Codex Gigas

Zabranjena_Arheologija

Aktivan član
Poruka
1.104
Rec je o najvecem "prezivelom" pisanom delu iz 13. veka,u ceskom manastiru Podlazice,
koje se danas nalazi u Narodnoj biblioteci Svedske ,U Stokholmu.Knjiga je teska 75 kg,i pisana je na kozi "odranoj" sa 160 magaraca.Kodeks gigas,krije verske textove,a ewo otkud nadimak: Ispisao ga je monah koji je bio osudjen na razapinjanje,ali zatrazio je milost ukoliko za jednu noc zavrsi knjigu koja ce sadrzati sva znanja owog sweta.Kada je shvatio da nece stici,prodao je dusu necastivom,a kad je owaj zavrsio umesto njega,u znak zahvalnosti kaludjer je citavu stranicu ilustrovao likom necastivog.No ipak je owo samo legenda,cim inkvizicija nije zabranila "Kodeks gigas".

Fenomenalno!!! Covece knjiga teska 75 kg,sa swim znanjem owog sweta! Owo samo moze da potvrdi da knjiga Necronomicus ex mortes postoji! Moja teorija: u zavisnosti od znanja i zelje,ko zna koliko je owakwih knjiga napisano,gde se nalaze,koliko je njih otkriveno,sta sadrze,a pisali su ih ljudi sa istom zeljom,da se swa znanja skupe u jednu knjigu,ciji su oni wlasnici.

Misljenja?
 
Dal' treba da se radujem ili da placem sto je ova tema otvorena? ;)
Kodeks gigas,krije verske textove
Ok.
Ispisao ga je monah
Ok.
ali zatrazio je milost ukoliko za jednu noc zavrsi knjigu koja ce sadrzati sva znanja owog sweta.Kada je shvatio da nece stici,prodao je dusu necastivom,a kad je owaj zavrsio umesto njega,u znak zahvalnosti kaludjer je citavu stranicu ilustrovao likom necastivog
No ipak je owo samo legenda,cim inkvizicija nije zabranila "Kodeks gigas".

Fenomenalno!!! Covece knjiga teska 75 kg,sa swim znanjem owog sweta! Owo samo moze da potvrdi da knjiga Necronomicus ex mortes postoji! Moja teorija: u zavisnosti od znanja i zelje,ko zna koliko je owakwih knjiga napisano,gde se nalaze,koliko je njih otkriveno,sta sadrze,a pisali su ih ljudi sa istom zeljom,da se swa znanja skupe u jednu knjigu,ciji su oni wlasnici.

Misljenja?

Kakvo ti znanje uopste ocekujes da nadjes u ovakvim knjigama? Tehnolosko? Duhovno? "Zivot, vaseljena i sve ostalo"? "Kako glasi Bozije ime cije izgovaranje mora da napravi neko haos" ;)?
Ima mnogo takvih knjiga, i mahom se mogu naci u biblioteci ;)
Ja te mogu pitati da ako i nadjes takvu knjigu - ko ti garantuje da ces u te iznesene istine i POVEROVATI?
 
Dal' treba da se radujem ili da placem sto je ova tema otvorena? ;)

Ok.

Ok.


Kakvo ti znanje uopste ocekujes da nadjes u ovakvim knjigama? Tehnolosko? Duhovno? "Zivot, vaseljena i sve ostalo"? "Kako glasi Bozije ime cije izgovaranje mora da napravi neko haos" ;)?
Ima mnogo takvih knjiga, i mahom se mogu naci u biblioteci ;)
Ja te mogu pitati da ako i nadjes takvu knjigu - ko ti garantuje da ces u te iznesene istine i POVEROVATI?

Slažem se s P E G A Z -om
dodala bih da se povremeno izlože u nekom hramu ili muzeju,
ali originali su dostupni samo nekolicini ;) i u nekim gradovima na svetu, ne svim :!:
 
Ima jos takvih knjiga. Primer je "Tibetanska knjiga mrtvih". Nesto sta je bilo zapecaceno sa sedam pecata tisine, koje je bilo skrivano u najvecoj tajnosti sa namerom da se pruzi svetu kada za to dodje vreme i u sta je vekovima smela da pogleda samo nekolicina posvecenih, danas se moze kupiti za 300 dinara na svakom cosku.
Da li je doslo vreme kada covecanstvu treba otkriti tajne i dati mu Tibetansku knjigu mrtvih ili taj Codex Gigas?
Doslo je ali je na nesrecu covecanstvo vec zapalo u dubok san. Zaglibljeno je u blato materijalizma. Takve knjige se razbijaju o pogresne utvrdjene stavove o svetu i zivotu vecine ljudi , kao jaja o zid.

Ali onaj ko ima usi da cuje i oci da vidi Tibetanska knjiga mrtvih je TU ! Eno je na cosku. Kosta trista dinara.
 
Poslednja izmena:
E legende moje,pa jel wi mislite da je u toj knjizi,ne samo u toj,wec u knjigama tipa necronomicus i to,postoji znanje koje je danas swi posedujemo? Mislim,kad bi wi otisli tamo,da li bi wama dali da detaljno proucite tu knjigu?Ne bi. Misim,sta ako se tu krije neko drugo znanje,ne znanje kako da napravis lek,ili nesto o wasioni,nego neko drugo,koji nosi moc sa sobom,tipa kako da otvaras portale,nacinis da stvar ozivi,i to. Pazi wase misljenje je ok,ali ne znate,i ne znam,sta se nalazi u takvim knjigama.Ostaje nam samo da nagadjamo,ali sta ako je nesto drugo u pitanju.Wazan je pristup i otkrivanje skrivenih znacenja. :D
 
Ti rece,da se Tibetanska knjiga mrtvih moze kupiti za 300 din,i da je pre u nju smelo da pogleda samo nekolicina,moze naci na swakom cosku. Pazi moze se naci,ali kakwa knjiga? Jel original sa swakom originalnom informacijom sto je zapisana u toj knjizi mrtvih,ili samo sa dozvoljenim inforimacijama,koje nemaju bas weliko znacenje? Razmisli brate,neko uzme swe najvaznije textove,a nama proda za 300 din nesto sto nema jaci znacaj :think: i da,wise informacija o Codex-u gigas,mozete odgledati emisiju na Nacionalnoj geografiji u sredu u 20:00.
 
Aaaa! Pa tebe zanimaju MAGIJSKE knjige, a ne nekakve "istine".

Tu si u pravu - Crkva je te knjige spaljivala jer su cuvale AUTENTICNU formu prizivanja duhova tj. "uticaja na duhovnu realnost".

Danas te knjige nisu zabranjene (mada su retke). Problem je u tome sto da bi "tajne reci" nosile u sebi silu covek mora da prodje "posvecenje" tj. ulazak u poredak magova. Tako da mora da postoji i onaj koji "posvecuje". Alistera Kroulija je npr. "inicirao" demon Aivaz, drugi imaju svoje "uvoditelje".

A ako bas mislis da budes "slobodan strelac", mogu da se slozim sa Ozimanom - danasnji Budizam sadrzi mnogo magijskih elemenata.
 
Pazi,ne mislim ja samo na prizivanje duhova,kod owih knjiga,to mi je u zadnjem planu,ja sam wise usresredjen na skriveno,misticno znanje,koje ima widnih,ali ne bas jako waznih dodirnih tacaka sa duhovima. Ne znam,ako si gledao Tomb Raider,kad se deo filma usresredi na civilizaciju koja je zivela unutar wulkana,i onaj cova na piramidi izdigne mali predmet izuzetne moci,koji je unistio preko noci tu civilizaciju.I taj predmet su rastavili i odneli na dva kraja sweta. E ljudi kao taj cova,sto je posedowao taj artefakt,hajde da kazemo posedovao je neko strano znanje,i u to znanje je utkana moc,a znanje je moc :D e ljudi kao on,su obicno pisali owakwe knjige o kojima pricamo,koji su posedowali znanje koje je bas izuzetno,ali koje se danas krije. Swaki je imao swoj cilj,sto znaci wise wrsta znanja. Posveceni su naravno dobijali znanja,ali ne bas takva,jer njihov stepen nije dozvoljavao weci stepen znanja,nego na kojem su trenutno. Kao i kod masona,cini mi se da postoji,neka me neko ispravi ako gresim,dawno sam citao, (mozda manje,mozda wise),30-40 nivoa masonerije,malobrojni su oni koji su stizali do kraja stepenowanja.E sad,ae mi recite sta je njima preneto? Nesto weliko jeste.Koje se znanje krije tu?
 
Te fore iz Tomb Raidera (igricu volim, NJU ne podnosim) mislim da su izvucene iz misterije o Agartima. S obzirom na nick, sigurno znas sve o njima. Kazu da su nadjeni "portali" svuda po svetu, ali opet ti naglasavam da se u istoriji alhemije niko nije ogranicavao na INTELEKTUALNO znanje, vec se to odnosilo na SPOZNAJU duhovnih stvarnosti, a to je uslovljavalo i neke "nenaucne" metode.

Te price o masonima i 33 stepena su samo FILTER i javna "zvaka".
PRAVA inicijacija pocinje od 33. stepena ;)
 
Poslednja izmena:
Na zapad su u prvim desetljecima dvadesetog stoljeca prodrle mnoge glasine i vijesti o demonskoj djelatnosti tih spiljskih adepata. Literatura drustva Thula govori o tim tajnim redovima od kojih je jedan slijedio "lijeve", a drugi "desne putove". Luciferovo prorociste nazivano je Agarti i smatrano je meditacijskim sredistem sto podrzava "sile". Ahrimanovo prorociste nazivano je "Sambala" i drzano je sredistem u kojem se obavljaju obredi pomocu kojih bi se trebali pod kontrolom drzati elementima svojstvene energije. Posvecenici Agarthija osobito su se bavili astralnom projekcijom i sve civilizacije svijeta nastojali su opskrbiti laznim vodama. Nasuprot tomu, adepti Sambale nastojali su odrzati iluziju materijalizma i svaku ljudsku djelatnost odvesti u propast.
http://tajna-istina.blog.hr/2008/10...i-sambala-sukladno-ucenju-tajne-doktrine.html
 
Poslednja izmena:
Ima jos takvih knjiga. Primer je "Tibetanska knjiga mrtvih". Nesto sta je bilo zapecaceno sa sedam pecata tisine, koje je bilo skrivano u najvecoj tajnosti sa namerom da se pruzi svetu kada za to dodje vreme i u sta je vekovima smela da pogleda samo nekolicina posvecenih, danas se moze kupiti za 300 dinara na svakom cosku.

Cek, znaci da ako odem do coska i kupim knjigu za 300 din, ja cu da popijem sve znanje ovog sveta?
 
Nagledao se ja ovakvih filmova,iskreno volio bi da procitam neku takvu knjigu ali u orginalnom izdanju znas ono neki lik pisao a imao losh rukopis ccc! :)
Ma nemam pojma,iskreno da zelio bi to isto kao sto bi zelio da znam da li postoje vanzemaljci da se uvjerim svojim ocima,kao i da otkrijem tajnu atlantide i piramida! Ali eto ne mogu,vjerovatno nikada necu ni moci jer po svemu nekako gledajuci za to postoje odabrani,ja vjerovatno nisam pa tako bolje da se hvatam knjige i spremam ispite ali et ganjam knjigu Bram Stoker Drakula ali da mi je prevedenu skinuo sam s neta na engleskom,alli takvo citanje ce trebati vremena :) pogotovu sto ima posebno teskih rijeci pa jel zna neko gdje se moze skinuti prevedena pozz :)!
 
To je nesto kao knjiga o svim napisanim i nenapisanim knjigama , samo mit po meni.
Mada kad bi postojala bila bi bestseler pitanje je samo da li bi nesto promjenila mislim da li bi nanijela nepopravljivu stetu religiji, nauci , a mozda cak i ateistima ko zna .
 
Da, a dali ste znali da je 8 stranica iz te "knjige" odstranjeno. Niko nezna, ni zasto ni zbog cega ni ko je to uradio.
Mozda je bas u tih 8 stranica bilo napisano, nesto od prilicno velike vrednosti za nas, ali crkva verovatno nije htela da se sazna, pa je i njih spalila, kao i ostale "pametne" likove, koji su bili "protiv" tumacenja crkve.
Kad nadjem tih 8 stranica, skeniracu vam ih;) pa da prizivamo duhove na forumu:D
ovde imati dokumentarac o toj temi
 
Poslednja izmena:

Back
Top