Siptari na Kosovu prebijaju i muce Srbe - cak i zene

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.420
GNJILANE, 28.05.2009.

PRESS
Svedočanstvo Đorđa Andrejevića: KPS ZVERSKI MUČI SRBE!

Brat i ja smo uhapšeni bez ikakvog razloga. Prisiljeni smo da sa lisicama prođemo kroz policijski špalir, gde nas je njih 15 besomučno tuklo!


rbi u kosovskim zatvorima i policijskim stanicama preživljavaju jezivu torturu! Albanski policajci iz sastava KPS-a zverski se iživljavaju nad uhapšenim Srbima koji su u pokrajini bukvalno stavljeni van zakona. Doktor Đorđe Andrejević, zubar iz Kosovske Kamenice koji je juče pušten iz pritvora, svedoči za Press o mukama kroz koje je, ni kriv ni dužan, prošao.

Doktor Andrejević tvrdi da je uhapšen bez ikakvog razloga:

- Policija je mene, brata Zorana i snaju Sunčicu uhapsila 12. maja u kolima na putu između Glogovca i Raniluga. Uhapsili su nas iz čista mira, bez ikakvog razloga! Kasnije su nas optužili da smo ometali službena lica tokom protesta Srba zbog isključenja struje, a mi na tim protestima uopšte nismo ni bili... Policajci su nas maltretirali tokom hapšenja. Snaju su premlatili na naše oči, a brat i ja smo pravu policijsku torturu doživeli u policijskoj stanici u Kamenici. Bilo je strašno... - priča Đorđe.

„Topli zec"

- Naterali su mene i brata da prođem kroz „toplog zeca"! Ruke su mi bile vezane lisicama, na leđima, a morao sam da prođem kroz policijski špalir... S jedne i druge strane stajalo je 15-ak policajaca, odmah su krenuli žestoko da me tuku. Nisam mogao da se branim, sve me je bolelo, sav sam otekao od tih batina. Ni to im nije bilo dosta, pa me je jedan od njih gurnuo tako da sam udario glavom u metalnu kasetu za stvari. Udarac je bio strašan, gotovo sam se onesvestio. Od siline udarca pukla mi je gornja usna! Lice mi je bilo krvavo, krv je lila na sve strane. Nastavili su da me tuku, iživljavali su se, uživali su da nas biju... - priča Andrejević. On kaže da među „batinašima" nije mogao nikoga da prepozna.

- Bili su pod kacigama. Nisam mogao da ih vidim. Ali za razliku od njih, pripadnici KPS-a u zatvoru su bili koliko-toliko korektni. Pošto sam zaposlen kao lekar u ambulanti u Kosovskoj Kamenici, tu sam neke od njih prepoznao, neki od njih su bili moji pacijenti... Nisu me maltretirali ali su, kada su me videli kako izgledam, to pravdali time da je i među njima bilo povređenih tokom tih sukoba oko struje. Opet kažem, nemam veze s tim, a prebili su me i držali u ćeliji 48 sati. Posle toga sam još dve nedelje bio u kućnom pritvoru! Zbog čega?! - pita se Andrejević. On dodaje da mu je još uvek pred očima slika pretučenog srpskog starca.

- Na saslušanju kod sudije Isljamija Daitija video sam Miladina Maksimovića, koji ima 66 godina. Čovek je uveden bos, bez cipela, sa krvavim nogama! Bukvalno nije mogao da hoda! Kasnije mi je rekao da je pogođen gumenim metkom u potkolenicu. Strašno! - kaže doktor Andrejević. On napominje da Srbi na Kosmetu nemaju kome da se žale i da su bukvalno prepušteni na milost i nemilost albanskih policajaca, tužilaca i sudija.

image.jpg


Kućni pritvor... Andrejevića držali zatvorenog sve dok mu se nisu povukle modrice

Inače, dr Đorđa Andrejevića i njegovu porodicu juče posle podne posetili su i američki vojnici iz „Bondstila".

- Interesovalo ih je šta se dešavalo, kako se policija KPS ponašala prema nama. Rekao sam im isto što i vama - kaže na kraju Đorđe Andrejević.

A Beograd ćuti!

Ministarstvo za Kosovo juče se nije oglasilo povodom prebijanja Srba. Jedan od lidera Srba sa Kosova Marko Jakšić smatra da je to skandalozno.

- Nije ni čudo što su bili toliko okrutni jer KPS je nastao iz OVK. Ali, nas ovde više boli što Beograd ćuti, dok Srbe ovde prebijaju kao u logorima. Sramota - komentariše Jakšić.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=66827&sectionId=37

------------

eto pravo ademovsko lice "siptarske demokratije".....

siptari biju ljude, zene, starce...

za to vreme boris tadic ciji je posao zastita drzavljana srbije, otisao u Pariz da se slika sa teniserima i spicka jos par miliona evra na bahanalije u francuskoj

Gde je sad tadicev Eulex da zastiti Srbe?
 
Poslednja izmena:
srbi na kosmetu nemaju kome da se zale

tadicev antisrpski rezim ih je prepustio na milost i nemilost siptarskim zlikovcima

ademima........

Bar pocetak recenice pocni sa velim slovom da bar mogu da predpostavim da si pismen .

Ja bas nesto mislim da je tadicev rezim za sve kriv . Ma mora da je Tadic kriv .

Tadic i B92 su krvi sto se raspala Jugoslavija , sto je Srbija bombardovana 1999 godine , sto je Tito umro . Oni su krivi sto Kosovo i Vojvodina imaju Autonomiju . Oni su krivi sto se ne zna gde je Drazin grob i sto su komunisti oterali kralja i Crkvu . Za sve to i jos mnogo toga kriv je tadic i B92 .

Samo kad bi njih mogli da uklonimo , u Srbiji bi nastao raj . :hahaha::hahaha:
 
Dobro ti je opravdanje. :thumbdown:

Kao prvo verujem lichno da su choveka maltretirali kao sto i verujem da je malo prilagodio prichu kako njemu odgovara.Ali ni jednom nikog nisam chuo da je i jednu rech rekao za ono sto je radjeno na policijskim punktovima sirom kosova za vreme Milosevica.Jedan takav punkt je bio 100 metara od moje kuce i svasta sam video.Bijeni su ljudi,zbog boje majice,boje kola,audio kaseta,novina,i mnogo drugih stvari koje chovek koji je odrastao posle 1999 godine ne moze poverovati.
 
Kao prvo verujem lichno da su choveka maltretirali kao sto i verujem da je malo prilagodio prichu kako njemu odgovara.Ali ni jednom nikog nisam chuo da je i jednu rech rekao za ono sto je radjeno na policijskim punktovima sirom kosova za vreme Milosevica.Jedan takav punkt je bio 100 metara od moje kuce i svasta sam video.Bijeni su ljudi,zbog boje majice,boje kola,audio kaseta,novina,i mnogo drugih stvari koje chovek koji je odrastao posle 1999 godine ne moze poverovati.

Pa niste li vi proglasili nezavisnost da bi raskrstili sa vremenima i metodama Miloševića, a ne da ih prihvatite?
Svaka čast, dobili ste istu stvar.
 
kad ameri prave `drzavu` teroristima i ratnim zlocincima, nije drugo ni za ocekivati

sta mogu naoruzani paravojni siptari pod americkom supervizijom da rade?

pa da sprovode silu! nad kim? nad onima koji su im je ruci, nenaoruzani civili, sve to jednonacionalno

qq evropo na sta si spala, ali mi to znamo od ranije

na srpskim teritorijama gde je nato, i teroristi, nema reda i mira, nema poretka, nema normalnog zivota, a nema ni normalnog-u uobicajenom eu smislu, vladajuceg stanovnistva
 
Znachi svojima verujesh, a Srbima ne...zanimljivo. :think:

Rekao sam da je malo prilagodio prichu,pogotovo ono za shpalir jer u KPS-u postoji jedna velika disciplina i tolerancija prema manjinama jer su pod nadzorom medjunarodnih institucija.
A sto se tiche onoga sto sam pisao za vreme Milosevica mnogo toga sam video svojim ochima.A lichno sam vise prolazio placajuci "taksu" od 20 DM da ne bih isao na tehnichku kontrolu sa vozilom.
 
Rekao sam da je malo prilagodio prichu,pogotovo ono za shpalir jer u KPS-u postoji jedna velika disciplina i tolerancija prema manjinama jer su pod nadzorom medjunarodnih institucija.
A sto se tiche onoga sto sam pisao za vreme Milosevica mnogo toga sam video svojim ochima.A lichno sam vise prolazio placajuci "taksu" od 20 DM da ne bih isao na tehnichku kontrolu sa vozilom.

malo je potrajalo, ali isplatilo se. eto saznadosmo zasto su se siptari pobunili, po cenu rata, zrtava i sve to do otcepljenja

znaci, sirom sveta se ocekuje talas siptarizacije, ratom do slobodnog vozenja automobila bez kontrole policije

koji su oni .....

propade srbija zbog 40 maraka
 
Bar pocetak recenice pocni sa velim slovom da bar mogu da predpostavim da si pismen .

Ja bas nesto mislim da je tadicev rezim za sve kriv . Ma mora da je Tadic kriv .

Tadic i B92 su krvi sto se raspala Jugoslavija , sto je Srbija bombardovana 1999 godine , sto je Tito umro . Oni su krivi sto Kosovo i Vojvodina imaju Autonomiju . Oni su krivi sto se ne zna gde je Drazin grob i sto su komunisti oterali kralja i Crkvu . Za sve to i jos mnogo toga kriv je tadic i B92 .

Samo kad bi njih mogli da uklonimo , u Srbiji bi nastao raj . :hahaha::hahaha:

Tadić je nastavljač Titove politike i sve pobrojano i dalje je na delu ;)
 
Bar pocetak recenice pocni sa velim slovom da bar mogu da predpostavim da si pismen .

Ja bas nesto mislim da je tadicev rezim za sve kriv . Ma mora da je Tadic kriv .

Tadic i B92 su krvi sto se raspala Jugoslavija , sto je Srbija bombardovana 1999 godine , sto je Tito umro . Oni su krivi sto Kosovo i Vojvodina imaju Autonomiju . Oni su krivi sto se ne zna gde je Drazin grob i sto su komunisti oterali kralja i Crkvu . Za sve to i jos mnogo toga kriv je tadic i B92 .

Samo kad bi njih mogli da uklonimo , u Srbiji bi nastao raj . :hahaha::hahaha:

negde sam procitao da je na forumuma uobicajeno da se pise malim slovima

ako neko zna `kodeks` stila pisanja posstova bilo bi dobro da objavi
 
kad ameri prave `drzavu` teroristima i ratnim zlocincima, nije drugo ni za ocekivati

sta mogu naoruzani paravojni siptari pod americkom supervizijom da rade?

pa da sprovode silu! nad kim? nad onima koji su im je ruci, nenaoruzani civili, sve to jednonacionalno

qq evropo na sta si spala, ali mi to znamo od ranije

na srpskim teritorijama gde je nato, i teroristi, nema reda i mira, nema poretka, nema normalnog zivota, a nema ni normalnog-u uobicajenom eu smislu, vladajuceg stanovnistva

Jos jednom ponavljam da je KPS pod prismotrom medjunarodnih institucija i ako se ispostavi da je to istina bice sankcija prema pochiniocima ali ako je propaganda onda ce se sve zavrsiti na tome.
Naoruzani i nenaoruzani i tog stanja se secam 90-tih godina.......... Svakoj Srpskoj kuci je podeljeno oruzje a nije ostala Albanska kuca za 10 godina koja barem jednom nije pretresena da bi se pronaslo oruzje.Secam se 90 i neke kada je u 5 ujutro dosao vojni kamion u naselje xxxxx nadomak Peci i delio oruzje Srbima(To je video moj brat isavsi na posao).
 
malo je potrajalo, ali isplatilo se. eto saznadosmo zasto su se siptari pobunili, po cenu rata, zrtava i sve to do otcepljenja

znaci, sirom sveta se ocekuje talas siptarizacije, ratom do slobodnog vozenja automobila bez kontrole policije
koji su oni .....

propade srbija zbog 40 maraka

Da kontrola vozila i to na svakih 10 kilometara,to vi mislite da je sloboda i kada vidi da si Albanac onda detaljna kontrola.A zahvaljujuci mom dobrom poznavanju srpsko-hrvatskog jezika i pustanja Cece i Dragane u automobilu puno puta posle dobar dan su mi rekli;"Hajde teraj dalje" misleci da sam Srbin.
 
Jos jednom ponavljam da je KPS pod prismotrom medjunarodnih institucija i ako se ispostavi da je to istina bice sankcija prema pochiniocima ali ako je propaganda onda ce se sve zavrsiti na tome.
Naoruzani i nenaoruzani i tog stanja se secam 90-tih godina.......... Svakoj Srpskoj kuci je podeljeno oruzje a nije ostala Albanska kuca za 10 godina koja barem jednom nije pretresena da bi se pronaslo oruzje.Secam se 90 i neke kada je u 5 ujutro dosao vojni kamion u naselje xxxxx nadomak Peci i delio oruzje Srbima(To je video moj brat isavsi na posao).

Zanima me, kada su Srbi imali toliko oružje, a vi niste imali ništa, kako to da Srba više dole nema, a vaš broj konstantno raste?
 
ne bih da se upustam u raspravu sa ovim nikom

naravno da nije tacno, naravno da je to jedna subjektivna projekcija, vrlo tanka, neubedljiva pa i neopotrebna

pa to i pricamo da je sve pod kontrolom natoa, u prizrenu su nemci bundesver stajali i pozdravljali kamione sa srbima civilima, zarobljenicima, koji su odlazili za albaniju da se nikad zivi kuci ne vrate

sitparima se oduzimalo oruzje, vojno, svo vreme posle WWII

moj rodjak je morao da nosi pistolj svaki dan kad ide na posao, rilindija, a zasto? zato sto voli? ma ne, nego zbog permanentne opsanosti od siptarskog nasilja. molim svakog forumasa da zamisli kako to izgleda nositi pistolj svaki dan na posao, niko normalan to ne bi radio iz razloga sopstvenog zadovoljstva, suludizam

i ponavaljam besmisleno je raspravljati sa ovim nikom, kada se uspostavi normalan ustavni poredak na celoj teritoriji srbije postojace demokratske institucije pa mozda tek onda..
 
Zanima me, kada su Srbi imali toliko oružje, a vi niste imali ništa, kako to da Srba više dole nema, a vaš broj konstantno raste?

Pa srba je bilo malo a Albanci su se posle 1997 pocheli naoruzavati i pomogao im je NATO.A Srba ovde ima ko ti je rekao da nema samo sto im je tesko da se pomire sa time da Kosovom vise ne moze da vlada Srbija i zbog toga vise se odluchuju da idu medju svojima u svoju drzavu.
 
Da kontrola vozila i to na svakih 10 kilometara,to vi mislite da je sloboda i kada vidi da si Albanac onda detaljna kontrola.A zahvaljujuci mom dobrom poznavanju srpsko-hrvatskog jezika i pustanja Cece i Dragane u automobilu puno puta posle dobar dan su mi rekli;"Hajde teraj dalje" misleci da sam Srbin.

Da bi se danas SRBI kretali po KOSMETU šta treba da slušaju (rokaj mandoljina) a oni nesmeju ni sto metara da izađu iz svojih sela,a gradovima ih i nema svi su isterani.Danas na KOSMETU policija pita "imaš li bubreg"
 
ne bih da se upustam u raspravu sa ovim nikom

naravno da nije tacno, naravno da je to jedna subjektivna projekcija, vrlo tanka, neubedljiva pa i neopotrebna

pa to i pricamo da je sve pod kontrolom natoa, u prizrenu su nemci bundesver stajali i pozdravljali kamione sa srbima civilima, zarobljenicima, koji su odlazili za albaniju da se nikad zivi kuci ne vrate

sitparima se oduzimalo oruzje, vojno, svo vreme posle WWII

moj rodjak je morao da nosi pistolj svaki dan kad ide na posao, rilindija, a zasto? zato sto voli? ma ne, nego zbog permanentne opsanosti od siptarskog nasilja. molim svakog forumasa da zamisli kako to izgleda nositi pistolj svaki dan na posao, niko normalan to ne bi radio iz razloga sopstvenog zadovoljstva, suludizam

i ponavaljam besmisleno je raspravljati sa ovim nikom, kada se uspostavi normalan ustavni poredak na celoj teritoriji srbije postojace demokratske institucije pa mozda tek onda..

Nemamo mi toliko dugachak zivot.
 

Back
Top