BIOS recovery

banerossa

Početnik
Poruka
3
Imam Abit KV7 maticnu plocu. Znam stara je ko biblija, ali bih hteo da me sluzi jos malo ako je to moguce. Pre par dana primetio sam da mi hard (SATA 1) vise ne radi. Kupio sam novi (SATA2) kad gle BIOS ga ne vidi. Posto sam primetio da je BIOS pobrljavio angazovao sam druga, koji se malo bolje od mene razume u kompjutere, da mi sredi komp. Rekao je da probamo da flashujemo BIOS i to smo pokusali da uradimo. Skinuli smo poslednji update za moju plocu, napravili boot-abilnu disketu na koju smo prebacili dva fajla, awdflash.exe i KV_20.bin. Medjutim to nam nije poslo za rukom i restartovali smo komp. Sada kad ga upalim cujem neka tri zvuka, ekran je crn i flopi drajv mi svetli (ocigledno trazi da ubacim flopi). Ubacio sam flopi sa updejtom za BIOS ali nista se ne desava. Citao sam po forumima da bi trebao da zamenim chipset sa chipsetom istog tipa ploce, koji radi. Ta varijanta mi nikako ne odgovara. Dakle da li postoji neka druga varijanta da oporavim BIOS ili jednostavno da zaboravim na maticnu?
 
Moze da se sredi naravno.
Ti imas dva problema. Prvi sa diskom i drugi sa biosom. Kad resis bios tek treba da se vidi sta ti je sa sata kontrolerom.
Najbrza varijanta resavanja tvog problema je: pravac servis (podrazumevam da si probao ama bas sve sto si sam mogao, kao sto je npr da resetujes bios.)

Duza varijanta je da to sam sredjujes, ali ako nemas alat i znanje...
 
Poslednja izmena:

Back
Top