EKV

njihovi tekstovi, daću primjere: Ogromna posesivnost, a svuda gdje tekst nije posesivan ženski je, kao da taj tekstopisac muški kad god nije posesivan (što je za svaku osudu) onda jeste muška ženica (što je isto za svaku osudu). Evo primjera:
"ovaj krug sam smislio, ovaj krug sam stvorio" (to je moj krug)
"Nenad i Zoran, Dušan, Vojkan, Ljuba... (oni kao imaju ružna imena a on je lepo, Milan) ovi ljudi su valjda zaslužili bolje (jesu oni zaslužili loše, ali ne toliko, to su prosti, obični ljudi, a on je ipak Milan) mi to možemo zajedno (u smislu da on i njegov bend i obožavaocu su jedini koji mogu da nešto promijene)" - retardirana megalomanija
"ti si sav moj bol" (ti si sva moja, i ti si sav moj bol, a ti kao ti ne postojiš)
"voli me kako nikad nisi volela" (posesivno ludački bolestan zahtjev, jadnički)
 
Ni trolovi nisu što su nekad bili. :mrgreen:

O EKV-u ne treba previše trošiti riječi. Izvanredni glazbenici, skladatelji i tekstopisci, ali prije svega veliki humanisti. Meni osobno daleko najbolji i najpotpuniji bend na ovim prostorima.
 
Nešto sam malo čitao knjigu koju je taj monah napisao. Međutim, ne sviđa mi se njegov stav o rokenrolu, smatram da je previše zadrt. Jednostavno, taj čovek ozbiljno smatra da je ritam rokenrola povezan za Đavolom. Mislim, znam za tu reputaciju rok muzike kao muzike zla (iako je, po meni, današnja muzika muzika zla), ali toliko ozbiljno verovati u sve to... Prema njemu, za njihovu sudbinu kriv je Đavo koji je, eto, prisutan u rok muzici, a ne društvene okolnosti u kojima su stvarali, manje više, svi umetnici, jer je poznata poročnost umetnika.
 
Treba zabraniti umobolne komentare religioznih fanatika koji u nesreći ovih mladih ljudi vide priliku propagiranja maloumne logike o kažnjavanju čiče sa neba zbog njihovih navodnih grehova . Neka idu na forum religija i nek tamo mrsomude o satanizmu i bogougodnosti Pahomijeve umetnosti .
 
Poslednja izmena:
11150258_696109150501535_7318759267026228246_n.jpg
 
Ljudi,dajte malo sa ažurnošću ovog posta o najboljoj r'n'r grupi na ovim prostorima. Primećujem da legenda o EKV polako ali sigurno ponovo oživljava. Tome je doprinelo i CD masterizovano izdanje LIVE iz Sava centra 1993. godine. Vraćanje korenima,kvalitetu i biti rock and roll-a.;)
 
Negde na polovini ovog foruma sam pročitala da je Magi imala ćerku, da li je to zaista tačno?? Baš sam se iznenadila s obzirom na to kako je ona živela poslednjih godina svog života, nekako mi ne ide, ali izgleda da je onaj ko je to napisao bio baš upućen pa me zanima otkud mu uopšte ta informacija i da li neko zna nešto više o tome.
 
Negde na polovini ovog foruma sam pročitala da je Magi imala ćerku, da li je to zaista tačno?? Baš sam se iznenadila s obzirom na to kako je ona živela poslednjih godina svog života, nekako mi ne ide, ali izgleda da je onaj ko je to napisao bio baš upućen pa me zanima otkud mu uopšte ta informacija i da li neko zna nešto više o tome.

Nemam pojma, piše se o njoj sve i svašta, ko zna šta jeste šta nije istina. Bitno je i ko je to napisao.
 
Nešto sam malo čitao knjigu koju je taj monah napisao. Međutim, ne sviđa mi se njegov stav o rokenrolu, smatram da je previše zadrt. Jednostavno, taj čovek ozbiljno smatra da je ritam rokenrola povezan za Đavolom. Mislim, znam za tu reputaciju rok muzike kao muzike zla (iako je, po meni, današnja muzika muzika zla), ali toliko ozbiljno verovati u sve to... Prema njemu, za njihovu sudbinu kriv je Đavo koji je, eto, prisutan u rok muzici, a ne društvene okolnosti u kojima su stvarali, manje više, svi umetnici, jer je poznata poročnost umetnika.

Kazes nesto malo si citao tu knjigu, mozda je trebalo da procitas celu, pa da je shvatis na pravi nacin.
Taj monah je bio njihov najbolji prijatelj, ziveo, izlazio, svirao, ludavao zajedno sa njima.
Izvukao se zahvaljujuci tome sto se okrenuo Bogu i crkvi.
To ti je kao izvestaj iz prve ruke.
Ako je iko upucen u tu temu - to je on, jer on ih je voleo, poznavao i zna o cemu prica.
Meni je u toj knjizi bila zanimljiva prica o sestrama Mijatovic i njihovom tati, koji je bio na vlasti posle Tita.
btw - rec je o knjizi Bog i rokenrol.

- - - - - - - - - -


Mira Mijatovic i Bojan iz EKV su bili dugo u vezi i pre EKV-a imali grupu Talas
Talas-1983-Perfektan-dan-za-banana-ribe-LP-1.jpeg

 
Kazes nesto malo si citao tu knjigu, mozda je trebalo da procitas celu, pa da je shvatis na pravi nacin.
Taj monah je bio njihov najbolji prijatelj, ziveo, izlazio, svirao, ludavao zajedno sa njima.
Izvukao se zahvaljujuci tome sto se okrenuo Bogu i crkvi.
To ti je kao izvestaj iz prve ruke.
Ako je iko upucen u tu temu - to je on, jer on ih je voleo, poznavao i zna o cemu prica.
Meni je u toj knjizi bila zanimljiva prica o sestrama Mijatovic i njihovom tati, koji je bio na vlasti posle Tita.
btw - rec je o knjizi Bog i rokenrol.

- - - - - - - - - -


Mira Mijatovic i Bojan iz EKV su bili dugo u vezi i pre EKV-a imali grupu Talas
Talas-1983-Perfektan-dan-za-banana-ribe-LP-1.jpeg



Uopšte ne vidim šta sam ja to pogrešno shvatio, jasno mi je da je ta knjiga napisana od strane njihovog prijatelja koji je ostavio drogu i posvetio se crkvi i da u toj knjizi govori o članovima grupe EKV. Istina, nisam pročitao celu knjigu, sad se skoro ničega i ne sećam, ali znam da mi je smetalo to što o rokenrolu priča kao o satanskoj muzici, kroz koju đavo radi ni sam se ne sećam šta mladim dušama i druge baljezgarije, koje su protivne zdravom razumu. Dakle, cenim knjigu kao dokument tog vremena koji nam predstavlja detalje iz života tih ljudi, ali smatram da su njegovi stavovi o rokenrolu generalno kao kulturi potpuna besmislica. Ako je on dalje u knjizi zauzeo drugačiji stav o rokenrolu, ispravi me.
 
Knjige o ekv-u Milanu i Magi ko ima u pdf-u neka mi pošalje u privatnoj poruci.

Unapred Hvala..

EKV forever...

Bože Koliko su samo Milan i Magi bili pametni, kreativni, obrazovani ljudi. Kakve pesme, stihovi, reči...

al heroin taj prokleti heroin, ta prokleta droga...
 
Da li su se oni drogirali, ili ne, to je najmanje bitna stvar na svetu.
Ono što je činjenica jeste da spadaju u vrh jugoslovenske rok scene, naročito u domenu bendova koji su stvarali 80-ih, zajedno sa bendovima kao što su Partibrejkersi, Luna, Paraf, Karlowy Vary i Haustor.
 
Geto, sa albuma Katarina II, iz 1984.

Jeste da kaže u pesmi : "Gar se crni svuda po snegu" i "Hladan dah sa Zapada", ali, po meni, ta pesma, a i čitav taj album, ima neku letnju atmosferu. Pesme imaju neku težinu, kao kad leti ideš ulicom, pa te ona vrućinčina udari u glavu. Potvrda ovog mog viđenja albuma je to što se završava sa pesmom Jesen. :)

Inače, pesma 7 dana podseća na pesmu grupe The Cure, A night like this. Namerno ili slučajno? :)
 

Back
Top