Sta mislite o........

^DraGaNa^

Aktivan član
Poruka
1.607
1.Sta mislite o momcima koji su previse vezani za majku?
2.MIislite li da muskarci koji su jako vezani za majku,slusaju je- imaju vise postovanja prema zenama?
3.Sta je recimo sa onim momcima koji imaju sestre?Da li bolje poznaju zenski rod od onih koji su solo ili imaju samo brata?
4. Muskarci,devojke koji su odrasli samo uz oca,da li su psihicki jaci od onih koji su odrasli samo uz majku?
5.Sa kime se vi recimo vise slazete,sa ocem ili majkom?I zasto?Posto su uglavnom cerke oceve miljenice,a sinovi mamini junaci....Da li je to i u vasem slucaju tako?:)
 
1.Sta mislite o momcima koji su previse vezani za majku?
2.MIislite li da muskarci koji su jako vezani za majku,slusaju je- imaju vise postovanja prema zenama?
3.Sta je recimo sa onim momcima koji imaju sestre?Da li bolje poznaju zenski rod od onih koji su solo ili imaju samo brata?
4. Muskarci,devojke koji su odrasli samo uz oca,da li su psihicki jaci od onih koji su odrasli samo uz majku?
5.Sa kime se vi recimo vise slazete,sa ocem ili majkom?I zasto?Posto su uglavnom cerke oceve miljenice,a sinovi mamini junaci....Da li je to i u vasem slucaju tako?:)

veoma interesantno. baš sam mislila da postavim nešto slično.
1. ne mora da bude loše
2. imala sam dva momka, mamina sina. prvi je bio pun poštovanja prema svim ženama, meni :heart:, kolegenicama, komšinicama. pravi zaštitnik i džentlmen. verovatno ima veze s tim što poštuje i voli majku, na normalan način.
ovaj drugi voli mamu malo drugačije - nijedna mu ženska osoba nije dobra kao njegova mamica :roll: sa njim mi je bilo jako teško, jer me je bukvalno upoređivao s njom, nabrajao mi stalno moje mane i siticao kako je ona bolja od mene :eek:.. njega sam otkačila. užas od čoveka. edipovac, loži se na kevu i zamišlja je golu :eek: za mene je to malo bolesno
3. skoro svi moji momci imaju braću, tako da ne znam
4. ne znam nijednog
5.nisam bliska sa roditeljima. sa majkom sam stalno u nekim sukobima, sa ocem više ne, ali ne mogu reći da sam bliska s njim. nisam bila mamina i tatina princeza
 
..odvratna tema.. :roll:

..recicu samo da je moje mishljenje da bi svako mushko trebalo da ima sestru,
ne zbog njihovog buduceg odnosa prema zenama uopshte,
nego zato shto sestre vole bracu na poseban i nepojmljiv nachin
a bilo bi gre'ota da to neki nikada ne dozive... :)

..a ostatak normalnih i patoloshkih odnosa u porodici,
koji se u uvodnom postu spominju su vishe za zdravlje ili psihologiju (psihijatriju :roll: )
i nema im mesta u mom zivotu i u mojoj toleranciji.. :(
..zalim sluchaj, idi lechi se.. :roll:
 
1.Sta mislite o momcima koji su previse vezani za majku?
2.MIislite li da muskarci koji su jako vezani za majku,slusaju je- imaju vise postovanja prema zenama?
3.Sta je recimo sa onim momcima koji imaju sestre?Da li bolje poznaju zenski rod od onih koji su solo ili imaju samo brata?
4. Muskarci,devojke koji su odrasli samo uz oca,da li su psihicki jaci od onih koji su odrasli samo uz majku?
5.Sa kime se vi recimo vise slazete,sa ocem ili majkom?I zasto?Posto su uglavnom cerke oceve miljenice,a sinovi mamini junaci....Da li je to i u vasem slucaju tako?:)

katastrofa...
da...
ne...
oca malo poznajem, s majkom nikako...
 
1.Sta mislite o momcima koji su previse vezani za majku?
2.MIislite li da muskarci koji su jako vezani za majku,slusaju je- imaju vise postovanja prema zenama?
3.Sta je recimo sa onim momcima koji imaju sestre?Da li bolje poznaju zenski rod od onih koji su solo ili imaju samo brata?
4. Muskarci,devojke koji su odrasli samo uz oca,da li su psihicki jaci od onih koji su odrasli samo uz majku?
5.Sa kime se vi recimo vise slazete,sa ocem ili majkom?I zasto?Posto su uglavnom cerke oceve miljenice,a sinovi mamini junaci....Da li je to i u vasem slucaju tako?:)

Postavila sam ovu temu,jer zaista ima sta i da se napise o tome
Evo i ja cu odgovoriti:
1.Mamini sinovi?Oni su kako dobri tako i losi.Zavisi.Oni rade sve sto im mama kaze,znaci poslusni su,ali ako npr.ja kao njegova devojka zamolim ga da uradi nesto,mozda mene nece poslusati nego ce 1. pitati mamu...Mama je uvek u pravu,mamina rec je poslednja.Ne valja nista previse.
2.Da imaju,ako slusaju svoje majke,jednog dana ce i svoje zene.Imaju postovanja prema zenskom rodu,svakako.
3.Ja imam brata.E pa drugacije se ophodi prema meni nego prema drugim curama.Prema njima ima vise postovanja,nego prema meni.Blizanci smo inace.Strariji je od mene 10 minuta.Mada ja sam preko njega dobro upoznala muski svet kao i on preko mene-zenski.Ipak kada se brat zaljubio,malo je i pazljiviji postao prema meni.
4.Odrasla sam samo uz oca tako da stojim iza toga da sam psihicki jaca od devojaka koje su odrasle samo uz mamu,mada sve ima svojih nedostataka.To ne mora da znaci.Ima porodica gde muskarci vode glavnu rec,a negde zene tako da je to sve relativno.Kod mene otac vodi glavnu rec i uvek,kada su bili zajedno je vodio glavnu rec tako da...Hvala mu sto me je vaspitao tako da se ponasam zenstveno,a da razmisljam muskom glavom.
5.Sa mamom se nikako ne slazem.Razocarala me je.Tatu volim jako i on mi je sve.Najveci oslonac u zivotu i dan danas.Istina je da neke majke vise vole sinove,a da su devojke oceve mezimice.Ocevi uvek stite svoje cerke,ponarocito kada odrastaju,jer se plase za njih i bolji su "cuvari" od majki.
 
..odvratna tema.. :roll:

..recicu samo da je moje mishljenje da bi svako mushko trebalo da ima sestru,
ne zbog njihovog buduceg odnosa prema zenama uopshte,
nego zato shto sestre vole bracu na poseban i nepojmljiv nachin
a bilo bi gre'ota da to neki nikada ne dozive... :)

..a ostatak normalnih i patoloshkih odnosa u porodici,
koji se u uvodnom postu spominju su vishe za zdravlje ili psihologiju (psihijatriju :roll: )
i nema im mesta u mom zivotu i u mojoj toleranciji.. :(
..zalim sluchaj, idi lechi se.. :roll:

Ako ti je odvratna sta uopste i odgovaras??!?!?!?!?!?!
:roll:
 
1.Sta mislite o momcima koji su previse vezani za majku?
2.MIislite li da muskarci koji su jako vezani za majku,slusaju je- imaju vise postovanja prema zenama?
3.Sta je recimo sa onim momcima koji imaju sestre?Da li bolje poznaju zenski rod od onih koji su solo ili imaju samo brata?
4. Muskarci,devojke koji su odrasli samo uz oca,da li su psihicki jaci od onih koji su odrasli samo uz majku?
5.Sa kime se vi recimo vise slazete,sa ocem ili majkom?I zasto?Posto su uglavnom cerke oceve miljenice,a sinovi mamini junaci....Da li je to i u vasem slucaju tako?:)

1- mislim da su welcome da to i ostanu
2- imaju prema toj jednoj zeni, tesko da pored nje ima mjesta za jos jednu koja joj nije podredjena
3- to valjda zavisi od osobe, nije "preko sestre" jedini nacin da se muskarac upozna sa pojavom - zena
4- kakvo je sad to pitanje? :lol: nisu cijeli svi oni koji su odrasli sa jednim roditeljem manje, bez obzira na pol istog... psihicka snaga je vezana za pojedinca, ne moze se nauciti
4- najbolje se slazem sa tetkom i bratom, tatu ne poznajem a mama ima pametnija posla od djece
 
veoma interesantno. baš sam mislila da postavim nešto slično.
1. ne mora da bude loše
2. imala sam dva momka, mamina sina. prvi je bio pun poštovanja prema svim ženama, meni :heart:, kolegenicama, komšinicama. pravi zaštitnik i džentlmen. verovatno ima veze s tim što poštuje i voli majku, na normalan način.
ovaj drugi voli mamu malo drugačije - nijedna mu ženska osoba nije dobra kao njegova mamica :roll: sa njim mi je bilo jako teško, jer me je bukvalno upoređivao s njom, nabrajao mi stalno moje mane i siticao kako je ona bolja od mene :eek:.. njega sam otkačila. užas od čoveka. edipovac, loži se na kevu i zamišlja je golu :eek: za mene je to malo bolesno
3. skoro svi moji momci imaju braću, tako da ne znam
4. ne znam nijednog
5.nisam bliska sa roditeljima. sa majkom sam stalno u nekim sukobima, sa ocem više ne, ali ne mogu reći da sam bliska s njim. nisam bila mamina i tatina princeza

Da slazem se sa svim sto si napisala.... ponarocito sto se tice maminih sinova:)
 
1- mislim da su welcome da to i ostanu
2- imaju prema toj jednoj zeni, tesko da pored nje ima mjesta za jos jednu koja joj nije podredjena
3- to valjda zavisi od osobe, nije "preko sestre" jedini nacin da se muskarac upozna sa pojavom - zena
4- kakvo je sad to pitanje? :lol: nisu cijeli svi oni koji su odrasli sa jednim roditeljem manje, bez obzira na pol istog... psihicka snaga je vezana za pojedinca, ne moze se nauciti
4- najbolje se slazem sa tetkom i bratom, tatu ne poznajem a mama ima pametnija posla od djece
na 3. pitanju,pa da nije jedini nacin,ali je i jedan od nacina:)
 
1.Sta mislite o momcima koji su previse vezani za majku?
2.MIislite li da muskarci koji su jako vezani za majku,slusaju je- imaju vise postovanja prema zenama?
3.Sta je recimo sa onim momcima koji imaju sestre?Da li bolje poznaju zenski rod od onih koji su solo ili imaju samo brata?
4. Muskarci,devojke koji su odrasli samo uz oca,da li su psihicki jaci od onih koji su odrasli samo uz majku?
5.Sa kime se vi recimo vise slazete,sa ocem ili majkom?I zasto?Posto su uglavnom cerke oceve miljenice,a sinovi mamini junaci....Da li je to i u vasem slucaju tako?:)

1-nista, vole majku :mrgreen:.......licno mislim da i nije sav problem u njima,nego i u onima koje to primecuju ;):per:...sto nekim zenama ne smeta kad je neko previse vezan za oca......:whistling:

2-Zavisi od slucaja do slucaja,i naravno zavisi od tumachenja pojma-poshtovanje ;)
Neki mushkarci iskazuju poshtovanje tako sto im ugadjaju i povladjuju,a neki sto stalno prebacuju i kude ali prvenstveno iz razloga sto smatraju da zene "zaista" trebaju da budu ravnopravne a ne da im ugadja u glupostima a naplacuje u drugim stvarima :mrgreen::evil:
Naravno neki isto povladjuju,ali ne jer poshtuju nego sto su ljigavci,kao sto ima i onih sto kude a stvarno tako misle...........mada mislim da ti sto si ih navela imaju vise poshtovanja.

3-Poznaju,ali samo u pocetku tj. dok oni koji nemaju sestre ne upoznaju zenski rod......a to je vrlo rano.......tako da generalno -ne.

4-Moguce,ali ne verujem.......vrovatno se njihova nesigurnost reprodukuje na sasvim drugi nacin.

5-sa majkom :mrgreen:
 
1.Sta mislite o momcima koji su previse vezani za majku?
2.MIislite li da muskarci koji su jako vezani za majku,slusaju je- imaju vise postovanja prema zenama?
3.Sta je recimo sa onim momcima koji imaju sestre?Da li bolje poznaju zenski rod od onih koji su solo ili imaju samo brata?
4. Muskarci,devojke koji su odrasli samo uz oca,da li su psihicki jaci od onih koji su odrasli samo uz majku?
5.Sa kime se vi recimo vise slazete,sa ocem ili majkom?I zasto?Posto su uglavnom cerke oceve miljenice,a sinovi mamini junaci....Da li je to i u vasem slucaju tako?:)

1) Ne znam bukvalno ni jednog takvog ali primecujem da je to postalo omiljeno objasnjenje za sve sta ne valja u odnosu izmedju DEVOJKE i njega. :roll:
2) Ne.
3) Ne.
4) Ne. Gluposti.
5) Sa mamom jer mi otac nije narocito dostupan poslednjih 30 godina. :roll:

A pupcanu vrpcu sam presekla odavno sto svakome preporucujem. Da, roditelji i ostali q i palci, ali na kraju odrastemo i nije vise bitno ciji smo miljenik i za koga smo vise vezani.
I sto je najbitnije, i ostale ljude pocnmo da posmatramo kao odrasle a ne kroz prizmu njihovih (i nasih) roditelja.

PS. Ove teme mi vec jako idu na nerve. :evil: Umesto da neko zivi svoj zivot, on se ne odlepljuje od roditelja i sad jos i od tudjih roditelja.
 
1.Sta mislite o momcima koji su previse vezani za majku?
2.MIislite li da muskarci koji su jako vezani za majku,slusaju je- imaju vise postovanja prema zenama?
3.Sta je recimo sa onim momcima koji imaju sestre?Da li bolje poznaju zenski rod od onih koji su solo ili imaju samo brata?
4. Muskarci,devojke koji su odrasli samo uz oca,da li su psihicki jaci od onih koji su odrasli samo uz majku?
5.Sa kime se vi recimo vise slazete,sa ocem ili majkom?I zasto?Posto su uglavnom cerke oceve miljenice,a sinovi mamini junaci....Da li je to i u vasem slucaju tako?:)


sklonija sam tezi da je edipovaca mnogo manje nego sto to mislimo , ili nekog optuzimo za tako nesto .slabici su naucili kako da opravdaju svoje mane .
edipovca koji se lozi na svoju majku nikad nisam videla uzivo , niti zelim .

biti vezan za majku ne znaci i biti edipovac .

odsustvo jednog roditelja, sigurno ostavi nekakav trag u poimanju sebe sama i zivota uopste . to ne mogu znati bas tacno , jer zivim sa oba roditelja .

meni licno majka je bliskija .
kod nas je tata mezimce :lol: nas tri a on jedince :lol:
 
ja stvarno ne znam ni jednog... znam za priče o njima ali lično ne poznajem nikog ko je tako strašno vezan za majku... A i šta znači to mnogo vezan za majku? Poštuje je i voli? Jel u tome problem? Ili u onome - moja mama je to drugačije spremala s čim se susretneš u životu s tipom... jeli to nenormalno? Čovek se 30 godina hranio na jedan način i živeo na jedan način i sad ne možeš da razumeš što mu se nešto što si uradila ili napravila ne sviđa?

Mislim da ste do jaja sujetne i da preterujete s tim mamama...

I na onoj temi o svekrvama isto...... Stičem utisak da su žene mnogo manje tolerantne od tih mama...
 
ne znam ja licno nisam imala takvoh iskustva ali znam tipa koji je redovno pricao svojoj mami sta rade on i devojka u krevetu (dok ona nije saznala od njegove keve :lol: ),cuo se vise puta dnevno sa njom i to sve sto je meni za lecenje....bas da imas potrebu da detaljises o tome sa kevom mi je bolesno :neutral: inace nece ni mamini sinovi na svakoga,obicno se kace na brizne zene koje zele stalno da ti udovoljavaju,cine,tetose te i tako to,zato mene i izbegavaju u sirokom krugu pa nisam imala te krajnje neprijatne situacije :)
 
1.Sta mislite o momcima koji su previse vezani za majku? Nisu ga dovoljno tukli:lol:
2.MIislite li da muskarci koji su jako vezani za majku,slusaju je- imaju vise postovanja prema zenama?NE bas naprotiv
3.Sta je recimo sa onim momcima koji imaju sestre?Da li bolje poznaju zenski rod od onih koji su solo ili imaju samo brata?Trebalo bi
4. Muskarci,devojke koji su odrasli samo uz oca,da li su psihicki jaci od onih koji su odrasli samo uz majku?Nisam bio na tim casovima
5.Sa kime se vi recimo vise slazete,sa ocem ili majkom?I zasto?Posto su uglavnom cerke oceve miljenice,a sinovi mamini junaci....Da li je to i u vasem slucaju tako?:)Sa majkom..nikako naravno:lol:
 
ja stvarno ne znam ni jednog... znam za priče o njima ali lično ne poznajem nikog ko je tako strašno vezan za majku... A i šta znači to mnogo vezan za majku? Poštuje je i voli? Jel u tome problem? Ili u onome - moja mama je to drugačije spremala s čim se susretneš u životu s tipom... jeli to nenormalno? Čovek se 30 godina hranio na jedan način i živeo na jedan način i sad ne možeš da razumeš što mu se nešto što si uradila ili napravila ne sviđa?

Mislim da ste do jaja sujetne i da preterujete s tim mamama...

I na onoj temi o svekrvama isto...... Stičem utisak da su žene mnogo manje tolerantne od tih mama...

:confused:
...
:confused:
.... pokusavam da zamislim tog truta..... :neutral:
 
:confused:
...
:confused:
.... pokusavam da zamislim tog truta..... :neutral:

Pa zašto truta? :lol:

Ja volim da spremam i kuvam svom detetu različite stvari, volim da joj kupujem garderobu, volim da je posmatram, da mi uvek bude čista, mirisna, ispeglana... Volim da joj pravim voćnu salatu, da joj rendam jabuku, da šetam s njom, da pričam s njom, da joj kupujem igračke... provodim dosta vremena s njom.

Ne verujem da će se ta moja potreba da joj budem ,,mama" promeniti kad bude odrasla

Srećom pa je devojčica inače bi joj već zalepili etiketu ,,mamin sin" :lol:
 
Nemam pojma, zbunjujuca tema... pozivas nas da generalizujemo, a svaki slucaj je poseban... ja recimo ne poznajem muskarce koji se drze mamine suknje, a imam nekoliko drugarica koje i dan danas (a imaju 35-55 godina) slusaju majke kao da imaju 5 godina... cak sam jednu drugaricu (jako dobru) zbog toga i izgubila: mama je ubedila da joj je najbolja drugarica :(
A sad ovo odrastanje uz brata/sestru, ili samo sa jednim roditeljem... klizav teren, nema pravila.
A sa kim sam bliza? Bliza sam sa majkom u svakodnevnoj komunikaciji, jer je moja majka prijatna osoba, vesela, druzeljubiva i puna zivota... a cale je recimo naporan (ali veoma sarmantan, pogotovo kad ti nije cale) ali sa njim sam bliska jer smo u mnogim stvarima sustinski slicni... o njemu uopste ne moram da razmisljam, tacno znam sta mu je i u kom je fazonu... a o svojoj majci (koja je bas drugacija osoba od mene) ucim, i upoznajem je, ceo zivot :)
 
Nisam imala posla sa maminim sinovima,srecom.
Nemam traume kad neko prica o svojoj majci. Volim i ja moju. :)
Uglavnom svi momci su imali bracu,i to mladju,vidis to je interesantno. :think:
Imam brata,sigurno smo jedno na drugo uticali u tom smislu da razvijemo normalan odnos sa suprotnim polom.Dobro je odrastati tako,kvalitetnije.Ne bih menjala brata za 3 sestre. :)
Dobro se slazem sa roditeljima,bliza sam sa majkom,normalno,po meni jedna od najjacih veza je izmedju majke i kcerke,ali i sa tatom imam super odnos,slusha me :)
 

Back
Top