Hrvatska:Thompson pobijedio: 'Zaustavi se vjetre' najbolji domaći evergreen

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 150019

Elita
Poruka
20.524
thompson01thumb.jpg



S više od pet tisuća glasova televizijskih gledatelja pjesma Marka Perkovića Thompsona “Zaustavi se vjetre” u Vanninoj izvedbi pobijedila je u izboru najboljeg domaćeg evergreena.

Drugo mjesto pripalo je kompoziciji “Pismo ćali”, koju je otpjevao Đani Stipaničević.

Nešto manje glasova dobio je hit iz 80-ih “Za ona dobra stara vremena” u interpretaciji Jacquesa Houdeka, a najlošije je prošla nezaboravna pjesma Miše Kovača “Proplakat će zora” koju je predstavio Massimo.

Publika u krcatoj Kristalnoj dvorani odlično se zabavljala slušajući uspješnice stare 50-ak godina i nešto mlađe hitove svrstane u najbolje što je dala domaća glazbena produkcija.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Spe...Type/ArticleView/articleId/45122/Default.aspx
________________________________________________________________________


Dakle u Hrvatskoj evergreen nije na primer, O Nono, nono, Oprosti mi pape, Zbog jedne divne crne žene, Samo jednom se ljubi itd, nego Tompsonovi "Vjetrovi sa Dinare"....

Neka pljuvačina počne...:mrgreen:
 
Kako ide tekst te pjesme?

Zaustavi se, vjetre, pita bih te nesto
vidjas li mi dragu i pita li za mene
prolazija jesam krajevima tvojim
draga te jos voli cijelim srcem svojim

Piju li nam vuci sa izvora vodu
da li nam slavuji pjevaju u zoru
vukovi se kriju i piju ti vodu
veseli slavuji pjevaju u zoru

Ref.
Vjetre s Dinare, hej, zaustavi se
vjetre s Dinare, hej, cujes li me
vjetre s Dinare, hej, poslusaj me, hej
gdje sam rodjen, tu ponesi me

Kako mi je mati otkad s ocem nije
da li sada stari prikovise pije
mati ti je dobro, ne znam, mozda krije
otac ti odavno dolazija nije

Sta mi je sa bratom, kazu, veliki je
sigurno je baka bolesna ko prije
e, jos ti se braco ozenija nije
baka ti jos dida pribolila nije
 
Šta bi sa Zlatkom Pejakovićem, Srbinom takođe, mada to sad nije bitno, koji peva evergreen "Čerge"? :dontunderstand:
Кога је брига шта би и шта је данас, сјајно је оно што је он урадио с "Корни групом", "Не тако обичан живот", "Пут на исток", и слична прогресивна (:D ) музика.
 
Кога је брига шта би и шта је данас, сјајно је оно што је он урадио с "Корни групом", "Не тако обичан живот", "Пут на исток", и слична прогресивна (:D ) музика.

Nije bitno u njegovom slučaju, ali u Tompsonovom izgleda jeste, zato sam temu i postavio na politici, a mogao sam na muzici... Međutim, ovde nije u pitanju samo muzika, nego politika...
 
Nije bitno u njegovom slučaju, ali u Tompsonovom izgleda jeste, zato sam temu i postavio na politici, a mogao sam na muzici... Međutim, ovde nije u pitanju samo muzika, nego politika...
Можда и политика, ("гласови гледатеља" :roll: :think: ), али свакако је то примитивизам доброг дела слушатеља, и склоност усташтву једног мањег дела.
 
Nije bitno u njegovom slučaju, ali u Tompsonovom izgleda jeste, zato sam temu i postavio na politici, a mogao sam na muzici... Međutim, ovde nije u pitanju samo muzika, nego politika...

Kako kome. Thompson je poceo sa pjesmama gdje siri mrznju prema Srbima, zato ga u Srbiji niko ne slusa. Da je poceo karijeru kao i svi drugi, nista bi bili Severina, Gibonni, Oliver i ostali prema njemu, jer je talentovan muzicar.
 
Kako kome. Thompson je poceo sa pjesmama gdje siri mrznju prema Srbima, zato ga u Srbiji niko ne slusa. Da je poceo karijeru kao i svi drugi, nista bi bili Severina, Gibonni, Oliver i ostali prema njemu, jer je talentovan muzicar.

Ja ne pokušavam ovde da polemišem o njegoim muzičkim kvalitetima, nego o njegovom ustaškom bekgraundu i pobedi na evergreen festivalu... On nem ni jedan u evergreen pesmu... Nije mu to ni Čavoglave i ako je starija od 15 godina...

Dakle evergreen i Tompson nemaju veze jedno z drugim.
 
Zaustavi se, vjetre, pita bih te nesto
vidjas li mi dragu i pita li za mene
prolazija jesam krajevima tvojim
draga te jos voli cijelim srcem svojim

Piju li nam vuci sa izvora vodu
da li nam slavuji pjevaju u zoru
vukovi se kriju i piju ti vodu
veseli slavuji pjevaju u zoru

Ref.
Vjetre s Dinare, hej, zaustavi se
vjetre s Dinare, hej, cujes li me
vjetre s Dinare, hej, poslusaj me, hej
gdje sam rodjen, tu ponesi me

Kako mi je mati otkad s ocem nije
da li sada stari prikovise pije
mati ti je dobro, ne znam, mozda krije
otac ti odavno dolazija nije

Sta mi je sa bratom, kazu, veliki je
sigurno je baka bolesna ko prije
e, jos ti se braco ozenija nije
baka ti jos dida pribolila nije

Original postavio Dača Niš
Nije bitno u njegovom slučaju, ali u Tompsonovom izgleda jeste, zato sam temu i postavio na politici, a mogao sam na muzici... Međutim, ovde nije u pitanju samo muzika, nego politika...

A da probaš ipak na Muzici? Nemoj više s Tompsonom, molim te.;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top