CAPRICA - The battle for humanity IS a beginning

Zlatooki

Domaćin
Poruka
3.530
Upravo sam pogledao Kaprika miniseriju i moram da priznam da mi priča izgleda mnogo bolje nego što sam se nadao. Sama po sebi predstavlja više porodićnu dramu nego svemirsku pucačinu, što je i bio cilj scenarista. Naime, u njoj se upoznajemo sa nastankom Sajlonaca. Očekujem da ako pisci ulože malo više truda može da ispadne mnogo dobra serija, bez obzira što već znamo kako će se završiti. Bitno je kako nas oni odvedu do tog kraja.
Da li je još neko pogledao Kapriku?
Anyone...
 
Odlična pilot epizoda. Dopala mi se jako iako sam manje-više znala zaplet (koji je daaavno procurio i o kome se mesecima raspravljalo na Skiffy BSG forumu). Posebno je poslednjih 20-tak minuta bilo jako i prilično jezivo. Svemirske bitke nikad nisu bile ono što me najviše interesovalo u BSG, pa mi ni njihovo nepostojanje ovde neće smetati. Caprica ima potencijala da bude odlična serija. Dobra je gluma, likovi, atmosfera (pomalo kao noir verzija Amerike 50-tih ili 60-tih), muzika (lepo i logično je iskorišćena jedna muzička tema poznata iz BSG).

Uvek sam pretpostavljala da je društvo u Kolonijama pre rata sa Sajloncima bilo prilično problematično i trulo, a sad to možemo i da vidimo. Protiv koga su nameravali da koriste/koristili Sajlonce-vojnike? Sigurno ne protiv spolnjog neprijatelja, kad ih nije bilo. Logičan odgovor: jedni protiv drugih. Uostalom, znali smo već i u BSG da se Kolonije nisu baš najbolje slagale, da je Kaprika bila povlašćena, da su predrasude na pr. prema Sagitarijancima bile jake, i da je bilo političkih i klasnih nemira pa i terorizma i političkih zatvorenika (Zarek)... a i taj monoteizam je valjda morao odnekud da se pojavi, prosečan robot ne dolazi tek tako dna ideju o jednom Bogu?!
 
Odlična pilot epizoda. Dopala mi se jako iako sam manje-više znala zaplet (koji je daaavno procurio i o kome se mesecima raspravljalo na Skiffy BSG forumu). Posebno je poslednjih 20-tak minuta bilo jako i prilično jezivo. Svemirske bitke nikad nisu bile ono što me najviše interesovalo u BSG, pa mi ni njihovo nepostojanje ovde neće smetati. Caprica ima potencijala da bude odlična serija. Dobra je gluma, likovi, atmosfera (pomalo kao noir verzija Amerike 50-tih ili 60-tih), muzika (lepo i logično je iskorišćena jedna muzička tema poznata iz BSG).

Uvek sam pretpostavljala da je društvo u Kolonijama pre rata sa Sajloncima bilo prilično problematično i trulo, a sad to možemo i da vidimo. Protiv koga su nameravali da koriste/koristili Sajlonce-vojnike? Sigurno ne protiv spolnjog neprijatelja, kad ih nije bilo. Logičan odgovor: jedni protiv drugih. Uostalom, znali smo već i u BSG da se Kolonije nisu baš najbolje slagale, da je Kaprika bila povlašćena, da su predrasude na pr. prema Sagitarijancima bile jake, i da je bilo političkih i klasnih nemira pa i terorizma i političkih zatvorenika (Zarek)... a i taj monoteizam je valjda morao odnekud da se pojavi, prosečan robot ne dolazi tek tako dna ideju o jednom Bogu?!

Upravo me je najviše oduševila atmosfera serije (melanholična, mračna),a posebno onaj središnji sporiji deo, kao i odgovarajuća scenografija i efekti. Naravno, glumačka postava je fenomenalna (jedino me je na trenutke možda iritirala Alessandra Toreson - Zoe Graystone ). A završnica je uzbudljivija i baš me je zainteresovalo u kom smeru će se dalje razvijati radnja. Što se tiče kontinuiteta sa Galaktikom, nisam mnogo na to obraćala pažnju i generalno mi je nevažno. Ali naravno ima dosta zajedničkih tema, npr. etnička diskriminacija(Tauronci), monoteizam vs politeizam, mada religijski sukob je čini mi se više posledica nekih drugih problema.

koja je to muzička tema iz BSG upotrebljena? izgleda da mi je to promaklo...
 
Sta reci. Ok serija bolja od nove BSG, ali mnogo neujednacena i sa ponavljanjem istih gresaka. :)

Najbolji deo serije je virtuelni svet, mesavina vise ideja Existenza, Dark Cityja, starih gangsterskih serija, novih mmorpg igara... Apsolutno mi se svidja sve sto su uradili u virtuelnom svetu. Voleo bih da je cela serija takva. :ok:

Losi delovi - ponovo nevidjeno dosadjivanje i gusenje sa nekim religijskim temama, religioznim teroristima, prividjenjima koje ima Zoina majka, jos samo fali neka Starbakica/Andjeo da iskoci pa da utisak bude potpuno uzasan... Totalno prezvakavanje svega sto nije valjalo u novoj BSG.

Ekipa glumaca je ok. Pohvale Ericu Stolzu kome je ovo uloga zivota, Alessandra Torresani kao Zoe moze da prodje, dok mi je omiljeni lik u poslednjim epizodama Leah Gibson kao Emmanuelle - Adamin vodic kroz virtuelni svet... Polly Walker je ok, ali ovde joj je uloga uzasna, kad vidim nju i Paulu Malcomson kao Amandu povraca mi se jer znam da sledi pola sata dosade i gnjavaze. Zato uvek imam spremne novine da prelistam dok njihove scene ne prodju... :D

Nadam se da ce nakon dogadjaja u poslednjoj epizodi stvari malo zivnuti i da ce serija biti gledljivija i onima koji nisu fanovi Galaktike... :)
 

Back
Top