Србију воде црни магови

Parsifal

Aktivan član
Poruka
1.008
"Најава укидања емисија са астролозима и видовњацима изазвала огорчење код представника ове професије

Србију воде црни магови

Златковић: Лицемерно је од астролога узимати новац за порез, а истовремено им забрањивати рекламирање. Оваква одлука има недемократски и инквизиторски карактер

Клеопатра: Државу треба да буде срамота због плана и намере да нас униште. То не сме проћи тек тако. Они који су тако одлучили су црњи од било које црне магије

Весна Версаће: Како држави не сметају филмови пуни насиља и бруталности, а сметају видовњаци? Политичари су ојадили овај народ, а не пророци, и њих треба забранити а не нас

Милошевић: Астролози и видовњаци окупиће се ускоро испред зграде РРА, тражићемо да нам кажу који смо злочин починили па нас забрањују

Трговчевић: Народ ће се побунити, неће да трпи никаква наметања. Људи ће бити уз нас. У шали ми пријатељи кажу да бацимо црну магију на политичаре, али ми се тиме не бавимо


Републичка радиодифузна агенција најавила је од почетка марта забрану емитовања свих емисија које се баве астрологијом, нумерологијом и предвиђањем судбине. Већина астролога у Србији је огорчена овим потезом РРА који сматрају атаком на слободу медија и понижавањем професије којом се баве.

Златко Златковић, један од најпознатијих овдашњих астролога, јавно позива челнике РРА да повуку овај, како каже, неразуман и недемократски чин.
- Подсећам надлежне, ако то нису знали, да је астролошки рад легализован и дозвољен, од чега ова држава убира порез. Лицемерно је од астролога узимати новац за порез, а истовремено им забрањивати рекламирање у телевизијским емисијама. То се коси са основним људским правима и сматрам да оваква одлука има недемократски и инквизиторски карактер - каже за „Правду" Златко Златковић.

Балканска пророчица Клеопатра пита РРА чиме она и њене колеге толико штете Србији и шта заправо стоји иза овог покушаја забране.
- Ја сам већ упутила отворена питања члановима овог савета и преко вашег листа, а сада их ево још једном јавно питам: шта је то толико страшно и од националне штете што моје колеге раде па их треба забранити законом? Стално причамо да хоћемо у Европу, а понашамо се као да смо неко афричко племе, без трунке цивилизације и демократије! Савет РРА није ниједног тренутка помислио да направи јавно истраживање и пита народ да ли му сметамо и да ли нас треба забранити. Ово је срамота и то не сме проћи тек тако, а ти који су тако одлучили су црњи од било које црне магије - каже Клеопатра.

И Љубиша Трговчевић сматра да је одлука РРА скандалозна, али верује да забране у 21. веку ипак не могу да опстану.
- Ако заиста и укину астролошке емисије, то, верујем, може трајати свега неколико дана, јер ова се земља изборила за демократију и народ више неће трпети никакве забране и наметања. Мене свакодневно зову људи којима сам помогао у животу и поштоваоци мог рада, који подржавају и мене и моје колеге да истрајемо и не дозволимо да нам укину професију. У шали ми предлажу да бацим црну магију на РРА, али ја се нити тиме бавим, нити сматрам да је тако нешто потребно. Суд јавности ће бити најбољи показатељ о њиховом раду - сматра Љубиша Трговчевић.

Милица Милошевић, тарот тумач, пита се ко даје за право РРА да њене колеге назива шарлатанима и забрањује их, и најављује јавни протест!
- Наравно да ме забране плаше, јер сам мислила да живим у демократској држави, али - нема предаје. Ових дана, моје колеге и ја планирамо да организујемо протест испред седишта РРА и отворено их питамо какав смо то злочин направили да нас треба забранити. Ми знамо да не варамо народ и да часно радимо свој посао! Ово је само прва рунда а „ћераћемо се још" - поручује Милица Милошевић.

Весна Радомировић-Версаће пита РРА који су то програми погодни за приказивање а који не?
- На свим каналима се свакодневно приказују филмови пуни насиља; сцена бруталности и секса имате на сваком кораку. Ипак, Радиодифузној агенцији то све не смета, а сметамо им ми, астролози и видовњаци, који се трудимо да визију коју имамо поделимо са народом и олакшамо им живот. Политичари су ојадили овај народ, а не пророци, и њих треба забранити а не нас - каже Весна Версаће."



Прво су СПЦ-у укинули једини црквени радио и забранили им гостовања на ТВ-у, а сада укидају и видовњаке. Да ли режим планира поновно увођење Маркса и Лењина као замену за духовност?
 
Poslednja izmena:
Чини ми се да је у читавој причи пресудно то што је ДС као главна локомотива режима, нео-комунистичка странка, која је и званично учлањена у Социјалистичку Интернационалу. С обзиром на то, онда уопше не изгледа чудно што су у коалицији са Милошевићевим социјалистима.

Е сад не треба посебно ни наглашавати шта комунисти мисле о духовности, Богу и сличним стварима.
 
Poslednja izmena:
Да, он је постао синоним за "врачаре и гатаре" и не могу 100% да тврдим, али ме не би зачудило да је управо убачен као провокатор како би компромитовао и оне нормалне људе који се баве граничним областима.

Не заборавите да јер режим/Американци/Ватикан 6 октобра 2000-те убио Милића од Мачве, а нешто касније Тапија и Калајића, затим су ранили Миљу Вујановић која је скоро преминула, убили Јовановића - уредика "Зоне Сумрака"...
 
Да, он је постао синоним за "врачаре и гатаре" и не могу 100% да тврдим, али ме не би зачудило да је управо убачен као провокатор како би компромитовао и оне нормалне људе који се баве граничним областима.

Не заборавите да јер режим/Американци/Ватикан 6 октобра 2000-те убио Милића од Мачве, а нешто касније Тапија и Калајића, затим су ранили Миљу Вујановић која је скоро преминула, убили Јовановића - уредика "Зоне Сумрака"...

:rotf:
 

Back
Top