Dracula & vampiri

Ja nisam nesto u fazonu filmova o vampirima, pogotovo ne kada se spoje sa teenage tematikom.

Ali slazem se da je Gary Oldman bio maestralan (a kad on to nije bio?) Film mi i nije nesto TOLIKO dobar, ali Gary je razbio.

Znam da me je fascinirala scena negde sa pocetka, kada Drakula hoda na sve cetiri po zidu zamka... :worth:
pa to je i u knjizi jedan od prelomnih momenata , kada Jonatan Harker prvi put primeti , da je Drakula malo vise od obicnog grofa :D
 
Mislila sam na to kako je snimljeno. Ne znam, taj film je imao potencijal... Glavni glumac je fenomenalan, reziser zvucno ime, kostimi sjajni, atmosfera.... Cak i staromodni specijalni efekti daju neki smek.

A ipak, film me nije oborio sa nogu (mada, kazem, Gary razbija)... Verovatno nije kriv Keanu, iako je bio oooooocajan. Scenario je slab u mnogim trenucima, mislim da je to bio problem.

bsdracul.jpg
 
Adolescent = tinejdzer.To je isto.
:

Adolescencija obuhvata mnogo širi period života od 10-24 godine, deli se na ranu, srednju i poznu, teenage zahvata ranu adolsecenciju, mada i tu autori nemaju javno mnjenje...uglavnom da u pravu si Angel nema baš tu tematiku, ali mene je prvo asociralo na publiku koja je gledala, pa i ja sam baš bila u tim godinama,...e ne znam zašto ovo morah da napišem al eto da se ne vraćamo više na te likove, osim ako to neko žarko ne želi.

Ima zaista pregršt vampirskih filmova i o Draculi, mislim da se ne može izdvojiti jedan poseban već jedna grupa od kojih je svaki film različit, poseban na svoj način...
 
Ma mrtva trka između Kraljice ukletih i Dracule 2000
Mada kao kraljica ukletih je i po knjizi zamišljena kao nastavak Intervjua sa vampirom, mada ne znam tačno kako se i radnja poklapa sa nastvakom knjige (pročitala sam samo taj prvi deo),... a postoje priče da se En Rajs žestoko protivila da Bred Pit, Kruz i Banderas pojave kao likovi, mada meni su sasvim zadovoljavajuće odigrali
Nisam cula da se protivila da igraju Pit ili Banderas. Samo da se zestoko protivila da Lestata igra Tom Kruz, kada je cula da je on odabran, pricala je kako je on potpuno pogresan za tu ulogu, i da bi trebalo da je igra neko kao Rutger Hauer. Ali kad je videla film, promenila je misljenje i platila da joj u objave u ne znam kom vec casopisu javno izvinjenje Kruzu, u kome kaze kako je on bio fantastican u ulozi.

Ovo sam sad napisala po secanju, ali evo ima i na WIkipediji:

http://en.wikipedia.org/wiki/Interview_with_the_Vampire#cite_note-0

The film was a major success, causing a resurgence of interest in the book series and sent Interview with The Vampire back onto the bestseller lists. Rice initially voiced her objections to the casting of Tom Cruise as Lestat (her original choice was Rutger Hauer). But, after seeing the finished film, she paid $7,740 for a two-page ad in Daily Variety praising his performance and apologizing for her previous doubts about him.[1]

Cost of the two-page ad in Daily Variety that Anne Rice took out in September to declare her love for Tom Cruise and Interview With the Vampire: $7,740
 
Intervju sa vampirom je bio solidan film ali nishta posebno...jako jako precenjen
ne volim ga jer je lansirao trend u vamp filmovima koji se svodi na goth pozeraj bez trunke sadrzine
svi noviji filmovi su takva vrsta smeca-ni h od horora a drakula/vampiri izgledaju ko neki tinejdz goth bend sve u kozi i tako to..bzzvz
najbolji primer za tu vrstu debilizma je kraljica prokletih
onaj stari Nosferatu je po meni vrh filmova o vampirima,ni Herzogov rimejk nije bio losh a od Drakule naravno onaj sa Lugoshijem
Previshe se u novije vreme ide na mix sa drugim zanrovima,akciom specijalnim efektima itd. i time se gubi suspense of disbelief...to je mozda kul mladjim generacijama al nas starije(ili bar mene lol) smara
Ja bi voleo da vidim neki film o vampirima koji se vraca korenima-znachi bez supermoci ko da su heroji,hiperrealistichno shta bi radio i kako bi se ponashao bilo koji chovek koji da bi ostao "mrtav" mora da se hrani krvlju.
od "novijih" mi se jako dopao ovaj crno beli sa Kristoferom Vokenom jer ide u tom pravcu(mada nije pravi film o vampirima)

http://www.imdb.com/title/tt0112288/

U potpunosti se slazem sa gore navedenim The Addiction je zaista OK film,ali nazalost kao i Nadja nije "za shiru publiku".Umesto prethodno navedena dva filma recimo extra bi bilo pogledati The Hunger iz 1983. sjajan "vampire flick" filmic sa Catherine Deneuve,Susan Sarandon i David Bowie.A za izmedju ostalih tu su i The night flier odlicna ekranizacija King-ovog dela,kao i Innocent Blood zanimljiva mesavina vise zanrova veoma stilski upakovana.
Nazalost horor zanr "umire" danas zbog niza nekvalitetnih filmova i dominaciom "slasher" horora,nadajmo se da ce se naci neko da napise koliko-toliko kvalitetan i orginalan scenario,kao i profesionalna ekipa da sve to privede kraju,ovako od dobrog horora na temu vampira u buducnosti nema nade!
Ostalo sto je bilo vredno pomenuto je u prethodnim post-ovima.:D:D:D
 
Ja mislim da bi mogli da navedemo i neku komediju sa drakulom. Napr. "Dracula, dead and loving it". Da li ste gledali film? Sta mislite?

Simpatičan film. Dobar mi je bio Renfild kad je na onoj zabavi uzviknuo "Master, master... I mean mister, mister!" :hahaha:

Inače, što se tiče vampirskih filmova, ali i filmova uopšte, meni je najbitniji utisak koji mi ostave likovi. Radnja se zaboravi kadtad, ali ako je lik originalan i još dobro odglumljen, to je pogodak. Zato mi se npr. sviđaju Underworld filmovi iako imam neke zamerke kao recimo ona scena u 1. delu kada Selene i Michael dožive udes u kolima, pa se ona onesvesti, a on joj daje veštačko disanje. Pa ona je besmrtna pobogu, šta će joj veštačko disanje. to mi je totalno bezveze. Ali, kao što rekoh, extra likovi u sva 3 dela!
 
Poslednja izmena:
Emily Bronte slazem se sa tobom! :ok:
Meni se isto svidja ova verzija Dracule. Fil je bas originalan...
A u pravu si i ya Underworld. Filmovi su stvarno dobri samo sto ima nekih gluposti...
Ali nema veze. Generalno filmovi su dobri!
 
http://2.***************/_rR0Jtmbot5k/S2u8lGW4LzI/AAAAAAAABeg/Q5iRs800jUY/s400/blood+scarab.bmp


ja još uvek ne znam ko se našalio da snimi ovakvu glupost,mislila sam da je parodija,ali nema ni toliko kvaliteta,tako da obiđite u širokom luku i zaboravite da ste ikad videli..
 
Još uvek nisam našla film koji se bavi likom Drakule, a da je zaista dobar. Možda najbliži tome je bio Drakula sa Geri Oldmanom, i to samo zbog njega.

Ali što se tiče samog žanra izdvojila bih film Romana Polanskog, u kome on i glumi. To je jedno od njegovih ranijih ostvarenja. Samo me pamćenje loše služi i ne mogu da se setim kako se film zove. Čini mi se da je bilo nešto poput ''Bal vampira''...
 
a sto se tice filma o zivotu Vlada Cepesa kao istorijske licnosti , imao sam jednu knjigu o tome americkih istoricara rumunskog porekla i pravo je cudo sto nije snimljen neki ozbiljniji film na tu temu
jer je njegova stvarna biografija mnogo zanimljivija i jezivija od Stokerovog romana
mada mislim da su valjda u Rumuniji pravili ili najavljivali da ce snimati neki kao istorijski spektakl na tu temu al ne znam dal je to realizivano , ali sam lik ima izvanredan potencijal

Ja sam gledao ovo: http://www.imdb.com/title/tt0240793/
To je jedini film o pravom "Vladinom" liku koji sam gledao.Interesantan,ali nista toliko posebno.Koga interesuje pravi Vlad Drakul,neka pogleda...
 
Još uvek nisam našla film koji se bavi likom Drakule, a da je zaista dobar. Možda najbliži tome je bio Drakula sa Geri Oldmanom, i to samo zbog njega.

Ali što se tiče samog žanra izdvojila bih film Romana Polanskog, u kome on i glumi. To je jedno od njegovih ranijih ostvarenja. Samo me pamćenje loše služi i ne mogu da se setim kako se film zove. Čini mi se da je bilo nešto poput ''Bal vampira''...

jeste film je preveden kao "Bal vampira",original je «The Fearless Vampire Killers»iz ' 67

1625d.jpg
 
Ja sam gledao ovo: http://www.imdb.com/title/tt0240793/
To je jedini film o pravom "Vladinom" liku koji sam gledao.Interesantan,ali nista toliko posebno.Koga interesuje pravi Vlad Drakul,neka pogleda...
ima i ovo https://video.google.com/videoplay?docid=3724495652763481978 , pravi istorijski spektakl iz zlatnog doba Causekuove Rumunije , ne mos originalnije od toga :mrgreen: a i deluje sasvim solidno odradjen sa obzirom na vreme i mesto nastanka,bar onako na prvi pogled preleteno , posto nisam gledao posto ne znam rumunski :(
 
Poslednja izmena:

Back
Top