Odobreni prvi krediti za početnike(u zaduživanju)

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Beograd -- Fond za razvoj Srbije iz sredstava kreditne linije start-up, za pokretanje sopstvenog biznisa odobrio je 1.059 kredita u ukupnom iznosu od 1,6 milijardi dinara.

11636940224a0aa9cb6bc4e291158547_huge.jpg


Ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja saopštilo je da je preduzetnicima odobren 721 kredit, a pravnim licima 338 kredita i ističe da će na osnovu odobrenog prvog kruga kredita za početnike bez hipoteke u ovoj godini biti otvoreno više od 3.300 novih radnih mesta.

U saopstenju se navodi Najviše zahteva za kredite preduzetnicima odobreno je za otvaranje zanatskih radnji, dok je najviše zahteva za kredite za pravna lica odobreno za proizvodnju prehrambenih proizvoda.

Ostali zahtevi odnose se na otvaranje firmi za preradu drveta, turizam, obrazovanje, proizvodnju mašina, metala i metalnih proizvoda, električnih i optičkih uredjaja, hemijskih, tekstilnih proizvoda i drugo.

Najniži iznos kredita za početnike bez hipoteke je 500 hiljada dinara, a najviši 1,3 miliona dinara.

Krediti su odobreni na period od pet godina, sa periodom počeka od godinu dana, kamatnom stopom od jedan odsto godišnje, a sredstva su dobili svi koji su podneli zahteve do 16. aprila ove godine.

Sledeće odobravanje kredita obuhvatiće sve privredne subjekte koji budu podneli zahteve Fondu ili Agenciji za razvoj malih i srednjih preduzeća do 20. maja 2009. godine.

Krediti za početnike će se odobravati dok se ne utroši celokupan iznos sredstava u iznosu od tri milijarde dinara koji je u ovoj godini predviđen, s tim što će se presek praviti svakog 20. dana u mesecu.

Mladi do 25 godina starosti konkurisali su i dobili 351 kredit, dok je 529 mladih od 26 do 40 godina starosti dobilo kredit za pokretanje sopstvenog posla.

Krediti za pokretanje biznisa su jedna od antirecesionih mera koje sprovodi Vlada Srbije, a kreditima koji su odobreni u protekle dve godine, u vrednosti od 4,7 milijardi dinara, otvoreno je 3.783 preduzeća i zaposleno 12.365 radnika.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2009&mm=05&dd=13&nav_id=360342

Da li će ovi ljudi biti robovi banaka?Hoće li imati priliku da rade normalno ili će neki ministar čija je familija u upravnom odboru neke banke ili više njih zarađivati na njima novac?:think:
 
Mogu da pitam nesto a da me Donqihote ne banuje:lol:
Ako nije problem moze li mi neko reci koliko moze da dobije covek tog kredita u evrima najvise ako je nki sirotan;)
I kolika je kamata....Koliko se sve to isplati u prevodu!?:manikir:
hehehe...:hahaha: Ne piše u tekstu,ali banke ne daju kredite sirotanima,možeš eventualno da dobiješ pištolj sa jednim metkom da odigraš ruski rulet.
 
Pa obzirom da je prosecna visina kredita cca Eur 15.000, sto nije neki narocito veliki iznos (kada su u pitanju krediti za privredu), ne mislim da ce te firme biti u problemu.
Jedino sam skepticna za prave start up kredite, tu se nikad ne zna. To je cista kocka, cist hazard
Sustiniski, postoje "kombinacije" koje rade bez prevlacenja u legalne okvire, to nije pravi start up.
Ko razume shvatice
 
Poslednja izmena:
Mogu da pitam nesto a da me Donqihote ne banuje:lol:
Ako nije problem moze li mi neko reci koliko moze da dobije covek tog kredita u evrima najvise ako je nki sirotan;)
I kolika je kamata....Koliko se sve to isplati u prevodu!?:manikir:

Ево ја ћу ти рећи ... На неких подигнутих 5000 еура кредита (што је минимум за покретање озбиљнијег посла) враћаш за 6 година рецимо око 8.500 еура ... Мало ли је ... А где је порез, доприноси, фирмарина, најам ... Мислим, није исплативо толико, али прве две године рачунаш да радиш са минусом
 
Pa obzirom da je prosecna visina kredita cca Eur 15.000, sto nije neki narocito veliki iznos (kada su u pitanju krediti za privredu), ne mislim da ce te firme biti u problemu.
Jedino sam skepticna za prave start up kredite, tu se nikad ne zna. To je cista kocka, cist hazard
Sustiniski, postoje "kombinacije" koje rade bez prevlacenja u legalne okvire, to nije pravi start up.
Ko razume shvatice

А шта ти знаш ... :hahaha::hahaha::hahaha:
 
hehehe...:hahaha: Ne piše u tekstu,ali banke ne daju kredite sirotanima,možeš eventualno da dobiješ pištolj sa jednim metkom da odigraš ruski rulet.
:hahaha:
Ево ја ћу ти рећи ... На неких подигнутих 5000 еура кредита (што је минимум за покретање озбиљнијег посла) враћаш за 6 година рецимо око 8.500 еура ... Мало ли је ... А где је порез, доприноси, фирмарина, најам ... Мислим, није исплативо толико, али прве две године рачунаш да радиш са минусом

Ajoj ovo je maximalno neisplativo....
Mnogo se ugradjuju ove banke....:manikir:
 
ljudi u privredi srbije nikad nje bilo teze nego danas

danas samo neko ko je lud moze da uzme kredit i zapocne biznis

2/3 firmi nema novca da plati svoje obaveze , ako prodas ne mozes ni da naplatis tako da u sledecih godinu dana ce biti period ciscenja i od ove 2/3 jedno najmanje 60% ce da stavi katanac na bravu i tek nakon toga ce moci ovde normalno da se radi i posluje
 
Не вређај ... праштам прву увреду ... а то да ли знам о томе или не ... мислим одлично знам све у вези тога ... и не лупај да је исплативо кад није

Izvini, u tekstu pise kamata 1% godisnje..onu racunicu Eur 5.000, Eur 8.500 si izveo sa oko 11% kamate?
onda to znaci 1% + kretanje cena na malo? jesam li u pravu?
 

Back
Top