windows 98-pitanje

dvatri4

Zainteresovan član
Poruka
355
Molim vas ako neko zna odgovor .
Razmisljam se .da skinem XP,i da instaliram win.98
,posto mi je stari kompijuter i mislim da bi mu vise odgovarao ovaj o.s
Web preglednik koji koristim je google chrom,da li ce goole raditi na 98?
I.E, ce sigurno raditi na 98 ci,ali kako? da li cu moci da na 98 ,gledam you tube?
 
Molim vas ako neko zna odgovor .
Razmisljam se .da skinem XP,i da instaliram win.98
,posto mi je stari kompijuter i mislim da bi mu vise odgovarao ovaj o.s
Web preglednik koji koristim je google chrom,da li ce goole raditi na 98?
I.E, ce sigurno raditi na 98 ci,ali kako? da li cu moci da na 98 ,gledam you tube?

Chrom ne moze na Win 98 jer zahteva XP/SP2 ili Vistu

http://www.google.com/chrome
 
Molim vas ako neko zna odgovor .
Razmisljam se .da skinem XP,i da instaliram win.98
,posto mi je stari kompijuter i mislim da bi mu vise odgovarao ovaj o.s
Web preglednik koji koristim je google chrom,da li ce goole raditi na 98?
I.E, ce sigurno raditi na 98 ci,ali kako? da li cu moci da na 98 ,gledam you tube?

ne znam u kakvoj si materijalnoj situaciji ali ako je komp olosh losh i mator za nekih 100 evrica moz navatas pristojne cetvorcice nista odvec famozno ali bi ti web i ostalo dihtovalo dosta bolje ako se izuzmu noviji gejmerski naslovi

sa 98 neces daleko da stignes brdo programa nece da radi i to sto ces da ustedish na ramu i cpu je mizerno skoro nista
 
Ja sam pre neki dan nabavio windows 98 i planiram da ga instaliram (na virtualnoj masini) iz razloga sto sam njega imao na svom prvom kompu i sto neke igrice ne mogu da rade na novijim windowsima. :sad2: A cuo sam da je i bezbedniji od XP-a :D
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre neki dan nabavio windows 98 i planiram da ga instaliram (na virtualnoj masini) iz razloga sto sam njega imao na svom prvom kompu i sto neke igrice ne mogu da rade na novijim windowsima. :sad2: A cuo sam da je i bezbedniji od XP-a :D

nije bezbedniji to je "rekla kazala" da je bezbedniji

i mnogo lakse se desavaju sistemske greske i bruka stvari nece uopste da radi na 98 pogotovo noviji kvalitetniji software ili neke web stvari

XP SP3 je trenutno najbolje shto moze se navata sa pristojnim updejtovanim antivirusom ne bi trebalo da bude nikakvih problema
 
NTFS je izbor sto se tice formata podataka na disku....
WIN98 je malo slabiji sa tim....
WIN98SE je ok sto se tice igrica, a zastita sto se tice zastite je vec stvar nekih softvera i znanja...
Izbor izmedju prvog XP noSP i win98 , ili XPSP1 i win98 je ono sto je utakmica , kad su u pitanju igre...

Svi XP posle SP1 imaju probleme sa igrama, jer im je oduzeta podrska za igre,narocito te stare, a to se moze u nekim situacijama srediti, ali ne u svim...
Postoji 6 nivoa sredjivanja masine XPSP2 i XPSP3 za igre starog kova....
Prvi nivo je najprostiji i sastoji se u expandovanju nekih datoteka iz i386direktorijuma i unosenja nekih regkey vrednosti u registry....
Svaki sledeci nivo je zahtevniji i iz vise postupaka...
Najveci broj starih igara zahteva 1,2,3 nivo podesavanja XP za igre...

Ljudi vole da igraju igre MOM (preteca might and magic, i u nekim stvarima , ako se zadubite u metodologiju igre, itekako jos uvek razlicita od HMM serijala), vikinge, the hospital, i neke od ovih igara lepo podrzavaju emulatori...a ima ih masala...
VMware radi posao do 640x480, i uspori masinu...

Postoje razni virtuel sistemi koji rade bez odvojenog virtuelnog diska, koji su kao aplikacija i totalno su drugaciji od VM sistema...
Postoje problemi vezani za igrice, a to je i hardver arhitektura, tako da neke igre nece da rade kako treba na masinama vecim od 486, ako su pravljene da koriste neke specificnosti starih procesora, a CPU zasticeni mod danasnjih procesora ih bas ne emulira kako treba...
 
Molim vas ako neko zna odgovor .
Razmisljam se .da skinem XP,i da instaliram win.98
,posto mi je stari kompijuter i mislim da bi mu vise odgovarao ovaj o.s
Web preglednik koji koristim je google chrom,da li ce goole raditi na 98?
I.E, ce sigurno raditi na 98 ci,ali kako? da li cu moci da na 98 ,gledam you tube?
Nikakvo zaludjivanje, ako si imala instaliran XP, komp ti je dovoljno dobar za njega. Potrebno je da ga koristis za konkretne stvari i uvek ce raditi bolje i brze nego bilo koja 98, a pogotovo neces imati omrazene BSD ove, koje 98 voli. Takodje, imala bi sada problem i sa driverima. Znaci, ne diraj! Daj nekome da ga sredi i ne instaliraj nista vise ni dvostruko kao sto si do sada radila.Jedan browser, jedan player,jedan preglednik slika, jedna zastita i naravno, redovno ciscenje temporary fileova i redovno sredjivanje diska. Sve ovo ako ti promena nije potrebna, jer drugo ti se ne menja. Ja ti preporucujem da promenis zavese.:)
 
Nikakvo zaludjivanje, ako si imala instaliran XP, komp ti je dovoljno dobar za njega. Potrebno je da ga koristis za konkretne stvari i uvek ce raditi bolje i brze nego bilo koja 98, a pogotovo neces imati omrazene BSD ove, koje 98 voli. Takodje, imala bi sada problem i sa driverima. Znaci, ne diraj! Daj nekome da ga sredi i ne instaliraj nista vise ni dvostruko kao sto si do sada radila.Jedan browser, jedan player,jedan preglednik slika, jedna zastita i naravno, redovno ciscenje temporary fileova i redovno sredjivanje diska. Sve ovo ako ti promena nije potrebna, jer drugo ti se ne menja. Ja ti preporucujem da promenis zavese.:)

Okasnio si vise od pola godine :)
 
meni google chrom nije hteo na visti,nemam pojma zasto.

koliko ti je to slaba masina ja sam imao xp na:

P3 Intel 633Mhz
128 mb SDRam
10 Gb
GeForce 4

treba naci kompromis izmedju performansi i izgleda,pogasiti par servisa i sljaka ko bog:worth:
 

Back
Top