C++ : Borland ili Microsoft

Hmm...pazi ovako...Microsoft ima mnogo vise pristalica tj.mnogo vise ljudi radi u c-u.
I ja sam radio dosta sa Delphijem i jako sam zadovoljan.Ali polako, prelazim na neke nove tehnologije kao sto su php, Java, a dogodine cu na faksu raditi c.....
Sto se mene tice ja ne bi za pravljenje exe fajlova koristio nista sem Delphija(pogotovo ako je rec o nekim poslovnim aplikacijama)....ali opet, sve je na tebi.
 
Zavisi shta radish. Podjednako dugo sam radio i u jednom i drugom, i oba imaju i prednosti i mane. Za klasichne poslovne/Win32 aplikacije ja VisualStudiu ne bih prishao ni shtapom jer ga tu Borland ubija namrtvo. Ima i Borland gomilu mana, ipak je na tebi da odluchish shta ti vishe lezhi.
A i Borland C++ Builder 9 je pred vratima ;)
 
Koliko ljudi toliko ćudi!

Ja mislim da je MS finansijski mnogo jači i da je on "tata" koji nameće standarde, a koje drugi *moraju* da prate. Na primer, MS napravio .NET Framework, svi ostali prilagođavaju svoje jezike za programiranje za .NET i sl. Naravoučenije, ako ne možeš da ih pobediš, pridruži im se!

Što se same Windows platforme tiče, osnovne informacije dolaze iz MSDN-a. Borland-ov help je prerađena kopija MSDN-a. Ja predlažem da koristite "original", a ne kopiju.

Da se razumemo, svi oni imaju bug-ove!
 
MickeyMouse:
Što se same Windows platforme tiče, osnovne informacije dolaze iz MSDN-a. Borland-ov help je prerađena kopija MSDN-a. Ja predlažem da koristite "original", a ne kopiju.
Uh ovo ti necu oprostiti :D :D :D :D
zezam se, ali mislim da nisi u pravu, borland je neko ko je uvek imao najbolji help, a sad problem je jedino sto je help za winapi to sto si ti rekao, nisu se potrudili, ali za ono sto je njihovo itekako je fenomenalno
 
milos12345:
Uh ovo ti necu oprostiti :D :D :D :D
zezam se, ali mislim da nisi u pravu, borland je neko ko je uvek imao najbolji help, a sad problem je jedino sto je help za winapi to sto si ti rekao, nisu se potrudili, ali za ono sto je njihovo itekako je fenomenalno


:D da ti pravo kažem, ja sam za windows počeo da programiram koristeći Borland C++ 5.02 i tamo sam se navikao na help - bio je jednostavan za upotrebu, sve se lako nalazilo... čak su na vrhu stranice imala neka dugmad koja ti olakšavaju navigaciju (ne znam kada sve to sada izgleda).

Kada sam počeo da koristim MS Visual Studio i MSDN, bukvalno nisam mogao da se snađem - nisam mogao ništa da pronađem što mi je bilo potrebno, pa sam praktikovao da instaliram Borland-ov help (on napravi ceo onaj podmeni u Start meniju sa linkovima na help fajlove), pa kad mi nešto zatreba tamo tražim... Usput sam polako počeo da koristim i MSDN i počeo sam da razumem njegovu strukturu... vremenom sam naučio da ga koristim! :wink:

Danas mislim da je više informacija dostupno u MSDN-u, posebno što se najnovija verzija uvek može online pretraživati.
 
milos12345:
...mislim da nisi u pravu, borland je neko ko je uvek imao najbolji help, a sad problem je jedino sto je help za winapi to sto si ti rekao, nisu se potrudili, ali za ono sto je njihovo itekako je fenomenalno

moguće je da nisam dovoljno upućen - niko ne može sve da zna :D :D :D

kada sam ja počinjao da pišem za windows, glavna dilema je bila da li koristiti Borland OWL ili MS MFC. da ti pravo kažem, (ovo će ti se dopasti! :wink: ) meni je OWL bolje išao nego MFC! međutim, danas svi prelaze na .NET - to je M$-ov proizvod, tako da će situacija za .NET ubuduće biti kakva je ranije bila za Win32 API i MFC. :wink:

ali, nije ovde bitan ni .NET... danas je to .NET, za koju godinu možda bude neka nova tehnologija... ko diktira nove tehnologije, čik pogodi ??? :shock: onaj ko ima love!!! :idea: a ko je to? e, o tome u sledećoj epizodi... :D :D :D
 

Back
Top