Tadicevi tajkuni pokrali milijarde namenjene poljoprivredi

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.449
Milijarde za selo potrošili tajkuni
Autor: V. Spasić | 03.05.2009. - 00:01


U proteklih nekoliko godina najmanje milijardu dinara državnih subvencija za poljoprivredu nije završilo u ovom sektoru, već u džepovima onih koji zemlju uopšte ne obrađuju. Iznos je verovatno i mnogo veći jer nije postojala obaveza da svi podnose fiskalne račune kako bi dokazali gde su potrošili novac. Sredstva države zloupotrebilo je nekoliko desetina hiljada zemljoposednika, među kojima ima lekara, advokata, tajkuna.


Ministar poljoprivrede Saša Dragin izjavio je da subvencije od ove godine neće dobijati oni koji se ne bave isključivo poljoprivredom. U tu grupu su, prema njegovim rečima, dosad ulazili i lekari i advokati, koji se poljoprivredom bave tako što su kupili zemlju i čekaju da uđemo u EU, da cene zemlje porastu dva-tri puta, i da je prodaju. Javna je tajna da su se toga dosetili i poznati biznismeni, koji su vlasnici velikih površina obradivog zemljišta. Na taj način su, pre svega, oštećeni pravi poljoprivrednici koji bi mogli da dobiju više para, ali i država jer je pomagala one kojima to nije potrebno. Samo prošle godine poljoprivredni budžet bio je 15 milijardi dinara.

ržava se konačno opametila, pa je od ove godine pooštrila registraciju poljoprivrednih gazdinstava. Da li je to trebalo da uradi ranije, pitanje je za prethodne ministre poljoprivrede jer je samim uvidom u podatke o broju registrovanih gazdinstava bilo očigledno da nešto nije u redu. Sam Dragin je naveo da će drugačijom registracijom broj gazdinstava koja dobijaju subvencije od države biti smanjen na 60 odsto od prošlogodišnjeg broja, ili na oko 250.000. Naravno da je nerealno da Hrvatska ima 150.000 gazdinstava, a Srbija oko 420.000, ali to dosad niko nije video, ili nije hteo da vidi.
U Ministarstvu ističu da je vrlo teško proceniti koliko je para na ovaj način otišlo van poljoprivrede, jer inspekcija nema kapaciteta da obiđe svako pojedinačno gazdinstvo. Ono što možemo da kažemo, dodaju u Ministarstvu, jeste da u sporovima koji se vode pred raznim državnim organima, Ministarstvo potražuje više od milijardu dinara. Ovo su slučajevi iz prethodnih godina u kojima je bilo neophodno dokazati na šta su potrošene državne subvencije. Novac je, međutim, trošen u potpuno druge svrhe.
Na pitanje da li je moguće da je država davala subvencije, kako je naveo ministar, za čak 170.000 gazdinstava koja se nisu bavila poljoprivredom, Stegić kaže da će se njihov broj smanjiti za 90.000. „To ne znači da sva ova gazdinstava prestaju da se bave poljoprivredom. Neka su se ugasila, neka su se spojila sa drugim gazdinstvima, ali svakako je eliminisan i jedan broj gazdinstava koja su zloupotrebljavala sredstva Ministarstva. Stroži sistem kontrole subvencija trebalo bi da nam pomogne da se uspešno izborimo sa svima onima koji ne nameravaju da namenski iskoriste subvencije“, navodi on.
– Novina u registraciji je da svi ugovori o zakupu zemljišta moraju biti overeni u opštini ili sudu, pošto je bilo slučajeva da su ugovori o zakupu bili fiktivni, čime se nanosila šteta budžetu. Dodatna ograničenja su određena kroz pojedinačne uredbe kojima se definišu subvencije, a najveća novina jeste da sada svi moraju da pravdaju dobijene subvencije fiskalnim računima. Zbog svega toga dolazi do prekomponovanja pojedinih gazdinstava, pa se neka gase, a neka se spajaju – objašnjava Milan Stegić, pomoćnik ministra poljoprivrede.

Zaigrali se ministri
Pomoćnik ministra kaže da su pojedine uredbe u praksi stvarale problem u primeni ili su ostavljale prostor za eventualne zloupotrebe. Ne mora uvek da znači, kaže Stegić, da je postojala namera nekoga da stvori uslove za eventualne zloupotrebe, već je moguće i da se nepromišljeno ili nestručno ušlo u neke nove projekte ili subvencije. Na pitanje ko je odgovoran, on kaže sledeće: „Specifičnost poljoprivrede u proteklih nekoliko godina je karakterisalo velike promene upravo na čelu Ministarstva. Čak pet ministara je promenjeno u veoma kratkom roku i verovatno je takva situacija stvorila klimu u kojoj se nije uvek sa posebnom pažnjom pristupalo izradi uredbi o subvencijama.

http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=90712


---------------------

kakva pljacka Boze dragi. preko 10 miliajrdi godisnje bi iz budzeta opljackali Tadicevi tajkuni na ime posedovanja zemljista. Znaci drzava im je delila subvencije na na osnovu toga koliko ko proizvodi nego na osnovu toga koliko ko ima zemlje!

A ako niste znali najveci zemljoposednici u Srbiji i evropi su Milorad Miskovic i Miodrag Kostic - popularni Gazda Misko i Gazda Secerko Kole - finansijeri i tajkunI DSa

I znaci svako ko je imao u vlasnistvu reicmo vise od 10 hektara je na osnovu toga dobijao iz budzeta subvencije za poljoprivrednu proizvodnju i tako mesto da su pare otisle u ruke seljaka koji zaista proizvode one su otisle na osnovu vlasnistva nad zemljistem u dzepove tajkuna Demokratske Stranke - pre svega u Miskoviceve i Kosticeve dzepove

Proslogodisnji budzet za subvencije iznosio je 15 milijardi evra i makar 2/3 tog novca je ot islo u dzepove tajkuna i njihovih ljudi u vlasti.

Strasno - ovo je jedna od najvecih pljacki Srbije svih vremena.
 
znaci da bi dobili milijarde iz budzeta previdjene za razvoj poljoprivrede nije uopste bilo neophodno da imatae neku proizvodnju - trebalo je samo da imate sto vise zemljista u vlasnistvu i samim tim na osnovu toga bi dobili sto vise novca.

i tako tajkuni tadicevi da se obogate dovoljno je bilo da kupe opet na namestenom tenderu neko propalo poljoprivredno gazstinstvo sa recimo 1000 hektara zemljista i da na osnovu toga SVAKE GODINE uzimaju pare iz budzeta.

I onda ja i svi mi koji placamo drzavi registracije, akcize, poreze, takse - ispadamo budale.

Mi smo idioti od kojih vlast Demokrata i Tadica otima pare i onda te pare na razne fore stavlja u dzepove Kostica Miskovica Vlahovica Zorana Zivkovica i ostalih najvecih zemljoposednika i tajkuna DS-a.
 
kakva pljacka Boze dragi. preko 10 miliajrdi godisnje bi iz budzeta opljackali Tadicevi tajkuni na ime posedovanja zemljista. Znaci drzava im je delila subvencije na na osnovu toga koliko ko proizvodi nego na osnovu toga koliko ko ima zemlje!

A ako niste znali najveci zemljoposednici u Srbiji i evropi su Milorad Miskovic i Miodrag Kostic - popularni Gazda Misko i Gazda Secerko Kole - finansijeri i tajkunI DSa

I znaci svako ko je imao u vlasnistvu reicmo vise od 10 hektara je na osnovu toga dobijao iz budzeta subvencije za poljoprivrednu proizvodnju i tako mesto da su pare otisle u ruke seljaka koji zaista proizvode one su otisle na osnovu vlasnistva nad zemljistem u dzepove tajkuna Demokratske Stranke - pre svega u Miskoviceve i Kosticeve dzepove

Proslogodisnji budzet za subvencije iznosio je 15 milijardi evra i makar 2/3 tog novca je ot islo u dzepove tajkuna i njihovih ljudi u vlasti.

Strasno - ovo je jedna od najvecih pljacki Srbije svih vremena.
__________________

Kume ima li kraja tvom lupetanju???? Ili je tvoja glupost neogranicena.....

Proslogodisnji budzet za subvencije iznosio 15 milijardi evra???
Ili ti u dinarima 1200 milijardi dinara.....
A celokupni budzet Srbije za proslu godinu bio ,valjda oko 500-600 milijardi dinara. A samo za subvencije potrosili 1200 milijardi.........strasno....
 
kako te nije sramota tsaris da podrzavas ovakve lopove ?

jesi li i ti lopov ?

Mali djavolcic sleteo u New York i kaze:


"Ja sam mali djavolcic, imam kofercic i doso sam da, kradem.." Ovi ga odmah na aerodromu okrenu i kazu: "Haj razguli, ne mozes ovde krasti, idi u Englesku."

On ide tamo i ista prica: "Ja sam mali djavolcic, imam kofercic i dosao sam da kradem."
Ovi ga isto nalepe i posalju u Nemacku: "Idi tamo pa kradi, tamo se krade."

I on ode u Nemacku ... Sleti na aerodrom i kaze: "Ja sam mali djavolcic, imam kofercic i dosao sam da kradem.." Ovi ga odmah u rikverc i kazu: "Ima jedna zemlja dole nize,
na Balkanu, tamo se krade nemilice , idi tamo."

On odmah na Balkan, sleti u Beograd i kaze:

"Ja sam mali djavolcic, imam ... ma ... gde mi je kofer, ***** vam mater !?!!!"

----------------------------------------------------
Izvinjavam se autoru na digresiji !!!!
 
Да ли су баш само БоТини....? или свих оних које исти.........тајкуни нормално годинама финансирају а већину монопола узимају од одлучујућих у власти......... а од споредних наплаћују камату.............зато је и власт састављена од иних партијица са математичко профитерском политиком....тек да носиоцу власти смањи трошкове узвраћаја ТАЈКУНИМА -или финансијерима пол.трошкова ступања на ВЛАСТ-кроз монопол на сваки детаљ живота или животне економије па и постојаности у Србији као и Србије..........................
ПС
Ажбаха *гута Георгија*........................:hahaha:
 
Poslednja izmena:
Glasilo DS-a, a? :hahaha: Kao i B92? :rotf:
Pa milion puta su udarili i po DS-u, po svima redom! Pogledaj insajder, ubi u pojam sve lopine i mešetare u državi, pokrenuše kakvu-takvu akciju, potrudiše se da nabavljaju dokaze... I glasila DS-a, smeta vam, a crtaći? :lol:
Derane, to se zove objektivnost, a ono kako se postavlja Kurir (ovaj u nestajanju) je subjektivna priča...

Teško za pojmiti, a?
 
Glasilo DS-a, a? :hahaha: Kao i B92? :rotf:
Pa milion puta su udarili i po DS-u, po svima redom! Pogledaj insajder, ubi u pojam sve lopine i mešetare u državi, pokrenuše kakvu-takvu akciju, potrudiše se da nabavljaju dokaze... I glasila DS-a, smeta vam, a crtaći? :lol:
Derane, to se zove objektivnost, a ono kako se postavlja Kurir (ovaj u nestajanju) je subjektivna priča...

Teško za pojmiti, a?

AHAHAHAHAHAHAHAHA e ajde cuti bolje ti je :hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf:
 
:eek:
Au kakav fleš. :(
Da li na Insajderu udaraju i po kadru DS-a kao i po ostalima?

pa malo su ih zakacili u zadnjoj emisji verovatno zato sto su veranu nesto stali na zulj tj nisu mu dali neki kredit ili nesto slicno.

vidis da je veranov b92 u buli i da prodaje akcije b92 miskovicu

nema para covek . sigurno je trazio da DS sa javnim preduzecima tj telekomom pre svega krene aktivno da se reklamira na b92 , i ovi odbili i sad on odma da im pokaze , otkrio medijski nesto sto i ptice na grani u beogradu vec znaju .

trgovina ucena nazovi to kako hoces.

a dok su davali pare i ameri i demokrate - maticev b92 je ignorisao sve kriminalne afere i lopovluke demokratske stranke.

ajde priznaj - zar nije skandal i lopovluk da se subvencije iz budzeta daju na osnovu toga koliko ko ima zemljista a ne na osnovu toga koliko ko cega proizvodi ?
 
Ko je sporio ikad malverzacije DS-a? Sve replike na tvoje komentare (a i ostalih protiv trenutne vlasti) su bile u kontekstu da nisu jedini koji rade to što rade. Zar ne?

pa nisu jedini , al oni najvise kradu i to ubedljivo sto je i logicno jer su najjaca stranka u vlasti i samim tim svaki ambiciozan lopov se tamo vec uvalio. sigurno da onaj ko hoce da krade nece traziti clanstvo u SRS ili DSS jer su mu sanse da dodje u priliku mnogo manje nego ako se uclani u DS. a ako hocemo da se obracunamo sa korupcijom pre svega treba da razvlastimo DS i da nova vlast pohapsi te lopove jer ih je najveci broj stacioniran u toj stranci. I naravno G17+

evo vezano bas za ovaj slucaj ministri poljoprivrede su u zadnjim godinama bili kadrovi DS-a i G17+

tako da su oni odgovorni za ovu malverzaciju i pljacku budzeta...
 
pa nisu jedini , al oni najvise kradu i to ubedljivo sto je i logicno jer su najjaca stranka u vlasti i samim tim svaki ambiciozan lopov se tamo vec uvalio.
Naravno.
I sad imamo i jedne i druge koji su dali sve od sebe da nalapaju maksimalno koliko je u njihovim mogućnostima.
Gde je razlika između njih u karakteru, moralu...?


Neće DS moći da lapa u Parking servisu, ako je ta firma od DSS-a. Samo primer. I obrnuto.
 
Milijarde za selo potrošili tajkuni
Autor: V. Spasić | 03.05.2009. - 00:01


U proteklih nekoliko godina najmanje milijardu dinara državnih subvencija za poljoprivredu nije završilo u ovom sektoru, već u džepovima onih koji zemlju uopšte ne obrađuju. Iznos je verovatno i mnogo veći jer nije postojala obaveza da svi podnose fiskalne račune kako bi dokazali gde su potrošili novac. Sredstva države zloupotrebilo je nekoliko desetina hiljada zemljoposednika, među kojima ima lekara, advokata, tajkuna.


Ministar poljoprivrede Saša Dragin izjavio je da subvencije od ove godine neće dobijati oni koji se ne bave isključivo poljoprivredom. U tu grupu su, prema njegovim rečima, dosad ulazili i lekari i advokati, koji se poljoprivredom bave tako što su kupili zemlju i čekaju da uđemo u EU, da cene zemlje porastu dva-tri puta, i da je prodaju. Javna je tajna da su se toga dosetili i poznati biznismeni, koji su vlasnici velikih površina obradivog zemljišta. Na taj način su, pre svega, oštećeni pravi poljoprivrednici koji bi mogli da dobiju više para, ali i država jer je pomagala one kojima to nije potrebno. Samo prošle godine poljoprivredni budžet bio je 15 milijardi dinara.

ržava se konačno opametila, pa je od ove godine pooštrila registraciju poljoprivrednih gazdinstava. Da li je to trebalo da uradi ranije, pitanje je za prethodne ministre poljoprivrede jer je samim uvidom u podatke o broju registrovanih gazdinstava bilo očigledno da nešto nije u redu. Sam Dragin je naveo da će drugačijom registracijom broj gazdinstava koja dobijaju subvencije od države biti smanjen na 60 odsto od prošlogodišnjeg broja, ili na oko 250.000. Naravno da je nerealno da Hrvatska ima 150.000 gazdinstava, a Srbija oko 420.000, ali to dosad niko nije video, ili nije hteo da vidi.
U Ministarstvu ističu da je vrlo teško proceniti koliko je para na ovaj način otišlo van poljoprivrede, jer inspekcija nema kapaciteta da obiđe svako pojedinačno gazdinstvo. Ono što možemo da kažemo, dodaju u Ministarstvu, jeste da u sporovima koji se vode pred raznim državnim organima, Ministarstvo potražuje više od milijardu dinara. Ovo su slučajevi iz prethodnih godina u kojima je bilo neophodno dokazati na šta su potrošene državne subvencije. Novac je, međutim, trošen u potpuno druge svrhe.
Na pitanje da li je moguće da je država davala subvencije, kako je naveo ministar, za čak 170.000 gazdinstava koja se nisu bavila poljoprivredom, Stegić kaže da će se njihov broj smanjiti za 90.000. „To ne znači da sva ova gazdinstava prestaju da se bave poljoprivredom. Neka su se ugasila, neka su se spojila sa drugim gazdinstvima, ali svakako je eliminisan i jedan broj gazdinstava koja su zloupotrebljavala sredstva Ministarstva. Stroži sistem kontrole subvencija trebalo bi da nam pomogne da se uspešno izborimo sa svima onima koji ne nameravaju da namenski iskoriste subvencije“, navodi on.
– Novina u registraciji je da svi ugovori o zakupu zemljišta moraju biti overeni u opštini ili sudu, pošto je bilo slučajeva da su ugovori o zakupu bili fiktivni, čime se nanosila šteta budžetu. Dodatna ograničenja su određena kroz pojedinačne uredbe kojima se definišu subvencije, a najveća novina jeste da sada svi moraju da pravdaju dobijene subvencije fiskalnim računima. Zbog svega toga dolazi do prekomponovanja pojedinih gazdinstava, pa se neka gase, a neka se spajaju – objašnjava Milan Stegić, pomoćnik ministra poljoprivrede.

Zaigrali se ministri
Pomoćnik ministra kaže da su pojedine uredbe u praksi stvarale problem u primeni ili su ostavljale prostor za eventualne zloupotrebe. Ne mora uvek da znači, kaže Stegić, da je postojala namera nekoga da stvori uslove za eventualne zloupotrebe, već je moguće i da se nepromišljeno ili nestručno ušlo u neke nove projekte ili subvencije. Na pitanje ko je odgovoran, on kaže sledeće: „Specifičnost poljoprivrede u proteklih nekoliko godina je karakterisalo velike promene upravo na čelu Ministarstva. Čak pet ministara je promenjeno u veoma kratkom roku i verovatno je takva situacija stvorila klimu u kojoj se nije uvek sa posebnom pažnjom pristupalo izradi uredbi o subvencijama.

http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=90712


---------------------

kakva pljacka Boze dragi. preko 10 miliajrdi godisnje bi iz budzeta opljackali Tadicevi tajkuni na ime posedovanja zemljista. Znaci drzava im je delila subvencije na na osnovu toga koliko ko proizvodi nego na osnovu toga koliko ko ima zemlje!

A ako niste znali najveci zemljoposednici u Srbiji i evropi su Milorad Miskovic i Miodrag Kostic - popularni Gazda Misko i Gazda Secerko Kole - finansijeri i tajkunI DSa

I znaci svako ko je imao u vlasnistvu reicmo vise od 10 hektara je na osnovu toga dobijao iz budzeta subvencije za poljoprivrednu proizvodnju i tako mesto da su pare otisle u ruke seljaka koji zaista proizvode one su otisle na osnovu vlasnistva nad zemljistem u dzepove tajkuna Demokratske Stranke - pre svega u Miskoviceve i Kosticeve dzepove

Proslogodisnji budzet za subvencije iznosio je 15 milijardi evra i makar 2/3 tog novca je ot islo u dzepove tajkuna i njihovih ljudi u vlasti.

Strasno - ovo je jedna od najvecih pljacki Srbije svih vremena.

Svi bi oni meni bili radnici-udarnici!
Na njivu bato!
 

Back
Top