Maloletnicka delinkvencija

Trebalo bi, ali nisam 100% sigurna nego 99% :) :
do 14 nisu krivično odgovorni, 14 - 16 mogu se preduzeti zavodske mere (popravni dom), od 16 do 18 mogu ići u zavod za maloletnike. A što se policijskog dosijea tiče pojma nemam kad se beleži ali pretpostavljam da se beleži i mlađim maloletnicima, samo što za njih odgovaraju roditelji.
 
Hvala:)

Samo ovo nisam razumela:



Zar nije popravni dom u stvari zavod za maloletnike?

To za dosije je do 12-13 godine, nisam sigurna ali mi treba tacan podatak.

Bilo bi lepo ako neko zna da napise, ili da postavi zakon u kom to moze da se vidi:)

Zavoda za maloletnike imaš mnogo. Ja sam skoro sigurna da se u miliciji vodi nekakva evidencija. A nemam pojma gde da bunariš taj zakon i ne znam ni kad je stupio nasnagu ovaj poslednji, koji je na snazi...
 
Upravo krivično neodgovornoj deci do 14 godina starosti i mlađim maloletnicima od 14 do 16 godina izriču se, pored upućivanja u vaspitnu ustanovu ili vaspitno-popravni dom, vaspitne mere i nalozi čija bi suština trebalo da bude usmeravanje maloletnika, pružanje novih mogućnosti i izgradnja pozitivnog stava prema društvu, kao i uključivanje u njega.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=05&dd=26&nav_id=248458
evo, ne znam da li ovo moze da ti pomogne...
 
Jel si sigurna u to? Posto kolko sam shvatila menjalis u zakon...

A ko dete uopšte kvalifijuje kao delikventa?
Ako prekrši zakon za to je nadležna milicija... pošto nije krivično odgovoran za to je zadužen organ starateljstva tj. Centar za soc. rad.... I zato me ubi sad sa razmišljanjem da li oni idu u pandurski zapisnik a trebalo bi da idu... i samim tim im se otvara dosije...
Ne znam kad su menjali zakon ni kad je donet ovaj aktuelni... ali svakako nije drastično promenjen u poslednjih recimo 3 god.
 
A ko dete uopšte kvalifijuje kao delikventa?
Ako prekrši zakon za to je nadležna milicija... pošto nije krivično odgovoran za to je zadužen organ starateljstva tj. Centar za soc. rad.... I zato me ubi sad sa razmišljanjem da li oni idu u pandurski zapisnik a trebalo bi da idu... i samim tim im se otvara dosije...
Ne znam kad su menjali zakon ni kad je donet ovaj aktuelni... ali svakako nije drastično promenjen u poslednjih recimo 3 god.

Rece nam profesorka da se do odredjenih godina(a niko se ne seca kojih) krivicno delo bukvalno nigde ne zapisuje. A sad mi to treba za ispit:roll:
 
Rece nam profesorka da se do odredjenih godina(a niko se ne seca kojih) krivicno delo bukvalno nigde ne zapisuje. A sad mi to treba za ispit:roll:

E pa ne znam za koji ispit ti treba, ali krivično delo se nigde ne zapisuje samo ako se za njega ne sazna :mrgreen: Mislim, besmisleno je da je krivično delo a da o njemu ne postoji ama baš nikakva evidencija... isto važi i za prekršaje...
 

Back
Top