Overavanje diplome

Pozdrav svima na ovom forumu.

Zelela bih da vas zamolim za pomoc.Naime,suprug i ja smo odlucili da se upustimo u avanturu zvanu "dobijanje vize za Australiju",unajmili smo agenta,i vec imamo problem kod priznavanja assessmenta.Moj suprug je aplicirao za zanimanje Metal Casting Trandsperson Supervisor 4215-01,ali je TRA uradjen neuspesno,zato sto nam traze broj sati prakticne obuke 1800 sati.,i 900 sati prakticne nastave.

Moze li neko da nam Objasni koji dokument to treba suprug da trazi od firme gde se vide sati koje trazi TRA.

Molim Vas pomozite.

Hvala unapred.

Pozdrav
 
samo opushteno, pozz, ako se ne javi niko odma, ne treba panichiti, pomoci cemo chim i koliko je to god moguce.
Na prvom mestu tog agenta odmah nogirajte i ne daj Bozhe da mu date pare, mislim ako on ne zna koji su vam papiri potrebni.

Za 900 sati aprenticeship-a vam je potreban papir ili uverenje koje ce izdati firma u kojoj je radjena praxa. Ostavi mi mail i polsacu ti shemu toga papira, vi ga samo popunite odgovoarajucim podacima.
 
Aha, agent, hoću ime prezime i koliko para je tražio a koliko uzeo/la.
Supervizor zanimanja traže malo ozbiljniji pristup nego obična zanatska, a vi ste pali na satima prakse, što je osnovna stvar. Tako da sumnjam da vam je to jedino zbog čega ste pali.
Takodje je izuzetno bitno da li ste lično pročitali pismo od TRA ili vam je agent preneo da to fali...
Pitanje prakse se kod mene rešilo u školi.
Znači žao mi je ali više ne dajem savete plaćenim agentima; kad ostanete bez istog, i više se ovako sami angažujete, možda bolje uradite sve to.

I nije se tražilo "broj sati prakticne obuke 1800 sati.,i 900 sati prakticne nastave.", već ili jedno ili drugo, zavisno od ostalih uslova za odredjeni pathway...
 
Hvala svima na brzim odgovorima,

Mi smo se nasli u cudu.Naime,pratili smo sami putem neta apiciranje za TRA i pismo dobili licno a dobio je i agent.
Ono sto nas zbunjuje je to da sve sto je agentica trazila mi smo poslali,a opet je assessment neuspesan.Malo mi je bez veze sto vas pitam,racunajuci da treba da sredi sve onaj ko je za to vec placen.
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ Molimo za savet.
Your application remains UNSUCCESSFUL for the following reasons.
The Certificate of the Professional was noted. This does not demonstrate 1800 hours of formal training directly
related to the nominated occupation.You have not included any detail regarding formal training. As mentioned in
your first outcome, TRA would need to see a course syllabus demonstrating 1800 hours of formal training directly
related to the nominated occupation.
The Certificate of the Vocational Job Training was also noted. Additionally, it does not appear that it meets time
requirements as set out in the UAC.
For a successful outcome as a supervisor, you must demonstrate that you meet requirements for any one Skill
Pathway listed in the UAC and then further experience as required under section 13 in the UAC.
For further explanation about the assessment process, refer to the Uniform assessment Criteria (UAC) and other
information available on the website at www.deewr.gov.au/tra.
You may seek an internal review of the assessment result. To seek a review, complete the details in the attached
form. Return the form to TRA together with any new information you wish to supply in support of your request.
A request for a review must be received by TRA within 60 days from the date of this letter. A fee of AUD$300 is
payable when lodging the request. Should the review overturn the assessment result, and the information on
which the new result is based was previously held by TRA, the fee will be refunded.
Before you submit a review or subsequent application, please read.
 
Bice pomalo chupavo, sem potvrde o izvrshenoj praktichnoj nastavi, trebate prilozhiti i opis predmeta koji su se izuchavali tokom shkolovanja, kao sto su vam rekli u pismu, nedostaje vam course syllabus, koji je direktno vezan za nominovano zanimanje.

A ako agent sve to ne zna, morate!! prekinuti saradnju sa njim i traziti pare nazad, ili bar dobar deo. Na onaj mail cu vam poslati shemu za potvrdu o praxi.
 
Mislim da to ne bi bilo korektno,i to samo iz razloga sto nam je ovo TRECCCCCCIIII AGENT...............UUUUUUUUUUUUUUUUffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff.

Hvala na pomoci i savetima.

Neznamo vise sta da radimo,i zato sam Vas na forumu zamolila za pomoc.

Hvala unapred
Pozdrav.
 
Hvala svima na brzim odgovorima,

Mi smo se nasli u cudu.Naime,pratili smo sami putem neta apiciranje za TRA i pismo dobili licno a dobio je i agent.
Ono sto nas zbunjuje je to da sve sto je agentica trazila mi smo poslali,a opet je assessment neuspesan.Malo mi je bez veze sto vas pitam,racunajuci da treba da sredi sve onaj ko je za to vec placen.
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ Molimo za savet.
Your application remains UNSUCCESSFUL for the following reasons.
The Certificate of the Professional was noted. This does not demonstrate 1800 hours of formal training directly
related to the nominated occupation.You have not included any detail regarding formal training. As mentioned in
your first outcome, TRA would need to see a course syllabus demonstrating 1800 hours of formal training directly
related to the nominated occupation.
The Certificate of the Vocational Job Training was also noted. Additionally, it does not appear that it meets time
requirements as set out in the UAC.
For a successful outcome as a supervisor, you must demonstrate that you meet requirements for any one Skill
Pathway listed in the UAC and then further experience as required under section 13 in the UAC.
For further explanation about the assessment process, refer to the Uniform assessment Criteria (UAC) and other
information available on the website at www.deewr.gov.au/tra.
You may seek an internal review of the assessment result. To seek a review, complete the details in the attached
form. Return the form to TRA together with any new information you wish to supply in support of your request.
A request for a review must be received by TRA within 60 days from the date of this letter. A fee of AUD$300 is
payable when lodging the request. Should the review overturn the assessment result, and the information on
which the new result is based was previously held by TRA, the fee will be refunded.
Before you submit a review or subsequent application, please read.

Kao što pretpostavih, fali vam puno. 70% dokaza fam fali u aplikaciji. I za samo majstora, a i još malo više za supervizora.
I plašim se da vam ne možemo pomoći. Osim ako možda ne pročitate svih 100+ stranica na nekoliko top tema ovog foruma, gde detaljno objašnjavasmo proces apliciranja kod TRA, lagano, kao knjigu, pa onda više puta UAC, dok vam svaka tačka ne bude jasna, pa onda naizmenično UAC i forum, da vam se stvori slika kako ta aplikacija treba da izgleda.

A mene zanima ono što sam podvukao ovde, tj. kako se na srpskom zovu ove dve diplome/sertifikata što ste poslali, i šta ste tačno još od papira poslali i u kom obliku i koliko opširno. Kad to budem znao velika je verovatnoća da ću vam ispisati šta i kako još treba da bi aplikacija imala šansu. Jer treba i ovo što vam već rekli, i još malo... Jedno tridesetak stranica fali...

Znam da sam brezobrazan, ali šta ću kad sam takav. Ako je za utehu, verovatno vam neću tražiti novce :mrgreen:

:think: Dobro, hoće li sad neko meni da završi STNI aplikaciju, zato što mene mrzi, ali da mi ne traži novce, kao ova dupla, zamisli, ja mislio mi neki drugari...:dontunderstand:
 
PostSkriptum od ovog mog gornjeg posta:
Ako bilo koji od ova tri bildea hoće da nauči kako se rade former YU aplikacije za TRA, uspešno, ja sam spreman, sa ovdašnjim kolegama, kojih ima od svih UAC pathway-a, da napišem jedan tutorijal koji ću im naplatiti tričavih 4000, po glavi, to ćemo naravno podeliti medju kolegama ovde. A prodavaćemo i ostalim nazoviagentima. 300AUD zasad košta da mi se jave mailom da im kažem da li imaju uopšte šanse daim nešto odgovorim.
Inače, jest, znam koliko naplaćuju agenti, a šta daju za te pare, a i kako se neki zovu, samo eto volim da pitam iz zezanja...
 
Meni se ustvari svidja tvoja frizura, jer liči na palmu.
A palme su povezane za tropske krajeve i odmor i lagodan život, pa su kul.
Crnogorci na primorju zato vrlo forsiraju palme, i puštaju fekalnu u more odmah pored plaža.
Grci su glupi, ne obaziru se mnogo na palme, pa mogu da se odmaram na plaži i u hladu bora (miris mora i miris bora, kakva kombinacija), a kanalizaciju puštaju dalje od plaža.
Koja ovo beše tema???:::...
 
O emigraciji sam poceo da razmisljam tek pre nedelju dana i videvsi samo deo poruka ovde, moram da priznam da me je zabolela glava i da mi tek sada nista nije jasno. Moze li iko da mi kaze da li ovo vredi toliko truda (koji je kako se cini ogroman) i koliko je uopste novca potrebno za celu proceduru.
Blagodarim
 
Sto se novca tice, citiram samu sebe:

E pa trebace ti vala vreca para dok sve ne obavis!

Nas troskovnik izgleda otprilike ovako:

IELTS:
Priprema oko 200e
Izlazak na ispit 14.400dinara
Novac za cetiri odlaska u Beograd - oko 6000din

Assessment:
Potvrde, izvodi, overavanje fotokopija, prevodjenje - oko 300e (verovatno vise)
Uplata assessmenta 450aud ili oko 260e
DHL oko 20e

Lekarski:
2x 11000din - 22000din
2x put za Beograd - 3000din

Aplikacija:
Glavni aplikant - 2100aud ili oko 1250e
Drugi aplikant - oko 2900aud ili oko 1700e

Napominjem da moji dokumenti jos nisu prevedeni, a nisam jos ni izvadila sve potvrde koje ce mi tamo trebati.
I naravno, trebace nam bar 5000e da bismo stigli tamo i za prvih mesec dana zivota. :sad2:

A da li je vredno truda...Trebalo bi da jeste.. No, moraces nam reci mnogo vise o sebi da bi ti neko zaista rekao da li je u tvom slucaju vredno truda.
Potrebne informacije su:
Obrazovanje
Radno iskustvo - koja oblast i koliko godina
Znanje engleskog
Godina rodjenja
 
Gea hvala na svim korisnim informacijama. Ja bih u ovom slucaju bio secondary applicant, tako da moje kvalifikacije skoro da nisu bitne, ali recimo da moj common law partner ima dovoljan broj poena, PhD i dosta godina iskustva. Najveca dilema koju trenutno imamo je da li da probamo za Kanadu ili Australiju. Australija deluje primamljivije, ali mi deluje da bismo za Kanadu dobili vizu lakse i brze. Sve u svemu, i na jednom i na drugom mestu dobijas drzavljanstvo, sto je krajnji cilj, a posle je vec sigurno mnogo lakse kada su ti vrata otvorena. Sa ovim pasosem mozes samo da........ :(
Voleo bih da cujem zasto ste se vi koji ste odabrali Australiju napravili bas taj izbor, tj. koji je bio presudni faktor?
 
To smo se i mi pitali u decembru 2007. Ispala je Australija na kraju..Zasto...ne znam bas.
Tada trebalo 3-4 godine za dobjanje kanadske iseljenicke, a za australijsku oko 1,5 godina. Iako smo bili svesni da je Kanada mnooogo socijalistickija zemlja, Australija je ipak nekako prevagnula. Zbog klime mozda.
Secam se, u vreme kada smo trebali da odlucimo gde cemo da apliciramo, sanjala sam jedan cudan san o Kanadi i menjanju stana u sred zime. Recimo da mi od tada ideja o Kanadi nije izgledala ni malo romanticno, a napominjem da mi tamo zivi rodjena sestra (koja je nedavno izjavila da zeli da se preseli kod nas cim odemo).
Razmisli..niko ti ne moze reci sta je dobro za tebe. Ispitaj kakva je ponuda poslova, raspitaj se o platama, o ceni zivota, stavi sve na papir i vidi sta ti se vise isplati. Razmisli i o tome kako podnosis zimu, tacnije 6 meseci zime godisnje i to jako hladne. S druge strane, kako podnosis visoke temperature...
Ne znam...Verovatno bi bilo najlakse kada bi mogao, kao englezi, prvo da odes u izvidnicu..
 
Nisam pametan, godinu i po dana mi u ovom trenutku deluje jako dugo, znam da treba biti strpljiv, ali ne bih voleo da napravim gresku i moram da ispitam sve opcije pre donosenja konacne odluke.
Da li je iko dobio radnu vizu i mislite li da je to bolja opcija?
 
Da...u Vankuveru nije hladno, ali je mokro :) Kao u Londonu, kazu...
A sto se tice onih godinu i po, to sada vise nije toliko. Ustvari jeste, ako racunas pripremni deo (IELTS i Assessment), a isto to, pretpostavljam, treba i za Kanadu.
Dalje, u Kanadi novi imigranti imaju sva moguca prava: zdravstveno, pravo na socijalnu pomoc, besplatne casove engleskog i sl, dok u Australiji ta prava imaju samo deca, bar u prve dve godine.
Jos jedna, verovatno jako bitna stvar. Mnogo je lakse doci iz Kanade u Evropu, nego iz Australije... Koliko Vam je to bitno?
 
Poslednja izmena:

Back
Top