Mandić obećava: Nestaće granica sa Srbijom i Srpskom

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
88.197
mandic_nsd_kotor.jpg


Lider Nove srpske demokratije Adrija Mandić izjavio je sinoć u Pljevljima da bi ta opština sa bogatstvom sa kojim raspolaže, dobrom organizacijom i dobrim domaćinom mogla da hrani čitavu Crnu Goru.
"Nama treba drugačiji odnos i prema radu i prema životu. Nama treba vraćanje tradicionalnim vrijednostima, pravilno vaspitanje naše djece, briga o najstarijima" rekao je Mandić na skupu u Pljevljima.

On očekuje da 29. mart bude veliki dan za istoriju srpskog naroda i da će opozicija imati 41 poslanika.
"Hoćemo da napravimo novu vladu Crne Gore. To će biti Vlada diskontinuiteta. Potrebno je da uspostavimo novi sistem vrijednosti. Taj novi sistem vrijednosti mora važiti za sve. Hoćemo da ulažemo i u Pljevlja i u čitav sjever. Dvadeset godina pljačkanje sjevera mora biti zaustavljeno kako bi se ulagalo u sjever", rekao je Mandić.

On je najavio nove odnose sa Srbijom i ukidanje granica prema toj državi i Republici Srpskoj.
"Hoćemo da pozovemo turiste da ponovo dođu na naše more. Hoćemo da djeca iz Crne Gore idu u Srbiju da se tamo školuju i da tamo ostaju ako to žele", naglasio je Mandić.
On je pozvao Pljevljake da zamole svoje komšije da ne rasipaju glasove i da svaki glas koji je dat za novi život i smjenu DPS-a bude pravilno upotrijeblen.
"Dajte ovaj put glas onima koji imaju snagu da smijene DPS. Veća izlaznost je veća sigurnost pobjede opozicije", poručio je Mandić.

On je istakao da DPS ne može dobiti ni približno glasova koliko je dobio njihov predsjednički kandidat Filip Vujanović.
Zamjenik predsjednika Nove Goran Danilović izjavio je da istoriju treba ostaviti istoričarima i da se treba boriti za bolju i srećniju budućnost.
"Nemojte da posustanemo. Njihovi milioneri i tajkuni imaju jedan glas i mi imamo jedan glas. Hajde da ih saberemo", naglasio je Danilović.

Šta svi misle o ovom podebljanom / uveličanom? :lol:
 
Mandić: Osvajamo vlast i najvažnije resore
četvrtak, 26 mart 2009 02:01 Vijesti
Lideri Nove srpske demokratije pozvali su birače da 29. marta, prvi put u istoriji Crne Gore, smijene vlast mirnim putem. „Nakon izbora, Nova će sa još dvije opozicione partije imati 41 mandat u parlamentu, a svi najbitniji resori pripašće ovoj stranci“, poručio je sinoć na skupu Nove u Podgorici lider te partije Andrija Mandić.
Slaven Radunović je kazao da će Nova biti „vaš Dule Savić i odlučujući gol ćemo da damo glavom“, dok je Goran Danilović rekao da se 29. marta igra „utakmica naših života“.
„Dule Savić je kazao da se nada da će njegova devetka biti od pomoći našem broju devet“, rekao je Danilović i naglasio da će Nova biti pokretačka snaga nove vlasti.
Kako ne bi naljutio prisutne navijače Partizana, Danilović je u publiku bacio i crno-bijelu fudbalsku loptu.
„NOVA i Demokratska partija socijalista (DPS) slažu se, u jednoj stvari, a to je da Crna Gora treba da bude u Evropi“, istakao je Radunović.
Ali, razlika je u tome, tvrdi on, što je DPS-u cilj da ispune normu a Novoj da ostvare suštinu, odnosno da se ispune svi standardi koje EU traži kako bi Crna Gora ušla u Uniju.
„Ispunjenjem tih standarda ostvariće se programski principi naše stranke“, istakao je Radunović.
Nova, međutim, odlučno poručuje da nikada neće podržati članstvo Crne Gore u NATO-u i da će predvoditi sve one koji žele da kažu „ne“ toj opciji.
„Jasno je izažena spremnost Vlade da kao članica NATO-a sjutra napadne Rusiju ili Srbiju“, kazao je Strahinja Bulajić, a njegov kolega Milutin Đukanović dodao kako zbog ulaska u Sjevernoatlantsku alijasnu vlast želi da eliminiše ruske partnere.
Radojica Živković poručio je hiljadama štrajkača, koje je ostavio kada je juče otišao iz Berana, ali koje je našao i kada je stigao u Podgoricu, da se okanu lažova i prevaranata i glas daju Novoj.
Bulajić je istakao kako je Nova protiv gašenja Kombinata aluminijuma (KAP) jer je sa njim povezano oko 50 hiljada ljudi.
„Mi jesmo za dokapitalizaciju Elektroprivrede, ali ne na ovakav način i ne preko 51 odsto. Željezara se mora modernizovati i plasirati svoje proizvode u Srbiju“, poručio je Bulajić.
Lideri Nove kazali su da je za turizam jako bitno smanjiti cijene i prilagoditi ih i za naše građane. Oni su kazali kako se ponovo treba okrenuti turistima iz Srbije i uzeti od njih ono što oni sada nose u Bugarsku i u Grčku.
„Turistička sezona biće krahirana ako DPS ostane na vlasti“, kazao je Đukanović.
Lideri Nove pozvali su građane da masovno izađu na izbore jer velika izlaznost ide u korist opoziciji. Oni su, takođe, zamolili birače da glasove daju onim strankama koje imaju šansu da pređu cenzus jer će u protivnom njihovi glasovi otići DPS-u.
Novica Stanić kazao je kako će svi navijati za Crnu Goru kada bude majka svih onih koji u njoj žive.
 
"Hoćemo da pozovemo turiste da ponovo dođu na naše more. Hoćemo da djeca iz Crne Gore idu u Srbiju da se tamo školuju i da tamo ostaju ako to žele", naglasio je Mandić.

Sad hoce turiste, a Mandicev DAN je pisao lazi o ajkulama na primorju, s namjerom da turiste otjera. I da idu u Srbiju da se skoluju, a sta cemo sa nasim obrazovnim ustanovama, da ih izbjegavamo? :evil:

Stvarno je ispao magare s ovom izjavom.
 
Ja sam protiv. Mogu da se školuju ali da plaćaju školarinu kao stranci. Žao mi je, ali CG nije Srbija i ne može neko ko je njihov državljanin da ima prava kao i srpski državljanin. Čist račun duga ljubav.

E pa vidis, statuti drzavnih univerziteta u Srbiji propisuju da svako ko se nacionalno izjasnjava Srbinom moze da se skoluje na budzet Srbije, pa zato gradjani Crne Gore koji se izjasnjavaju kao Srbi se skoluju pod istim uslovima kao domaci studenti, a ja bih morao da placam 1500 eura skolarinu na drzavnim fakultetima u Srbiji, zato sto sam u Srbiji stranac.
 
E pa vidis, statuti drzavnih univerziteta u Srbiji propisuju da svako ko se nacionalno izjasnjava Srbinom moze da se skoluje na budzet Srbije, pa zato gradjani Crne Gore koji se izjasnjavaju kao Srbi se skoluju pod istim uslovima kao domaci studenti, a ja bih morao da placam 1500 eura skolarinu na drzavnim fakultetima u Srbiji, zato sto sam u Srbiji stranac.

To nije tačno.

Nacionalno izjašnjavanje je svugdje opcionalno, ne zahtjeva se izjašnjavanje.

Dovoljno je da imaš DRŽAVLJANSTVO, odnosno kao dokumenta, da si iz Crne Gore ili Republike Srpske.

Npr. znam dvije Srpkinje koje su zavrsile skolu u Kanadi, i placaju, i nemaju pravo da predju na budzet. Znam isto dvije Crnogorke (Crnogorke, ne Srpkinje) koje studiraju u Beogradu.

Ti ne bi studirao kao stranac.
 
To nije tačno.

Nacionalno izjašnjavanje je svugdje opcionalno, ne zahtjeva se izjašnjavanje.

Dovoljno je da imaš DRŽAVLJANSTVO, odnosno kao dokumenta, da si iz Crne Gore ili Republike Srpske.

Npr. znam dvije Srpkinje koje su zavrsile skolu u Kanadi, i placaju, i nemaju pravo da predju na budzet. Znam isto dvije Crnogorke (Crnogorke, ne Srpkinje) koje studiraju u Beogradu.

Ti ne bi studirao kao stranac.

Sad sam procitao u tvom citatu gluposti onog nesretnika.......ALAAAAAAAAAAA LAZEEEEEEEEEE :hahaha::hahaha::hahaha:

Yebote svaku glupost oni iskoriste da nesto okrive Srbe,kakav indijanac :hahaha:
 
E pa vidis, statuti drzavnih univerziteta u Srbiji propisuju da svako ko se nacionalno izjasnjava Srbinom moze da se skoluje na budzet Srbije, pa zato gradjani Crne Gore koji se izjasnjavaju kao Srbi se skoluju pod istim uslovima kao domaci studenti, a ja bih morao da placam 1500 eura skolarinu na drzavnim fakultetima u Srbiji, zato sto sam u Srbiji stranac.

Niko nije dužan da ti plaća školarinu na fakultetu, bio državljanin ili stranac. Razlika je u ceni. Oni imaju višu cenu nego mi. I to je razlika svuda u svetu. Državljani imaju nižu cenu studiranja nego stranci.
 
E pa vidis, statuti drzavnih univerziteta u Srbiji propisuju da svako ko se nacionalno izjasnjava Srbinom moze da se skoluje na budzet Srbije, pa zato gradjani Crne Gore koji se izjasnjavaju kao Srbi se skoluju pod istim uslovima kao domaci studenti, a ja bih morao da placam 1500 eura skolarinu na drzavnim fakultetima u Srbiji, zato sto sam u Srbiji stranac.

vi ste se odvojili od nas ,izborili za slobodu od nas kako volite da kazete , zadrzavajuci privilegije drzavljanstva kao da je crna gora u sastavu srbije.
srbija je i dalje srbija i crna gora samo bez crne gore a vase privilegije su samo potvrda tome.
reciprocitet za odnose srbije i crne gore!
 
To nije tačno.

Nacionalno izjašnjavanje je svugdje opcionalno, ne zahtjeva se izjašnjavanje.

Dovoljno je da imaš DRŽAVLJANSTVO, odnosno kao dokumenta, da si iz Crne Gore ili Republike Srpske.

Npr. znam dvije Srpkinje koje su zavrsile skolu u Kanadi, i placaju, i nemaju pravo da predju na budzet. Znam isto dvije Crnogorke (Crnogorke, ne Srpkinje) koje studiraju u Beogradu.

Ti ne bi studirao kao stranac.

A studiraju li na buzdet ili na samofinansiranje? Evo peti ligament(jes' da nije u redu da ogovaram ali u ovom slucaju moram), je izjavio kao je , kad se upisaivao na fax, morao da vadi ovjerenu potvrdu o tome da se izjasnjava kao Srbin, da bi mogao da upane na budzet, sto je i uspio. A strani drzavljani nemaju pravo na budzet, sto znaci da bih, posto sam Crnogorac, ne bih mogao da upanem na budzet.
 
Lider Nove srpske demokratije Adrija Mandić izjavio je sinoć u Pljevljima da bi ta opština sa bogatstvom sa kojim raspolaže, dobrom organizacijom i dobrim domaćinom mogla da hrani čitavu Crnu Goru.
"Nama treba drugačiji odnos i prema radu i prema životu. Nama treba vraćanje tradicionalnim vrijednostima, pravilno vaspitanje naše djece, briga o najstarijima" rekao je Mandić na skupu u Pljevljima.

On očekuje da 29. mart bude veliki dan za istoriju srpskog naroda i da će opozicija imati 41 poslanika.
"Hoćemo da napravimo novu vladu Crne Gore. To će biti Vlada diskontinuiteta. Potrebno je da uspostavimo novi sistem vrijednosti. Taj novi sistem vrijednosti mora važiti za sve. Hoćemo da ulažemo i u Pljevlja i u čitav sjever. Dvadeset godina pljačkanje sjevera mora biti zaustavljeno kako bi se ulagalo u sjever", rekao je Mandić.

On je najavio nove odnose sa Srbijom i ukidanje granica prema toj državi i Republici Srpskoj.
"Hoćemo da pozovemo turiste da ponovo dođu na naše more. Hoćemo da djeca iz Crne Gore idu u Srbiju da se tamo školuju i da tamo ostaju ako to žele", naglasio je Mandić.
On je pozvao Pljevljake da zamole svoje komšije da ne rasipaju glasove i da svaki glas koji je dat za novi život i smjenu DPS-a bude pravilno upotrijeblen.
"Dajte ovaj put glas onima koji imaju snagu da smijene DPS. Veća izlaznost je veća sigurnost pobjede opozicije", poručio je Mandić.

On je istakao da DPS ne može dobiti ni približno glasova koliko je dobio njihov predsjednički kandidat Filip Vujanović.
Zamjenik predsjednika Nove Goran Danilović izjavio je da istoriju treba ostaviti istoričarima i da se treba boriti za bolju i srećniju budućnost.
"Nemojte da posustanemo. Njihovi milioneri i tajkuni imaju jedan glas i mi imamo jedan glas. Hajde da ih saberemo", naglasio je Danilović.

Андрија легендо..Србска је уз тебе...!
 
Мандић позвао на масован излазак



Подгорица, 25. марта - Предсједник Нове српске демократије Андрија Мандић вјерује да Нова, заједно са још двије опозиционе партије које буду испуниле цензус за улазак у парламент, може да освоји најмање 41. посланичко мјесто. То је, на вечерашњем промотивном скупу одржаном испред Цркве Светог Ђорђа у Подгорици, поручио члановима и симпатизерима НОВЕ.

Лидер НОВЕ позвао је на масован излазак 29. марта, оцјењујући да би то учинило да, како је казао, садашња власт изгуби изборе.

- Послије избора отворена су врата НОВЕ свима који хоће да нам се прикључе, јер ми нијесмо странка прошлости. Сваком Србину у Црној Гори поручујемо да му није тешко да одабере кога ће гласати, казао је Мандић, наглашавајући да је мало странака у "које смију заказати скуп на неком тргу".

Мандић сматра да се Црна Гора може опоравити од посљедица криза са два добра економска потеза.

- Хиљаде радника данас протестује, а ми им поручујемо да гласају за НОВУ. То важи и за раднике КАП-а којег власт једва чека да затвори, али чека да прођу избори. Ми знамо како треба преговарати са власником Комбината алуминијума. Бићемо спремни да га преузмемо и покренемо и прерађивачке капацитете. Хоћемо докапитализацију Електропривреде, нове хидроцентрале, да упослимо туристичке капацитете...Аутопут Бар-Бољаре градиће Влада у којој ће бити НОВА, поручио је Мандић.

Замјеник предсједника Горан Даниловић казао је да се 29. марта "игра утакмица живота" и да ће управо НОВА бити покретачка снага будуће власти.

Предсједник политичког савјета НОВЕ Будимир Алексић поручио је да ће се након 29. марта у Црној Гори вратити ћирилица и српски језик, док је предсједник Извршног одбора НОВЕ Милутин Ђукановић казао да би и Лука, и Жељезара, Електропривреда, КАП; туризам...остварили боље резултате уколико би имали боље односе са Србијом.

- Због уласка у НАТО желе да елиминишу руске партнере из Црне Горе, оцијенио је предсједник ИО НОВЕ.
 

Back
Top