dali preko modema

Polako ljudi... Modem za internet je u pitanju.. Evo nekih mojih iskustava.. Prvo kada je grmljvina onda znate a ako ne znate da je veliki naboj elektriciteta u vazduhu te da postoji realna mogucnost da se telefonskim kablom taj dio elektriciteta prenosi i na racunar. Dakle u takvim situacijama najcesce strada modem za internet bez obzira da li je racunar ukljucen ili ne jer taj visak elektriciteta dolazi telefonskim kablom. Dakle imao sam par slucajeva kada je modem stradao usled grmljavine. Ne uzimajte ovo kao konstataciju koja je izrecena napamet. Znaci moguce je da modem strada usled grmljaivne bez obzira da li je racunar tada ukljucen ili ne.. Poz.
 
Mom frendu je grom sprzio Diamond Supra Max. Deknuo grom u telegrafsko-telefonski stupac i ode modem do djavola. BTW, racunar je bio iskljucen. Samo me cudi sto nista vise nije sagorelo. Kad god naidje kijamet izvucem kabel produznog iz zida(na koje su svi elementi mashine) i obavezno kabal iz modema. Da ne bude "kud bas meni". CIAO!
 
Candyman:
Mom frendu je grom sprzio Diamond Supra Max. Deknuo grom u telegrafsko-telefonski stupac i ode modem do djavola. BTW, racunar je bio iskljucen. Samo me cudi sto nista vise nije sagorelo. Kad god naidje kijamet izvucem kabel produznog iz zida(na koje su svi elementi mashine) i obavezno kabal iz modema. Da ne bude "kud bas meni". CIAO!
Ah da,rekose da je relej odapeo. 8)
 
E jednom je grom udario u telefonski prikljucak kod komsije i svima u ulici su riknuli telefoni a nekima cak i instalacije. Meni je tada srecom komp bio bez neta pa sam se izvukao a komsiji je crkao modem i ploca (samo :lol: ).
Poucen tim iskustvom ja i dalje ne praktikujem da iskljucujem kabl iz modema, racunam imam ja srece :shock: !!!
 
sonne:
Poucen tim iskustvom ja i dalje ne praktikujem da iskljucujem kabl iz modema, racunam imam ja srece :shock: !!!
Ma opet bokje spreciti nego leciti. Ni meni nije racunar ni jednom nastradao, ali u garanciji VELIKM slovima naglaseno da garancija ne vazi u slucaju prirodnih nepogoda, narocito grmljavine. U svakom slucaju mogu se strpeti pola sata, najvise sat dok ne prodje vazdusna opasnost. :?
 

Back
Top