UKINUTO VAKCINISANJE I ČIPOVANJE ZA 100 DIN

mrvica i cile

Primećen član
Poruka
918
Upravo sam čula, a pretpostavljam da je tačno, da je Vlada ukinula svoju donaciju, tj čipovanje i vakcinisanje pasa za 100 din. Ako je ovo zaista tačo, jako je žalostno koliko je ovu državu zaista briga za životinje....što manje bude bilo čipovanjih i vakcinisanih, lakše će, pod nekom svojom, već dobro smišljenom parolom, da ih ubijaju...Danas čitam u novinama (Kurir) da je u Rači opet besnilo. Našli su besnu lisicu, a onda su došli "analizom leša mačke koju je ubio jedan meštanin sela Saranova kod Rače ustanovljeno da je životinja bila zaražena besnilom. "...Kako? Zašto? Odakle tu mačke?...ništa ne piše! Za lisicu piše da je napala nekog čoveka, a mačka se samo pojavljuje u sl pasošu, bez ikakve logike! A onda, pošto su proglasili besnilo, pored ostalog, Uprava za veterinu, savetuje da se vakcinišu životinje....Za koje pare?....I odakle nama, koji sami finansiramo život životinja na ulici, pored ogromnih troškova koje imamo, još i pare da ih čipujemo i vakcinišemo protiv besnila, što smo, bar ako ništa drugo ranije mogli!
 
Pre oko 10-ak dana gledala sam na hrv. tel da se kod njih (zaboravih oblast, ali se mozda moze naci na netu) pojavilo besnilo i da sve pse i macke u krugu od 3 km moraju eutanazirati (verovatno one na koje naidju). Odmah sam pomislila na Racu.

Mozda je to ukidanje donacije povod za eliminiciju br. ziv. na ulicama. Sa druge strane i dalje srecem ljubitelje zivotinja koji, da bi ziv. zivela u skladu sa prirodom, opravdavaju nekontrolisano razmnozavanje ziv. o kojima brinu. Valjda im je humanije da to potomstvo nastrada u akcijama o kojima pricamo ili nekim drugim koje se slicno zavrsavaju.
 

Back
Top