Molim za savet u vezi sa mackom

Beladona

Obećava
Poruka
58
Postovani,
pre nekoliko dana moja macka je pocela da se oseca lose.Imala je proliv U izmetu sam primetila da ima nekakvu glistu bele boje. Dala sam joj Cestal. Sad vise nema proliv ali vec nekoliko dana je letargicna. Jede jos uvek, ali pije jako puno vode. Cesto mrda repom i glavom levo desno. I ne spava u normalnom polozaju. Svaki cas mljacka kao da joj je nesto u ustima. Jutros je kinula par puta. Ne znam sta da radim jer sam u nemogucnosti da pozovem veterinara posto sam daleko na salasu. Imam samo pentraksil u kuci i s njim sam par puta ranije izlecila macke. Da li mogu to da joj dam. Zaista ne znam sta da uradim.
Imate li neki savet?
 
Jaka infestacija, trebaće vremena da izbaci sve mrtve gliste. Trudi se da je držiš što mirniju, zaštićenu od stresa, pojačaj joj ishranu (ne kalorijski nego joj dodaj više vitamina, minerala i belančevina. Možda će morati i malo antibiotika da primi ako se to nastavi, sačekaj još dan-dva pa, ako ne bude bolje, vodi je kod veta. I što reče Say, ponovi joj terapiju za dve nedelje.

Ispravka, pročitala sam ponovo ceo post. Vodi je pod hitno kod veta, meni to već liči na malo ozbiljnije trovanje.
 

Back
Top