Otkrivamo: Državni minus 17,7 milijardi!

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
Otkrivamo: Državni minus 17,7 milijardi!

Od januara do aprila ove godine od carina, poreza i akciza u budžet se slilo čak 17,7 milijardi dinara manje nego u istom periodu 2008!


image.jpg

U problemu... Premijer Mirko Cvetković na udaru kritika



Od januara do aprila se od carina, poreza i akciza slilo u budžet čak 17,7 milijardi dinara manje nego u istom periodu 2008! Najnoviji podaci Ekonomskog instituta pokazuju da je značajan pad prihoda budžeta karakterističan za prethodne mesece, nastavljen je i u aprilu, a najveći pad pokazuju prihodi od PDV-a, koji su manji za čak 5,3 milijarde dinara u odnosu na isti period prošle godine!

Popov: MMF ne interesuju građani Srbije

Ekonomista Zoran Popov kaže da MMF ne interesuje kako će se njihove mere odraziti na građane Srbije i na kvalitet njihovog života.

- Jedno vreme sam radio u istoj kancelariji s Francuzom koji je došao na 90 dana u Srbiju da nas poduči poslu oko sprovođenja privatizacije. Tog gospodina su za taj posao plaćali 1.100 evra dnevno, plus dnevnice. Ispostavilo se da francuski ekspert ne zna ništa o privatizaciji, ali u Francusku se vratio s popriličnom svotom novca. Tako vam je i sa stručnjacima MMF-a koji kroje našu ekonomsku politiku. Ne kažem da među njima nema vrhunskih stručnjaka, ali takvi sigurno ne dolaze u Srbiju - ističe Popov.


Podaci Ekonomskog instituta objavljeni u biltenu „Makroekonomske analize i trendovi" pokazuju da je najznačajniji pad prihoda od PDV-a iz uvoza, i to od 28,5 odsto, dok su prihodi od PDV-a na domaćem tržištu pali po realnoj stopi od 22,1 odsto. Takođe, prihodi od carina manji su za oko dve milijarde dinara, sa 6,1 pali su na 4,2 milijarde, dok su jedino prihodi od akciza veći za 1,5 milijardi dinara u odnosu na isti period prošle godine. Prema njihovim podacima, budžetski prihodi su u aprilu manji za 5,9 milijardi, a od januara do aprila čak 17 milijardi dinara u odnosu na isti period prošle godine.

Ekonomista i jedan od autora ove analize Miladin Kovačević objašnjava za Press da ovi rezultati jasno govore da i dalje padaju privredne aktivnosti kao što su industrijska proizvodnja, trgovinski promet, uvoz i izvoz.

Rebalans na vidiku

Kovačević objašnjava da je najveći razlog pada prihoda od PDV-a pad uvoza jer se iz njega „vuče" 70 odsto prihoda od poreza na dodatu vrednost.

- Za nas bi bila prava sreća da se pad privredne aktivnosti ne produbljuje dalje. Ipak, mislim da će Vlada biti prisiljena da uradi još jedan rebalans budžeta i da će naš oporavak u najvećoj meri zavisiti od onoga što se bude dešavalo u svetu - smatra Kovačević.


image.jpg



Ekonomista Milan Kovačević kaže za Press da su ovako loši rezultati bili očekivani jer Vlada Srbije očigledno ne razume koliko je država zaglibila u krizu!

Nedovoljna štednja

- Građevinarstvo je ostvarilo profit upola manji nego prošle godine, imamo pad trgovine, pad uvoza, a samim tim carina i PDV-a... Iz Vlade su prvo najavljivali da će budžetski rashodi biti smanjeni za stotine milijardi, a onda su ih smanjili za samo 19 milijardi dinara. Sada se govori o tome da treba povećati PDV i druge namete. Ako se to desi, građani će kupovati još manje nego sada jer će im prihodi biti sve manji - upozorava Kovačević.


image.jpg


S njim se slaže i ekonomista Zoran Popov, koji najavljuje da će standard građana Srbije nastaviti da pada ukoliko se i dalje bude vodila ovakva ekonomska politika.

- To će loše uticati i na našu proizvodnju i na celokupnu privredu. Naravno, zbog toga ćemo na jesen imati novi rebalans budžeta. Ostaje nam da se nadamo da će se tada ići na veći budžetski deficit - kaže Popov.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=68027&sectionId=33
 
Ma KOLAPS .Pa ja im ne bi dao ni diplomu srednje škole a ne doktorate.U kom svetu oni žive .Zar oni misle da sve ovo može da se sakrije.Pa u najmanju ruku poštenije je reći izvinite ljudi ja neumem dajem ostavku .E a mi onda čekaj da vidimo šta si uradio pa da malo i odgovaraš za ovo.
ODGOVORNOST
 
pa demokrate su nam yebale kevu .

a kako budu dizali poreze to ce sve vise ljudi da ih izbegava ili da manje trosi samim tim , efekat ce da bude gori tj kasa praznija

budale koje vode ovu drzavu ne kapiraju da vece poreze nema vise ko da plati i da na strani prihoda ne mogu da dobiju vise od ovoga nikako vec samo mogu da smanje troskove na strani rashoda.

al posto debili vode ovu zemlju - znamo da otkaza prekobrojnih nece biti
 
Ma ne uskoro ćemo da ljubimo dupeta za neku paru.Vidiš da su već počeli u rusiji.Ko je uopšte dao pravo Dačiću da on traži pare.Šta je on zadužen za finansije?Sve me obuzima utisak da će da se razmile svuda i da moljakaju samo da bih mogli da iskrpimo još koji mesec.A kad dodje jesen pa MMF pita dobro gospodo dali ste ispunili to što ste trebali.A u strah me je
 
Ma ne uskoro ćemo da ljubimo dupeta za neku paru.Vidiš da su već počeli u rusiji.Ko je uopšte dao pravo Dačiću da on traži pare.Šta je on zadužen za finansije?Sve me obuzima utisak da će da se razmile svuda i da moljakaju samo da bih mogli da iskrpimo još koji mesec.A kad dodje jesen pa MMF pita dobro gospodo dali ste ispunili to što ste trebali.A u strah me je

PA rezimska bagra se rastrcala na 4 strane sveta da trazi pare na zajam koje cemo mi da vracamo z:D

Dinkic i Jelasic u MMF, Tadic u EU, Dacic u Rusiju a Djelic trazi pare od Japana z:D

mesto da priznaju da nemaju pojma sa vodjenjem drzave i da daju ostavke
 
Otkrivamo: Državni minus 17,7 milijardi!

Od januara do aprila ove godine od carina, poreza i akciza u budžet se slilo čak 17,7 milijardi dinara manje nego u istom periodu 2008!


image.jpg

U problemu... Premijer Mirko Cvetković na udaru kritika



Od januara do aprila se od carina, poreza i akciza slilo u budžet čak 17,7 milijardi dinara manje nego u istom periodu 2008! Najnoviji podaci Ekonomskog instituta pokazuju da je značajan pad prihoda budžeta karakterističan za prethodne mesece, nastavljen je i u aprilu, a najveći pad pokazuju prihodi od PDV-a, koji su manji za čak 5,3 milijarde dinara u odnosu na isti period prošle godine!

Popov: MMF ne interesuju građani Srbije

Ekonomista Zoran Popov kaže da MMF ne interesuje kako će se njihove mere odraziti na građane Srbije i na kvalitet njihovog života.

- Jedno vreme sam radio u istoj kancelariji s Francuzom koji je došao na 90 dana u Srbiju da nas poduči poslu oko sprovođenja privatizacije. Tog gospodina su za taj posao plaćali 1.100 evra dnevno, plus dnevnice. Ispostavilo se da francuski ekspert ne zna ništa o privatizaciji, ali u Francusku se vratio s popriličnom svotom novca. Tako vam je i sa stručnjacima MMF-a koji kroje našu ekonomsku politiku. Ne kažem da među njima nema vrhunskih stručnjaka, ali takvi sigurno ne dolaze u Srbiju - ističe Popov.


Podaci Ekonomskog instituta objavljeni u biltenu „Makroekonomske analize i trendovi" pokazuju da je najznačajniji pad prihoda od PDV-a iz uvoza, i to od 28,5 odsto, dok su prihodi od PDV-a


...............



Колико таквих "експерата" је угостила ова демократска власт.
С обзиром да су били свесни какви су СТРУЧЊАЦИ у сваком послу,
доводили су и ЈОШ УВЕК доводе странце.

Е, сад још не могу да будем начисто да ли су то радили
ШТО НИСУ знали да код нас има већих стручњака од тих
"експерата" или
СУ ТАКО МОРАЛИ, зато што је петооктобарски "финансијер" рекао да
тако МОРА!!!:roll:.

Изабраћу ову другу солуцију као веродостојнију!!!
 
pa demokrate su nam yebale kevu .

a kako budu dizali poreze to ce sve vise ljudi da ih izbegava ili da manje trosi samim tim , efekat ce da bude gori tj kasa praznija

budale koje vode ovu drzavu ne kapiraju da vece poreze nema vise ko da plati i da na strani prihoda ne mogu da dobiju vise od ovoga nikako vec samo mogu da smanje troskove na strani rashoda.

al posto debili vode ovu zemlju - znamo da otkaza prekobrojnih nece biti

To je cena demokratije, ne samo u nas, i samo jedna od posledica pada komunizma. Da ste svi ostali verni svojoj komunistickoj partiji danas ne bi bilo dugova...

Sad je gotovo.
 

Back
Top