Problem sa mrežom kod LINUX-a

Ivan-Pirot

Početnik
Poruka
43
Instalirao sam Ubuntu 8.10 unutar Windowsa, i imam problem sa konekcijom. Ne prepoznaje windows konekciju, a i ne mogu da je otvorim. U helpu piše system-administration-network međutim tamo nema aplikacije Network. Sigurno mogu da otvorim konekciju preko System - Preferences - Network configuration ali ne znam kako, ako neko može da mi kaže (za dial up)?
 
Instalirao sam Ubuntu 8.10 unutar Windowsa, i imam problem sa konekcijom. Ne prepoznaje windows konekciju, a i ne mogu da je otvorim. U helpu piše system-administration-network međutim tamo nema aplikacije Network. Sigurno mogu da otvorim konekciju preko System - Preferences - Network configuration ali ne znam kako, ako neko može da mi kaže (za dial up)?

ako linux nije snimljen na virtualnoj masini onda on ne moze da koristi windows konekciju. Moras preko System - Preferences - Network Conection da napravis novu konekciju. I jel mislis na dial up konekciju ili na neku drugu?
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam Ubuntu 8.10 unutar Windowsa, i imam problem sa konekcijom. Ne prepoznaje windows konekciju, a i ne mogu da je otvorim. U helpu piše system-administration-network međutim tamo nema aplikacije Network. Sigurno mogu da otvorim konekciju preko System - Preferences - Network configuration ali ne znam kako, ako neko može da mi kaže (za dial up)?

Hm, imash gore doobar link i sve odgovore, ali, mora da te pitam, zašto tako?
Ako već hoćeš oba os-a, instaliraj ubuntu na neku malu particiju... (za početak:mrgreen:) ovako ti pola stvari neće raditi...
 

Back
Top