Problem sa grafikom!!

Zv1990

Početnik
Poruka
2
Pozdrav svima, danas sam se uclanio po prvi put na vas forum,jer imam jedan problem koji ne znam kako da rijesim. Nadam se da mozete da pomognete.Problem je sledeci:

Moja sistemska konfiguracija je:

Windows XP Home edition
Procesor:AMD Sempron(tm)3400+, 1.8Ghz
RAM:1G(Iako mi pokazuje 896Mb valjda zato sto mi je graficka onboard)
DirectX:9.0c
Graficka:NVIDIA GeForce 6150SE nForce (512Mb)

E sad ja znam da ovo nije bas extra, medjutim nije toliko ni lose. Najveci Problem je grafika. Kada probam da gledam DVD ili DivX to je uzas.Katastrofa od slike.Neke igrice kao na primjer PES ili FM2009 rade bez problema, ali kad ubacim Need for Speed || opet uzas jedan. Znaci ne mogu da vjerujem da ova starija igrica ne radi kako treba. Da naponem da sam prije mozda 1 mjesec sam zamijenijo procesor i reinstalirao Windows.Prije toga DVD je radio super, kvalitet slike je bio extra, dok sam imao isti problem sa NFS cak i sa NFS1. Sta vi mislite da je problem?
 
Menjaj procesor. Odmah.

Imao sam Sempron 2800+ do pre dve nedelje, nista novije nisam mogao da igram, kupio sam sebi Athlon X2 6000+ (81 evro, veoma veoma dobra cena) i sad igram Mass Effect high iako moja graficka je ispod minimuma.

Skidaj kodeke, drajvere, sve zivo novije...
 
Hvala vam svima na brzim odgovorima. Nazalost nisam rijesio problem.Skinuo sam k-lite codec, najnoviji driver, directX 9.0c ali nista.
@RyXXed:Ma ne bih rekao da je do procesora jer kao sto sam vec napisao, mnogo zahtevnije igre kao sto su PES, FIFA, FM rade bez problema.
@Lord Of Midnight:Hvala za link odlican sajt.
 

Back
Top