Uticaj muzike

^DraGaNa^

Aktivan član
Poruka
1.607
1.Kako i koja muzika utice na vas?Zatim.....
2.Koja vrsta muzike dize u vama emocije,senzualnost,tera vas da zaigrate.....itd.
3.Koja je to pesma koja vas uvek obori s nogu,od koje odlepite totalno?
4.Koje pesme vas podsete,svaki put kada ih cujete na neki lep,a koje na neki tuzan momenat ili period u zivotu?
5.Koja vrsta muzike, pesma vas nervira?:)
 
1.Kako i koja muzika utice na vas?Zatim.....
2.Koja vrsta muzike dize u vama emocije,senzualnost,tera vas da zaigrate.....itd.
3.Koja je to pesma koja vas uvek obori s nogu,od koje odlepite totalno?
4.Koje pesme vas podsete,svaki put kada ih cujete na neki lep,a koje na neki tuzan momenat ili period u zivotu?
5.Koja vrsta muzike, pesma vas nervira?:)

1. Mnogo
2. Metallica, Pantera.
3. Zavisi od situacije i raspoloženja.
4. Na neka dobra vremena:
Nightfall - Drukčije nije moglo da se desi
Alice Cooper - This House Is Haunted
Deep Purple - Child In time
5. Vrsta muzike koja me nervira: folk, američki pop i slična sr*nja.
 
1.Dosta utice. Slusam raznovrsnu muziku ali trenutno najvise elektronsku.
2.Ambijent cilaut muzika bez obzira na zanr.
3.Tesko pitanje.
4.Francis Lai - Bilitis , Vangelis - Petit File De La Mer
5.balkanski folk, komercijalni pop, neke vrste metala i slicno.
 
1.Kako i koja muzika utice na vas?Zatim.....
2.Koja vrsta muzike dize u vama emocije,senzualnost,tera vas da zaigrate.....itd.
3.Koja je to pesma koja vas uvek obori s nogu,od koje odlepite totalno?
4.Koje pesme vas podsete,svaki put kada ih cujete na neki lep,a koje na neki tuzan momenat ili period u zivotu?
5.Koja vrsta muzike, pesma vas nervira?

1. u poslednje vreme uglavnom domaći novi talas i šansone. ranije i psihodelija šezdesetih.
2. /
3. kad se neko nečem dobrom nada, the end, intima, echoes, soba, tom traubert's blues
4. lep: marieke, la valse a mille temps (maltene ceo Brel) tužan: modro i zeleno, okean (la strada),
5. pastirski BiH rock, glam metal i Elton John :)
 
1.Kako i koja muzika utice na vas?Zatim.....
2.Koja vrsta muzike dize u vama emocije,senzualnost,tera vas da zaigrate.....itd.
3.Koja je to pesma koja vas uvek obori s nogu,od koje odlepite totalno?
4.Koje pesme vas podsete,svaki put kada ih cujete na neki lep,a koje na neki tuzan momenat ili period u zivotu?
5.Koja vrsta muzike, pesma vas nervira?:)

- pa pozitivno...kako bi...diže me...
- trance...
- Ralph Fritsch - Phoenix...
- jedna li je...mrzi me da razmišljam...
- narodnjaci...komplet repertoar sa Pinka...
 
1.Kako i koja muzika utice na vas?Zatim.....
- Um, grunge, utiče, ne znam kako.

2.Koja vrsta muzike dize u vama emocije,senzualnost,tera vas da zaigrate.....itd.
- KISS.

3.Koja je to pesma koja vas uvek obori s nogu,od koje odlepite totalno?
- Sonata Arctica - San Sebastian

4.Koje pesme vas podsete,svaki put kada ih cujete na neki lep,a koje na neki tuzan momenat ili period u zivotu?
- Od Marchela stari album me podseti na njegoc koncert ovde, a From First To Last me podseća na jako depresivan period u ovo vreme, pre godinu dana.

5.Koja vrsta muzike, pesma vas nervira?
- Ne volim death/speed/thrash metal.
 
1.Najviše pozitivnog uticaja na mene ima heavy i black metal,posebno domaći(kao npr.Forever Storm i BoneYard).
2.Kada sam totalno skrcan,slušam gore pomenuti metal koji mi uliva poseban osećaj sigurnosti i samopouzdanja.Ukoliko hoću da igram i skačem po kući na Winamp-u se vrte najčešće:UMEK,Beltek,Vladimir Aćić i povremeno PENTA.
3.Forever Storm-Battle cry...Slušao sam je par stotina puta i nikad mi ne dosadi.:mrgreen:
4.Na lepa vremena me sete pesme Gloria-Ne me moli i La Banda-Lambada dok me pesme kao npr.Đogani-Crne oči i Carlos Varela-Una palabra totalno sruše.:sad2:
5.Rep,hip-hop,r'n'b...Posebno Eminem.
 
1.Kako i koja muzika utice na vas?Zatim.....
2.Koja vrsta muzike dize u vama emocije,senzualnost,tera vas da zaigrate.....itd.
3.Koja je to pesma koja vas uvek obori s nogu,od koje odlepite totalno?
4.Koje pesme vas podsete,svaki put kada ih cujete na neki lep,a koje na neki tuzan momenat ili period u zivotu?
5.Koja vrsta muzike, pesma vas nervira?:)
Ajde i ja da odgovorim :) :
1.Zavisi od raspolozenja...ali bilo koju muziku da slusam- volim senzualne glasove,melodije koje su pune emocija...."U jedan zvuk stane milion slika,zato je svako ko se bavi muzikom na bilo koji nacin-veci umetnik od slikara"
2.Kao sto sam i rekla....ali najvise...house sa zenskim senzualnim glasovima....ponekad i Enigmu,zvukove klavira...klasicnu muziku......znaci zavisi od raspolozenja.
3.Jaoooj sve od Offer Nissim feat.Maya...zatim Dj Tiesto...ma ima mnogo....
4.Faithless-Why go,Tomcraft-Happyness,Rui Da Silva-Touch me-podsete me na kako lep tako i tuzan period u mom zivotu...jako sam se bila zaljubila i "odljubila" :)
Na tuzan.....pa sve te pesme koje me podsete na lepe dogadjaje...ti dogadjaji su prosli...tako da one obelezavaju i lep i tuzan dogadjaj u mome zivotu osim pesme Tomorrow never dies...tada mi je umro neko drag,kada sam cula 1. put tu pesmu.
5.Turbo folk mrzim kao i te pevace.Ne ne mrzim ja nikog,pogresno sam se izrazila....ne vidim tu nikakav kvalitet i nije u redu sto grabe toliku lovu ni za sta....
 
1.Kako i koja muzika utice na vas?Zatim.....
2.Koja vrsta muzike dize u vama emocije,senzualnost,tera vas da zaigrate.....itd.
3.Koja je to pesma koja vas uvek obori s nogu,od koje odlepite totalno?
4.Koje pesme vas podsete,svaki put kada ih cujete na neki lep,a koje na neki tuzan momenat ili period u zivotu?
5.Koja vrsta muzike, pesma vas nervira?:)

MetalCore,Hardcore,GrindCore,melodic Death iz njih crpim snagu,punk me uveseljava i tad sam nasilan,rock *** neka opustencija i uzivanje!

Mene muzika vraca u zivot,mada najvise Hard core i punk!

Ritam Nereda Put beznadja,Buldozer,Nedostajes mi,Bootboys,nebo,zvuci bola; Heaven shall burn Endzeit;Hatebreed- Defeatist,I will be heard,Pro pain in for the kill.;Dzukele Amerika;

Riblja Corba me podseca na jako los period u zivotu kad sam se trovao njegovim pesmama ritam nereda i hatebreed isto tako ali muzika je probudila drugu svest u meni...:)

Dance,sokacare,fegetski tehno,emo i nu metal (Korn,Slipknot(pa oni i nisu bas ali me nerviraju) i kompanija)!
 
1.Kako i koja muzika utice na vas?

Sve ono što slušam, utiče na mene i dotiče me. Muziku koja na mene ne deluje tako, i ne slušam. Volim JAZZ, stari domaći i strani pop i rok, šansone, šlagere, instrumentalnu muziku, ambijentalnu, lounge, funk... Neke od tih muzika me umiruju, neke hrabre, neke podstiču, uveseljavaju... neke daju energiju, snagu... Ne podnosim muziku koja mi unosi nemir. Agresivnu muziku. Distorzičnu. Mnogo volim da slušam muziku na neengleskim jezicima... ruskom, poljskom, francuskom, italijanskom, gruzijskom, brazilskom... Spoj tih jezika i lepih melodija je zaista čaroban. :heart:

2.Koja vrsta muzike dize u vama emocije,senzualnost,tera vas da zaigrate.....itd.

Na ovo sam manje - više odgovorila ispred. Jedino bih dodala da me muzika Dina Dvornika uvek, ali uvek tera da zaigram. Uvek me oraspoloži. Uvek na mene deluje podsticajno. (Sem u izvesnom periodu nakon njegove smrti, kad mi je bilo pretužno slušanje njegove muzike.)

3.Koja je to pesma koja vas uvek obori s nogu,od koje odlepite totalno?

Mnogo toga slušam i volim, te mi je teško da izdvojim jednu pesmu.

4.Koje pesme vas podsete,svaki put kada ih cujete na neki lep,a koje na neki tuzan momenat ili period u zivotu?

I ovih je mnogo. Neke od:

Stereo MC`S - Connected
Simply Red - Sunrise
Eddy Grant - Boys In The Street
Chris Rea - On The Beach
Suzanne Vega - Tom`s Diner
Soundtrack iz Flashdance-a
...
Sve ove pesme podsećaju me na neki lep momenat/period.

5.Koja vrsta muzike, pesma vas nervira?:)

Rap, hip hop, techno, rave, trance, house, metal, narodna, folk.
Od toga, rap, hip hop, techno, rave i trance ne smatram muzikom, već dozvolom za psovku, prostakluk i "tuc tuc" ritam. :neutral: Poslednji žanr podvodim pod kič i neukus. Metal mi je preagresivan i vizuelno bolestan. Pravu, staru, izvornu narodnu muziku poštujem kao deo naše kulturne baštine, ali mi ne prija i ne volim da čujem ni u kojoj prilici. Razumem ljude koji kažu "nema dobrog provoda bez narodne muzike", nek` se ljudi vesele ako im prija... ali ja prosto nisam taj tip - za narodna kola, zadevanje za pojas i derneke. :neutral:
Ne bih posebno izdvajala nijednu pesmu.
 
Poslednja izmena:
1.Najviše pozitivnog uticaja na mene ima heavy i black metal,posebno domaći(kao npr.Forever Storm i BoneYard).
2.Kada sam totalno skrcan,slušam gore pomenuti metal koji mi uliva poseban osećaj sigurnosti i samopouzdanja.Ukoliko hoću da igram i skačem po kući na Winamp-u se vrte najčešće:UMEK,Beltek,Vladimir Aćić i povremeno PENTA.
3.Forever Storm-Battle cry...Slušao sam je par stotina puta i nikad mi ne dosadi.:mrgreen:
4.Na lepa vremena me sete pesme Gloria-Ne me moli i La Banda-Lambada dok me pesme kao npr.Đogani-Crne oči i Carlos Varela-Una palabra totalno sruše.:sad2:
5.Rep,hip-hop,r'n'b...Posebno Eminem.
Vlada Acic moj ex decko,moja prva ljubav.Sto se tice tih spomenutih dj-eva-sve ih gotivim ,slusam.Otvorila sam drustvenu grupu Electro Mus:cool:ic pa svrati tamo ako hoces i pridruzi se.
 
1.Kako i koja muzika utice na vas?Zatim.....
2.Koja vrsta muzike dize u vama emocije,senzualnost,tera vas da zaigrate.....itd.
3.Koja je to pesma koja vas uvek obori s nogu,od koje odlepite totalno?
4.Koje pesme vas podsete,svaki put kada ih cujete na neki lep,a koje na neki tuzan momenat ili period u zivotu?
5.Koja vrsta muzike, pesma vas nervira?:)

-volim mnogo muzičkih žanrova i svaki od njih može u meni da probudi neka osećanja, bilo sreće, bilo tuge. u poslednje vreme to bi bio neki progressive/doom i folk metal recimo.

-puno njih, od trance-a pa sve do metala. primera radi: Astral Projection - The Sleeper Must Awake ili Eluveitie - Inis Mona

-uf njih ima zaista mnogo, ali evo spomenuću neke:
Dark Tranquillity - White Noise/Black Silence. brza, s dobrim ritmom i nekom savršeno čudnom atmosferom.
Kamelot - EdenEcho. tekst je....:heart:
Epica - Another Me "In Lack'ech". energija, ritam, glas-divno ^^

-na lepe momente većina pesama Maidena, ne bih mogla da izdvajam.
na tužan period hm...neke Diove pesme, Diary of Dreams - She and Her Darkness, Cruachan - Ride On...:/

-nervira me jako r'n'b ili bar ono što danas time zovu. zajedno s njim i ovaj današnji pop i hip-hop. o emo bendovima ala fall out boy da ni ne govorim.
 
1.Kako i koja muzika utice na vas?Zatim.....

Na mene utiče svaka vrsta muzike (ako se tako može reći) koju slušam
(rock domaći strani,nešto soula,džez,klasika,instrumentalna muzika...),
samo na različite načine.
Nešto me obraduje,
nešto mi postavi neko pitanje,
nešto zabrine...

2.Koja vrsta muzike dize u vama emocije,senzualnost,tera vas da zaigrate.....itd.

Muzika iz Južne Amerike,recimo.

3.Koja je to pesma koja vas uvek obori s nogu,od koje odlepite totalno?

Janis Joplin-Take another little peace of my heart

4.Koje pesme vas podsete,svaki put kada ih cujete na neki lep,a koje na neki tuzan momenat ili period u zivotu?

Aretha Franklin-Don't play that song for me
Azra-Meni se dušo od tebe ne rastaje
Louis Armstrong-What a wonderful world
Ekv-Zid

Ima ih još dosta,ali ove su najbitnije.

5.Koja vrsta muzike, pesma vas nervira?:)

Ne volim ništa u čemu ne vidim sklad.
Ne bih ništa tu posebno konkretizovala.
 
Od toga, rap, hip hop, techno, rave i trance ne smatram muzikom, već dozvolom za psovku, prostakluk i "tuc tuc" ritam. [i ostatak]

Prijateljski savet: mani se predrasuda [retardiranih emocija], one nista ne pomazu.

To vazi i za ostale koji su naveli nesto pod "muzika koja vas nervira".

------------------------------------------


1.Kako i koja muzika utice na vas?Zatim.....

Nu flamenko me opusti skroz.
Trance me dize i opusta, dize i opusta.

2.Koja vrsta muzike dize u vama emocije,senzualnost,tera vas da zaigrate.....itd.

Progressive house, malo drum 'n bass i trance me teraju na igru. Nu flamenko i neki rok budi emocije.

3.Koja je to pesma koja vas uvek obori s nogu,od koje odlepite totalno?

Steve Stevens - Water on Ares

4.Koje pesme vas podsete,svaki put kada ih cujete na neki lep,a koje na neki tuzan momenat ili period u zivotu?

Sve od Steve-a Stevens-a na lepe momente.

Kevin Gilbert na tuzne.


5.Koja vrsta muzike, pesma vas nervira?

Na sta sam spao da me muzika nervira?
 
Zato sto ljudi cesto odbijaju nesto zarad retardiranih emocija. Znam i iz svog iskustva. Takav opis muzike je tipican za nekoga sa takvim tendencijama. Naravno, moguce je da nisi taj slucaj, ali sta sad.

Uostalom, moj odgovor na tvoju poruku je bio akt trolovanja, tako da se ne radi o iskrenoj emociji sa moje strane. Ali je interesantno cuti kako neko prilazi muzici, u svakom slucaju.
 
Poslednja izmena:
1.Kako i koja muzika utice na vas?Zatim.....
2.Koja vrsta muzike dize u vama emocije,senzualnost,tera vas da zaigrate.....itd.
3.Koja je to pesma koja vas uvek obori s nogu,od koje odlepite totalno?
4.Koje pesme vas podsete,svaki put kada ih cujete na neki lep,a koje na neki tuzan momenat ili period u zivotu?
5.Koja vrsta muzike, pesma vas nervira?:)

1. Zavisi od raspolozenja, spontanosti, itd. Muzika definitivno udara na intelektualnom i emotivnom planu, budi razmisljanja, osjetilnost, mastu, strast, vrlo jake pozitivne i negativne emocije putem sublimne harmonije melodije. Ritam dopire do one najskrivenije stanice u tijelu.

Slusam dance(house, italo disco, electroclash, stari disco, rare funk, deep house, trance)jazz, funk, ambient i elevator muzak, klasicnu elektroniku(Kraftwerk), Northern soul, Motown, francuski pop i sansone, klasiku - sve pravce, Yu sansone i stari rok, klasicni rok, Yu novi val, progresivni rok, americanu drumskih kafancina, smooth jazz, Yu jazz, Bossu, pravoslavna pojanja, etno, francuski i srpski rap, Buddhist chants, gregorijanski napjev, islamske melodije..., reru, gangu, sevdalinke, Nu-jazz i lounge, swing, indie, gusle, tamburice, narodnjake, itd.
Slusam bukvalno sve sto nudi Shoutcast, i hranim se, sto davno rece Croce, "nepresusnim i dubokim vrelom".

2. Volim da plesem, to je iskonska potreba i ne treba mi casa vina da se opustim po tom pitanju. Funk, soul, italo, house, deep house, happy hardcore, eurodance,d'n'b, trance, itd. Dobar ritam, senzualni i sanjivi zenski vokali, yes baby..
Africki pop i funk tj. Afrobeat:worth:, latinski ritmovi koji imaju bazu u africkim, jazz-funk, malo brza Bossa, itd. Maghreb narodnjaci - Rai. :worth:....da, bhangra je zakon isto. Sve sto automatski tjera na pokret, i da ima stimulativan bass line...

3. Mirzino jato - Apsolutno tvoj. :mrgreen:

4. Rani Oliver Mandic, Pet Shop Boys, Graffiti od Zeppelina, Dino Dvornik, itd. Da ne nabrajam sad pjesme.

5. Pa nemam pojma, ne mislim na to ali i ne diskriminiram po tom pitanju. Kitsch po definiciji ipak jeste estetska jedinica i dio trivijalne umjetnosti. Ne zelim da se hvatam problematicne hijerarhije dusevnih moci i teoretiziranja na polju estetike. Neka se filozofi time bave. ;)
 
Zato sto ljudi cesto odbijaju nesto zarad retardiranih emocija. Znam i iz svog iskustva. Takav opis muzike je tipican za nekoga sa takvim tendencijama. Naravno, moguce je da nisi taj slucaj, ali sta sad.

Nisam sklona odbijanju nečega apriori. U ovom slučaju, reč je o tim određenim muzičkim pravcima. Za sve što sam rekla da ne volim i ne prija mi, prethodno sam poslušala i došla do toga da mi se ne dopada. Retardirane emocije su mi strane... :confused: Tj., ne shvatam šta time hoćeš reći.
(Interesantno, ja se nikad nisam hvatala za komentare drugih glede toga da im se ne dopada nešto što i meni. :neutral: A ovde, kad god napišem da mi nešto nije dopadljivo, odmah prijateljski posavetuje neko ko to nešto voli. :D)

Uostalom, moj odgovor na tvoju poruku je bio akt trolovanja, tako da se ne radi o iskrenoj emociji sa moje strane.

Ni ovo ne razumem. :confused: Šta znači "akt trolovanja", Boga ti? :confused:
 

Back
Top