Instalacija Viste !

jevta.bg

Aktivan član
Poruka
1.138
Imam 2 HDD-a
Maxtor 160GB i WD 320GB oba SATA 2
Ranije sam imao na jednom XP a na drugom Vistu , ali nikako nisam mogao da dobijem
dual boot opcije , nego ako hocu XP stavim ovaj od 160 za primarni,
ako hocu Vistu stavim ovaj drugi.
A Vistu cini mi se nisam nikako mogao da instaliram na njega.

E sad sam napravio na ovom vecem 2 particije po 18GB
Na prvoj je XP a na drugoj pokusavam da instaliram Vistu.
Posle prvog restarta Vista nece da nastavi instalaciju nego ostane na onom crnom ekranu
Boot from CD i ni makac.

I tako dok sam ja pokusavao sa Hiren bootCD da opravim bar Xp , rikne mi ova najveca particija sa podacima.
I onda programi za oporavak i sve lepo oporavim , i opet probam isto i dobijem isti problem.

Ako udjem sa norton Partition magic da formatiram , on izbaci ono redundancu exide 1024 ili sta vec, prvi put kliknem popravi (mislim da mi je to i zeznulo onu particiju),a sad izbacuje da su oba HDD-a BAD i ne vidi uopste particije.

Ako udjem sa Acronis Partition manager, on D particiju (gde bi trebalo da instaliram Vistu) hoce da formatira samo na 12GB iako bi trebala da bude 18GB i prijavljuje mi oba HDD-a po 31.5GB.

I shta sad ???
Da narezem sve sa oba HDD-a, pa da ih kompletne formatiram,
pa tek onda ispocetka particije i Windowsi ????

KATASTROFAz:cry:
 
zar visti netreba 20giga za instal?
skoro sam nesto isto tako petljao sa vistom i XP na istom hdd ali sam stalno morao da menjam aktiv particije sto me je izludjivalo pa sam ponistio vistu,dok npr.knoopix i xp mi rade normalno na istom hdd
 
Vista je 10000 puta bolja od XPa.
Vise puta sam se vracao na XP i uvek bih u najkracem roku ponovo instalirao Vistu.
Za razliku od XPa koji se stalno zakucava (barem meni) sa Vistom taj problem nikad nisam imao.
Prepoznaje mi svih 4GB rama i komp radi brze.....

Sad ce da se javi hiljadu njih koji ce da pricaju kako to nije moguce, ali tako je....

@dusan
Slusaj Dule, kad kupis masinu koja moze da potera Vistu x64 i na njoj GTA IV u 1680x1050 na medium, javi se da pricas o Visti ;)

@tema

Pogledaj ovo: http://www.tomshardware.co.uk/forum/234740-34-vista-install-freeze-problem
Tu sam ja resio problem.
 
Vista je 10000 puta bolja od XPa.
Vise puta sam se vracao na XP i uvek bih u najkracem roku ponovo instalirao Vistu.
Za razliku od XPa koji se stalno zakucava (barem meni) sa Vistom taj problem nikad nisam imao.
Prepoznaje mi svih 4GB rama i komp radi brze.....

Sad ce da se javi hiljadu njih koji ce da pricaju kako to nije moguce, ali tako je....

@dusan
Slusaj Dule, kad kupis masinu koja moze da potera Vistu x64 i na njoj GTA IV u 1680x1050 na medium, javi se da pricas o Visti ;)

@tema

Pogledaj ovo: http://www.tomshardware.co.uk/forum/234740-34-vista-install-freeze-problem
Tu sam ja resio problem.

Mozda da probas xp x64?
 
Vista je 10000 puta bolja od XPa.
Vise puta sam se vracao na XP i uvek bih u najkracem roku ponovo instalirao Vistu.
Za razliku od XPa koji se stalno zakucava (barem meni) sa Vistom taj problem nikad nisam imao.
Prepoznaje mi svih 4GB rama i komp radi brze.....

Sad ce da se javi hiljadu njih koji ce da pricaju kako to nije moguce, ali tako je....

@dusan
Slusaj Dule, kad kupis masinu koja moze da potera Vistu x64 i na njoj GTA IV u 1680x1050 na medium, javi se da pricas o Visti ;)

@tema

Pogledaj ovo: http://www.tomshardware.co.uk/forum/234740-34-vista-install-freeze-problem
Tu sam ja resio problem.
Potpuno si u pravu....cestitamz:dm4:
Vista je nesto sasvim drugo....za to ti treba masina...dobri hardveri....z;)
 
Sad sam resio problem sa particijama.Narezo sam brdo diskova ,i obrisao particiju ,pa napravio 40GB
I opet isto .
Gledao sam po Bios-u i uopste nema onih stavki sto bi trebalo da se iskljuce.Probao i da ucitam drivere za sata sa diska od ploce ,ali ne vidi ih kao kompatibilne.
:-(
 
Vista je 10000 puta bolja od XPa.
Vise puta sam se vracao na XP i uvek bih u najkracem roku ponovo instalirao Vistu.
Za razliku od XPa koji se stalno zakucava (barem meni) sa Vistom taj problem nikad nisam imao.
Prepoznaje mi svih 4GB rama i komp radi brze.....

Sad ce da se javi hiljadu njih koji ce da pricaju kako to nije moguce, ali tako je....

@dusan
Slusaj Dule, kad kupis masinu koja moze da potera Vistu x64 i na njoj GTA IV u 1680x1050 na medium, javi se da pricas o Visti ;)

@tema

Pogledaj ovo: http://www.tomshardware.co.uk/forum/234740-34-vista-install-freeze-problem
Tu sam ja resio problem.

Zavisi zasta je koristis :)
 
Sad sam resio problem sa particijama.Narezo sam brdo diskova ,i obrisao particiju ,pa napravio 40GB
I opet isto .
Gledao sam po Bios-u i uopste nema onih stavki sto bi trebalo da se iskljuce.Probao i da ucitam drivere za sata sa diska od ploce ,ali ne vidi ih kao kompatibilne.
:-(
Probaj neki drugi instalacioni DVD.
Jel izbacuje neki error?
Jel pise nesto ili je samo crno?
 
Ma nema nikakve greske.
Najnormalnije krene instalaciju,kopira fajlove,instalira update
i kad se prvi put restartuje ,nista.
Ili blokira na boot from CD
ili ako to iskljucim uopste ne podize sistem.
Citao sam da Vista moze samo da se instalira na Aktivnoj particiji,
a meni je C aktivna gde je XP
Probao sam i po BIOS-u da iskljucujem svasta al nece.
I na kraju uvek recovery console i fixboot :(
 
Al problemima nikad kraja :)
Mislim da imam gremline u kompu :)
Znaci krene instalacija Viste,
pa se pojavi onaj zeleno plavi ekran , i cekam 5 min da mi izbaci izbor jezika,
pa install,pa opet cekam 3 min please wait da se pojavi licenca il sta vec,
pa opet 3 min da da izbor diska.
Nesto definitivno nije na nivou.

E da i prebacio sam tu njenu particiju na Active, mozda se zato instalirala.
I pokrenula prvi put, pa se sama restartovala , odradila memory test
i posle restarta pali XP , do trenutka kad ulazi u Windows,
a onda se pojavi crni ekran sa cini mi se onim Vistinim boot opcijama i komp se restartuje.
I tako Jovo nanovo.
Sta dalje ???

PS.Ponekad ne vredi ustajati iz kreveta !!! :dash::dash::dontunderstand::sad2:
 

Back
Top