnik znas koje hrvatske formacije :mrgreen:

Sta je nebuloza u tome da se neko drzi ustava :dontunderstand:

Sve to zahvali vasim pljuvacima ;)

Ja ne dolazim na vase forume i smatram da sam ovde kuci,stoga isto imam misljenje da ja imam vise prava izbaciti gosta nego on mene :mrgreen:

BTW........jos je to lose i mnogo mora da se radi na nacionalizciji foruma. :mrgreen:

Pri tom nije stvar u pljuvanju......srbi imaju par losih situacija koje vasa strana pokusava na nedolican nacin da iskoristi........i to uvek.
 
Pa podji od sebe.......koliko se secam kada sam dosao ti si bila daleko zanimljivija,dok mi sada delujes kao.... ...pripadnik znas koje hrvatske formacije :mrgreen:
Sta je nebuloza u tome da se neko drzi ustava :dontunderstand:

Sve to zahvali vasim pljuvacima ;)

Ja ne dolazim na vase forume i smatram da sam ovde kuci,stoga isto imam misljenje da ja imam vise prava izbaciti gosta nego on mene :mrgreen:

BTW........jos je to lose i mnogo mora da se radi na nacionalizciji foruma. :mrgreen:

Pri tom nije stvar u pljuvanju......srbi imaju par losih situacija koje vasa strana pokusava na nedolican nacin da iskoristi........i to uvek.

pa znas ono...akcija-reakcija
ustava i zakona se mora pridrzavati, ali ako ne smijes da ga kritiziras, on se nece nikada mjenjati...
zamisli situaciju da je neki zakon nepromjenjljiv..u kakvom drustvu bi svi zajedno zivjeli?
ili da danas veijede zakoni iz srednjeg vijeka..zakoni se mjenjaju samo zahvaljujuci diskusiji i kritici istoga

nemam ja nista protiv, ako je to forumska politika (a sve vise izgleda da jeste) meni je OK, samo kazem steta...jer kad se meni ne dopada, jednostavno necu ucestvovati..a i postaje dosadno, vjerujem cak i za patrijote..
svi mi imamo losih situacija, i nitko od nas nije andeo, ali trbale bi, bar po meni, postojati izvjesne granice..
ako ja "opalim" biser (sto se takoder svima nama desi) onda je po meni OK da na njega ukazes, smijes se ili stogod, ali nije OK da cijeli jedan narod proglasavas onakvim kako se ovdje cini
vrijedi naravno i obrnuto
 
pa znas ono...akcija-reakcija
ustava i zakona se mora pridrzavati, ali ako ne smijes da ga kritiziras, on se nece nikada mjenjati...
zamisli situaciju da je neki zakon nepromjenjljiv..u kakvom drustvu bi svi zajedno zivjeli?
ili da danas veijede zakoni iz srednjeg vijeka..zakoni se mjenjaju samo zahvaljujuci diskusiji i kritici istoga

nemam ja nista protiv, ako je to forumska politika (a sve vise izgleda da jeste) meni je OK, samo kazem steta...jer kad se meni ne dopada, jednostavno necu ucestvovati..a i postaje dosadno, vjerujem cak i za patrijote..
svi mi imamo losih situacija, i nitko od nas nije andeo, ali trbale bi, bar po meni, postojati izvjesne granice..
ako ja "opalim" biser (sto se takoder svima nama desi) onda je po meni OK da na njega ukazes, smijes se ili stogod, ali nije OK da cijeli jedan narod proglasavas onakvim kako se ovdje cini
vrijedi naravno i obrnuto

O tome ti i pricam,reacija je upravo nacionalizacija.

Ovde se ne radi o zakonima oko okradje kola,prevare i sl. ovde se radi o zakonima koji postoje odvajkada u svakoj drzavi i nikada se nece menjati,a to je o najmostuoznijim metodama napada na drzavu i citav narod.

Ja mislim a i po meni je tako,da je citav problem nastao i nastaje oko Kosmeta,u svim ostalim stvarima stvari su mnogo cistije.

Ja se mnogo puta zayebavam i ovako i onako cisto reakcije radi ali o mnogima ne mislim nista lose i smatram da imam uravnotezeno misljenje,osim o shiptarima i amerima........vidis ja licno njima ne bih dao nikakva prava i to javno kazem,a smatram da to ne trebam da objasnjavam.

E po meni je problem sto se hrvati i ostali mnogo puta nepotrebno mesaju u te stvari i to prvi(kao i javno u RW,Mesic itd.),i smatram da je novi talas nacionalizma nastao upravo zbog i oko tog pitanja.

I to je tacka povodom koje srbi nikada nece odustati,stvari mogu da postanu samo gore,tako da je moja preporuka svim ostalima-ne pomazite,ali ne odmazite tj. ne dolivajte ulje......itd itd.
 
Za prozivku se mislilo na one lične, dakle drugih forumaša, vređanje celih naroda je zabranjeno, odobravanje onog ''nož, žica...'' takođe. Laci je kažnjavao sve narode. Doviđenja.:bye:
 
jedna stvar treba da bude jasna.
Nova pravila su uvedena da bi se povecao kvalitet rasprave
Onaj kome se rasprava svodi na pljuvanje i psovanje u nedostatku jacih argumenata ni ne treba da postuje ovde.
sve se moze reci i na kulturan nacin bez upotrebe pogrdnih naziva.
Ovde se nece gledati da li je neko pripadnik ove ili ove politicke grupe, da li je pripadnik ove ili ove nacije, pravilo ce kaciti svakog ko onog drugog provocira pogrdnim nazivima.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top