Влада повећала акцизе на гориво, цигарете и пиво!

Djuka_SNS

Aktivan član
Poruka
1.763
Povećane akcize na gorivo, cigarete i pivo

Izmenama zakona o akcizama predviđeno je povećanje akciza na naftne derivate, cigarete i pivo. Sadašnji iznos akcize na dizel gorivo biće uvećan sa 16,66 na 26 dinara po litru, a na benzin sa 27,5 na 42 dinara po litru, dok će akciza za tečni naftni gas za pogon motornih vozila iznositi 13 dinara po kilogramu.

Ovim zakonom menja se način plaćanja akciza na cigarete tako što će uvozne i domaće biti izjednačene i akciza po paklici do kraja ove godine biće 11 dinara. U narednim godinama akcize će biti povećavane. Na cigare i cigarilose plaća se akciza od 14,5 dinara po komadu. Akciza na pivo biće povećana sa devet na 15 dinara po litru.


Хајде де ово на цигарете, па и на гориво, али где пиво нађоше нану им њихову!!!
 
Хајде де ово на цигарете, па и на гориво, али где пиво нађоше нану им њихову!!!

upravo tako , za pivo ih treba :vudu::vudu:
mada se to meni kao potrosacu i korisniku ne dopada , al generalno nema niceg loseg u tome da poskupe alkoholna pica jer je to isto stetno kao i duvan
 
Узгред, од данас почиње примена споразума са ЕУ, где се омогућава да производи из ЕУ буду јефтинији, а нашим производима, попут пива рецимо, дижу акцизе. Па то је лудило шта раде.

Vidiš kako Francuzi, izašli na ulice zbog, pih, svetske ekonomske krize. Hajdemo i mi brate, imamo i više razloga za demonstracije...a ne, mi ćemo i dalje da pružamo pasivan otpor pa će Tihi da nas proziva da smo ovce za šišanjez:)
 
Овде је та народна енергија убијена. Код нас важи друго правило, а то је Милош Обреновић примењивао веома често, да народ је више уз власт што га власт више тлачи. Наш народ воли да буде малтретиран од стране власти и воли чврсту руку. Просто, такав смо менталитет.
 

Back
Top