"Arizona dream"

gost 174064

Veoma poznat
Poruka
13.982
Манастир Српске Православне Цркве,посвећен Светој Анастасији - Аризона


sveta_ana1.jpg







"Ниједна од 20 монахиња и 10-ак искушеница није Српкиња,оне немају ни по пореклу,или међу пријатељима или кумовима Србе.
Све су Англо-Саксонке,рођене,школоване и одрасле у Америци.
Пре 11 година из сопствених,слободних и спонтаних убеђења,одабрале су да живот посвете Православној цркви као монахиње."






Не знам да ли је била ова тема и верујем да већина православних за ово зна,али ипак погледајте почетак емисије "Духовници" о манастиру Свете Анастасије у Аризони,послушајте како монахиње певају на Српском језику и запитајмо се...да ли је ово чудо?
 



Не знам да ли је била ова тема и верујем да већина православних за ово зна,али ипак погледајте почетак емисије "Духовници" о манастиру Свете Анастасије у Аризони,послушајте како монахиње певају на Српском језику и запитајмо се...да ли је ово чудо?


Sta je bre cudo?:think::dontunderstand:

To sto je neko naucio da peva na stranom jeziku?:hahaha:
 
Sta je bre cudo?:think:
To sto je neko naucio da peva na stranom jeziku?:retardsmiley:

"Ниједна од 20 монахиња и 10-ак искушеница није Српкиња,оне немају ни по пореклу,или међу пријатељима или кумовима Србе.
Све су Англо-Саксонке,рођене,школоване и одрасле у Америци.
Пре 11 година из сопствених,слободних и спонтаних убеђења,одабрале су да живот посвете Православној цркви као монахиње."
__________
 
Манастир Српске Православне Цркве,посвећен Светој Анастасији - Аризона


sveta_ana1.jpg







"Ниједна од 20 монахиња и 10-ак искушеница није Српкиња,оне немају ни по пореклу,или међу пријатељима или кумовима Србе.
Све су Англо-Саксонке,рођене,школоване и одрасле у Америци.
Пре 11 година из сопствених,слободних и спонтаних убеђења,одабрале су да живот посвете Православној цркви као монахиње."


Не знам да ли је била ова тема и верујем да већина православних за ово зна,али ипак погледајте почетак емисије "Духовници" о манастиру Свете Анастасије у Аризони,послушајте како монахиње певају на Српском језику и запитајмо се...да ли је ово чудо?

Јел има неки манастир назови православаца на канарским острвима?Чуо сам да је тамо лепа клима.
У страну шала.Надам се да ће нека од тих монахиња да оде под омофор владике Павла кад види ко су екуменисти.:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::think:
 
Не знам да ли је била ова тема и верујем да већина православних за ово зна,али ипак погледајте почетак емисије "Духовници" о манастиру Свете Анастасије у Аризони,послушајте како монахиње певају на Српском језику и запитајмо се...да ли је ово чудо?

Ja mislim da ipak, u neku ruku, jeste čudo ... ali u svetlu današnje globalizacije i svetske politike. Koji je motiv neke Amerikanke da primi pravoslavnu veru i postane monahinja? Meni to govori o stanju svesti i slobodi duha da bira - bez obzira na tradiciju i poreklo - veru kojoj će se prikloniti.
Ne vidim ništa loše u tome. Naprotiv.
 
Ja mislim da ipak, u neku ruku, jeste čudo ... ali u svetlu današnje globalizacije i svetske politike. Koji je motiv neke Amerikanke da primi pravoslavnu veru i postane monahinja? Meni to govori o stanju svesti i slobodi duha da bira - bez obzira na tradiciju i poreklo - veru kojoj će se prikloniti.
Ne vidim ništa loše u tome. Naprotiv.

Вера је само ЈЕДНА ЈЕДИНА, нема више вера.Једина вера је ПРАВОСЛАВНА(остало су људске а не Божије ''истине'', Божија
Истина(вера Божија) је једна, а људских лажи тј. ''истина'' има 355+ све су побројане у Светском Савету ''Цркава''.Такве ''истине'' су самим тим зловере или атеистички да се изразим вероисповести(исповедају јерес))Истинско и једино Православље је оно које поштује законе Духа Светога и догме, СВОЈИМ ЖИВЉЕЊЕМ ПО ЊИМА.Нажалост ове добре душице Америчке су допале шака екуменистима.Џаба им сав труд.

Каже Господ: Ко не скупља самном, расипа.Само у Његовој вери, су могућа богоугодна дела достојна истинског покајања.

Надам се да ће их Господ просветлити својом Истином.
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa Borcem. Nasa zemlja je ugnjetavana i mucena ali tamo u Americi narod je glup ko dupe. Ne znaju da se obuju a da im neki Reality show ne pokaze kako. Pa onda zamislite koliko obrazovani i slobodni ljudi moraju biti da bi osnovali Pravoslavni manastir tamo.
 
Аризона је доста насељена са Србима и то већ више векова. Тако би се могло тумачити то чудо православног манастира.
 
Ne vidim zasto je ovo "cudo"... Jeste nesvakidasnje i zanimljivo, ali nije nikakvo "cudo"...

Postujem njihovo opredeljenje i bilo bi mi jako zanimljivo da cujem njihove motive da se zamonase i prime pravoslavnu veru... Ako neko ima zelju, sta je problem da nauci da peva na srpskom jeziku... To nuzno ne znaci i da zna taj jezik... I Haris Dzinovic peva na romskom a da ne razume ni dve tri reci na tom jeziku...

I Srbin nauci kineski ili Kinez srpski, pa niko to ne smatra cudom...
 

Back
Top