Индекс поузданости

Ljuba82

Domaćin
Poruka
3.087
http://www.reliabilityindex.co.uk/

Занимљив сајтић, рекао бих и прилично тачан, када се пореде све марке и модели. Очекивано Јапанци и Кореанци воде.

Можете да бирате између америчког и британског индекса и да поредите марке у неколико нивоа поузданости (британски обухвата и просечне цене поправки, осим фреквенција кварења, што је по мени меродавније, јер џаба што се Тојота не квари, ако ће да падне изување кад се поквари).
За мене је најзанимљивије било поређење појединачних модела, а посебно занимљиво ми је било да је нпр FORD Mondeo генерално приказан као јако поуздан ауто (испред Октавије или Пасата нпр). Жао ми је само што нема OPEL-a.

Offtopic: Јел зна неко добар сајт поређење дуготрајности аутомобила? Типа пређена километража у просеку по моделима пре генералне или укупно и сл?

P.S. Hyundai са оваквим реномеом и новим моделима (нови дизајнери из BMW-a)...може да буде хит. У ствари већ мислим да је хит.
 
Poslednja izmena:
...да, да...у праву си, нисам обратио пажњу, а очи ће ми избити ове Вектре са десним воланима...


...хммм чудно....што на крају један Mondeo испада поузданији и у просеку много јефтинији за одржавање од једне Vectre, Passata, Octavie...чак Astre и Golfa...мало нешто ту смрди. :roll:

...генерално је психологија нашег народа таква да смо окренути преплаћеним Немцима, али ови га претераше у другу крајност. Ипак су то неки амерички и британски коефицијенти...:neutral:
 
...хммм чудно....што на крају један Mondeo испада поузданији и у просеку много јефтинији за одржавање од једне Vectre, Passata, Octavie...чак Astre и Golfa...мало нешто ту смрди. :roll:

...генерално је психологија нашег народа таква да смо окренути преплаћеним Немцима, али ови га претераше у другу крајност. Ипак су то неки амерички и британски коефицијенти...:neutral:

Ne razumem,prvo gore hvalis ova kola koja su vecinom iz Nemacke,a onda govoris o nasoj psihologiji i o cuvenoj recenici:"Ma svabo je to..."
Generalno britanci vise vole forda od tih marki koje si ti nabrojao,i sta te to cudi?
Da znas koja su nacionalna kola bila kod njih 60-ih,70-ih i 80-ih sve bi ti bilo jasno...
 
Ne razumem,prvo gore hvalis ova kola koja su vecinom iz Nemacke,a onda govoris o nasoj psihologiji i o cuvenoj recenici:"Ma svabo je to..."
Generalno britanci vise vole forda od tih marki koje si ti nabrojao,i sta te to cudi?
Da znas koja su nacionalna kola bila kod njih 60-ih,70-ih i 80-ih sve bi ti bilo jasno...

...где сам ја то хвалио кола из Немачке (нисам их ни кудио)? Само сам рекао да Кореанци постају све већи играчи и да страшно грабе.
А једини начин да поједу (можда и заслужено) Немце нпр...је да понуде исти квалитет за мање пара. У ствари највећи проблем је да победе психолошку баријеру код људи.
...и споменуо сам OPEL због приватних дилема и размишљања...


....сва новија истраживања су показала да Немци (пре свега мислим на VW, као симбол дуготрајности код нас) више немају квалитет као од раније, али су и даље преплаћени и то је чињеница.

...али сам и поред тога изненађен што су се у овом истраживању Ford-ови показали као поузданији и јефтинији.

...и онда сам у ребусу (као неко ко се у аутомобиле разуме толико, да би без мајстора једино точак могао да промени). Са једне стране имаш људе у непосредној близини који су у фазону...ма то је немачки ауто, а са друге стране (тј преко медија) чујеш да се 1 focus нпр продавао на 6 континената и да је дуго био најпродаванији у класи...и онда још случајно набасаш на неки овакв сајт...;)
 
....сва новија истраживања су показала да Немци (пре свега мислим на VW, као симбол дуготрајности код нас) више немају квалитет као од раније, али су и даље преплаћени и то је чињеница.
Živa istina.

...али сам и поред тога изненађен што су се у овом истраживању Ford-ови показали као поузданији и јефтинији.

...и онда сам у ребусу (као неко ко се у аутомобиле разуме толико, да би без мајстора једино точак могао да промени). Са једне стране имаш људе у непосредној близини који су у фазону...ма то је немачки ауто, а са друге стране (тј преко медија) чујеш да се 1 focus нпр продавао на 6 континената и да је дуго био најпродаванији у класи...и онда још случајно набасаш на неки овакв сајт...;)
Ja to pričam jako dugo, ali ljudi mi ne veruju... I oduvek je tako bilo, samo što ljudi ne znaju.
 
svaki nov automobil će preći stotinak hiljada kilometara bez većih problema...
a nekima je tolika i garancija.... uostalom sa tom namerom su i konstruisani....
prosečan vozač iz prosečne evropske zemlje će ga otprilike tada i prodati nekom od naših komšija...
 
Од А као Алфе до Ш као неког кинеског шита све је данас пластично и неквалитетно, направљено да га мењаш као чарапе а не да траје.:rtfm:

Alfa plastična i nekvalitetna :poludeo::poludeo:

Iz ovoga vidim da se uopšte ne razumeš u Alfu.

Neka Italijanska vozila jesu poprilično plastična (doduše ne kao francuska s kojima ne smeš da se popneš na ivičnjak),ali Alfa ima izuzetno jake limove i " R E T K O K A D S E D E Š A V A D A K O R O D I R A ".

I ne trpaj Alfu u isti koš sa ostalim automobilima.Po svemu se razlikuje od konkurencije,pa i u tome.

 
Креативности таман толико колико је имају данашњи ауто-дизајнери.;)

E sad stvarno pričaš gluposti. Šta smatraš pod tim terminom "kreativnost" ?

Ako si hteo da kažeš nešto na račun dizajna Alfa Romea,uporedi dizajn Alfe GT,159 i Brere sa ostalim automobilima u kategoriji pa ćeš videti da Alfama ne fali baš nimalo kreativnosti,već da je nekoliko stepenika iznad konkurencije po tom pitanju.

Današnje koncepte u celokupnoj automobilskoj industriji osmišljavaju ljudi koji su godinama radili "isključivo" za Alfa Romeo.

Giorgetto Giugiaro i Walter da Silva su oduvek važili za najcenjenije dizajnere i rezultat se apsolutno vidi - POSEBNOST I ELEGANCIJA.
 

Giorgetto Giugiaro i Walter da Silva su oduvek važili za najcenjenije dizajnere i rezultat se apsolutno vidi - POSEBNOST I ELEGANCIJA.
o ukusima se ne raspravlja...
ali Giugiaro je beše dizajnirao i Yugo Floridu... Daewo Matiz...
a Valter de Silva posebnosti iz VW radionice...
što sve naravno nema nikakve veze sa indeksom pouzdanosti...
neko voli lepe... a neko pouzdane...:)
 
@VNX man: акопричаш о старим Алфама, слажем се. Ако причаш о новим не слажем се. Све што је ушло у производњу после 1990. је направљено не да траје, већ да га мало возаш и бациш. Филозофија да се направи 1000000000 аутомобила годишње, а то што су неквалитетни нема везе, што им све регулишу компјутери који кад ти цркну коштају више него нов ауто. Данашњи дизајн аутомобила је ужас. Уопште им не требају значке на хаубама, сви су исти - гомила жица и електронике (*** да 'оћу електронику свуда око себе отишао бих у Техномаркет!), фадркани фарови од неколико метара квадратних, мали мотори са ХХХ коња који ти у стварности не вреде ни за к...ц... О томе ја говорим, и ту не раздвајам Немце, Французе, Италијане, Индијце, Јапанце, Кинезе, Амере... Јер је све то исти к...ц друго паковање. Ево нека ти модератор Штеф то потврди.:D
И шта си се у'ватио за ту Алфу, немам ја ништа против ње, него сам је ставио прву јер почиње на А (нисам у тренутку могао да се сетим другог произвођача на А).:)
 
@VNX man: акопричаш о старим Алфама, слажем се. Ако причаш о новим не слажем се. Све што је ушло у производњу после 1990. је направљено не да траје, већ да га мало возаш и бациш. Филозофија да се направи 1000000000 аутомобила годишње, а то што су неквалитетни нема везе, што им све регулишу компјутери који кад ти цркну коштају више него нов ауто. Данашњи дизајн аутомобила је ужас. Уопште им не требају значке на хаубама, сви су исти - гомилала жица и електронике (*** да 'оћу електронику свуда око себе отишао бих у Техномаркет!), фадркани фарови од неколико метара квадратних, мали мотори са ХХХ коња који ти у стварности не вреде ни за к...ц... О томе ја говорим, и ту не раздвајам Немце, Французе, Италијане, Индијце, Јапанце, Кинезе, Амере... Јер је све то исти к...ц друго паковање. Ево нека ти модератор Штеф то потврди.:D
И шта си се у'ватио за ту Алфу, немам ја ништа против ње, него сам је ставио прву јер почиње на А (нисам у тренутку могао да се сетим другог произвођача на А).:)

Delimično si u pravu da novije Alfe nemaju toliko upečatljiv duh kao starije,ali svakako se i dan danas po tome razlikuju od konkurencije.

Све што је ушло у производњу после 1990. је направљено не да траје, већ да га мало возаш и бациш.

Potpuno se slažem,iako postoje velike varijacije po pitanju pozdanosti jedne i druge marke novih automobila.


Данашњи дизајн аутомобила је ужас. Уопште им не требају значке на хаубама, сви су исти - гомилала жица и електронике

Apsolutno netačno.Varaš se ako misliš da su svi isti.Opet ti kažem,uporedi dizajn svih novijih Alfi sa konkurencijom,pa ćeš videti da je razlika po tom pitanju ogromna. ;)
 
Naravno da nisi... nAUDI je na N... :lol:
Nisam vozio nikad alfu i nemam nikog ko je poseduje, ali sam čuo da vozači alfi imaju dve sreće u životu: prvu kad je kupe, a drugu kad je se reše... Navodno zbog nekvaliteta. Ajd sad neko iskusan nek kaže: Jel to tačno?!

Pošto godinama vozim Alfe,reći ću ti : Ne,nije tačno.
Onaj ko jednom kupi Alfu,stalno je vozi pod uslovom da mu je potreban automobil za uživanje,a ne za obavljanje svakodnevnih potreba (tipa,prevoz od tačke A do tačke B).

Mislim da sam ovo već rekao negde na forumu,ali ponoviću opet za svaki slučaj : "Alfa je automobil koji MORA da se održava".Ljudi na našim prostorima misle da se Alfe mogu voziti samo po principu : Sedi i vozi.

Alfama smetaju pojedine stvari,što se kod ostalih automobila ne manifestuje tragično.
Konkretno,ulje mora uvek biti na vrhu,u TwinSpark motore sipa se isključivo kvalitetan benzin,da ne govorim o JTS motorima koji su po tom pitanju isključivi.

I kao glavni problem,koji muči Alfe,to su OSETLJIVI TRAPOVI.
Alfe krasi izuzetno Multilink ogibljenje,koje im omogućava savršenu stabilnost u krivinama i besprekorno uživanje u vožnji.

Multilink je previše osetljiv na rupe koje krase srpske puteve.Tako često,u kompletu stradaju i Viljuške što sve zajedno košta i po nekoliko hiljada evra.

E,tada ljudi zaboravljaju da se Alfa ne može voziti svakako,pa kad dodju u situaciju da moraju popravku da plate nekoliko hiljada evra (a plata je par stotina),odma kreću da pljuju po Alfama kako su nekvalitetne.

Alfa mora da se održava,ali zato pruža neopisivo zadovoljstvo u vožnji.


 
Delimično si u pravu da novije Alfe nemaju toliko upečatljiv duh kao starije

Управо то. О данашњим колима генерално немам позитивно мишљење. по мом искуству, ако би узео 2 аута исте класе, нпр. далеког претходника и садашњег следбеника, могу да се кладим да би претходник над..бао садашњи следбенички модел. И то невезано за марку, било да је Алфа, БМЊ, ВЊ, Ситроен, Пежо, Мерцедес,...:neutral: Подразумева се да су оба у тренутку теста нова, тек изашла из фабрике, и да се редовно одржавају. За нпр Мечку 123 сам 100% сигуран да би потврдила ову тврдњу, исто и за ГС и Ц5, затим Пежо 404 и 407, Фића и Фијат 500...:neutral:
 
Опел је генерално:thumbdown:, а Кадет је међу првима на листи :thumbdown:. Довољно је само да погледаш лимарију и све ти је јасно.:pop:

A mehanika? Mislim, mom kadettu ništa osim limarije nije rađeno. I od limarije jedino zadnji rubovi i trepne. Motor, menjač, kvačilo, sve je original. Lamela je još uvek ona ista iz fabrike...
 

Back
Top