Problem za Delphi majstore

Mirelica

Početnik
Poruka
25
Napravila sam program u delphiu, ali nece da radi ukoliko ne posoji Delphi na tom racunaru.
Ne koristim nikakve trial komponente niti bilo kakve dodatke koji ne stizu uz delphi. U stvari imam dva programa (exe fajla). Jedan radi drugi ne radi. Oba su napisana u Delphi 2007. Formatirala sam drugi racunar i jedan radi drugi ne radi. Kada sam instalirala neku staru verziju delphija (Delphi 7 a ne Delphi 2007), oba programa rade i to bez kompajliranja. Hocu da kazem da nisam morala da prekompajliram program na ovom racunaru da bi proradio. Cini mi se da je postupak instalacije ubacio nesto u sistem, ali ne znam sta. U stvari da li negde postoji podesavanje sta ce sve biti uzeto u obzir prilikom kompajliranje? Kako da resim ovaj problem? Ne nogu svuda da instaliram delphi da bi mi program radio!!!:dash:
 
Da nije to radjeno u .NET tehnologiji pa da nemas Framework?
Nije. Najvise me buni to sto jedan radi na cistom formatiranom racunaru, na kome nema nista, pa cak ni delphi. Taj exe fajl pristupa bazi koja je na drugom racunaru gde je SQL Server. Na njemu imam MS SQL 2008 Expres, Framework3.5, Power Shell, WinInstaller 4.5 ali sve to da bi radila instalacija SQL Servera. Dakle taj exe radi normalno, ne puca...
Drugi exe fajl nece. Nisam koristila nista drugo sto vec nisam koristila na onom koji radi. Inace koristim u oba programa ADO komponente za povezivanje. I nece pa nece... Ovo vec pocinje da me nervira!!! Ako instaliram staru verziju delphija npr Delphi 7 on radi normalno. Kada je deinstaliram puca??? Ne mogu da dajem ljudima i delphi da bi im program radio normalno!?!
 
Ne znam sta bi moglo da bude. Pogledaj u Event Viewer-u da li ima nesto u vezi pucanja programa.

Mozes da probas i prosto seljacki, da mu od momenta kad pocne da se izvrsava program, posle svake linije koda izbacis po jedan Message Box sa oznakom linije gde je, pa da vidis gde ce da pukne. Lici kao da mu fali neki dll.
 
Ne znam sta bi moglo da bude. Pogledaj u Event Viewer-u da li ima nesto u vezi pucanja programa.

Mozes da probas i prosto seljacki, da mu od momenta kad pocne da se izvrsava program, posle svake linije koda izbacis po jedan Message Box sa oznakom linije gde je, pa da vidis gde ce da pukne. Lici kao da mu fali neki dll.

E upravo je to. Nije bilo potrebe da pisem obavestenja, nasla sam da puca negde oko ClientDataSeta. Fali mu MIDAS.DLL. To je nesto sto resava neke bagove oko dinamickog kreiranja dataseta. Ovaj dll moze da se ukljuci u USES klauzulu kros MIDASLIB unit, pa da se njegove funkcije dobiju prilikom kompajliranja. Eto konacno resismo:worth: , hvala na pomoci:D
 

Back
Top