Савремени Азијски филмови

Parsifal

Aktivan član
Poruka
1.008
"Azijski film" je malo sirok pojam, zar ne??Nije bas kao da Chanwook Park :worth:, Ang Lee, ili Zhang Yimou imaju mnogo toga zajednickog? To kao kad bi neko govorio o "savremenom evropskom filmu" pa tu strpao i Kustu, i Moodyssona, i Gaspar Noah, i Guy Richieja. :roll:

Kuća letećih bodeža, Heroj i ostali - ako se ovo smatraju savremenim...lepo su zapakovani, imaju priču, ali liče jedni na druge... ne znam sad na RtS-u ponedeljkom se prikazuje ciklus filmova Anga Lija, pre sam nešto odgledala od njega ali tada mi nije zaokupio pažnju...
Mislim da je dosad isao Svadbeni banket... sigurno idu Ledena oluja i Brokeback Mountain, sudeci po insertima u najavi... ne znam sta jos treba da ide.

Njegovi filmovi umeju da budu vrlo razliciti medjusobno. Crouching Tiger, Hidden Dragon recimo odudara od vecine ostalih...(Ja bas ne volim nesto te azijske fantasy-akcije pa mi vise leze njegove drame)...a i onaj Ride with the Devil ili kako se vec zove...

Preporucujem zato njegov film koji je bio na proslom FEST-u, Pozuda, oprez. Odlican film :ok: Ne znam hoce li ici u okviru ovog ciklusa, ali ima DVD (onaj legalni) da se nadje po gradu.
 
Мене је сајт пријатно изненадио јер сам до сада са азијском кинематографијом имао контакта једино преко кунг-фу филмова (који се у Азији - не сви, али добар део, сврставају у категорију "историјских филмова") и корејске ратне драме "Тајфун".

Занимљиво је да су им сви жанрови солидно развијени: од кунг-фу, историјских, преко драма, крими прича, комедија, љубавних прича, акционих...
 

Back
Top