Kako da sherujem internet...

Lord Of Midnight

Primećen član
Poruka
887
Eo ovako imam dva kompa koja su umrezena direktno (bez switcha). Mreza radi super, mogu da prebacujem fajlove sa jednog na drugi itd. E sad na jednom kompu mi je internet. Kako da Sherujem konekciju tako da mogu da je koristim i na drugom preko LAN-a. (imam Wireless)
z:((
 
Ima na internetu uputstava gotovih o tome.....
Moras da dignes servis dhcp, ali mislim da sad postoji wizard u xp koji to radi sam kad ga pokrenes kao da hoces da kreiras novu vezu, pa te on pita hoces li da shareujes internet...i podesi tisam i ip, mora da bude , i podigne dva , tri neophodna servisa, koja su inace kod mene bila neaktivna.....

Nebitno je kojim putem ti ide LAN, tj mozes istovremeno da sharujes i com i ethernet i wireless i kolikogod Local LAN konekcija hoces....

Najlakse je ovo ako postoji wizzard, a mislim da postoji , jer poslednji put kod nekog nisam morao nista da uradim , sve je wizzard uradio....
 
Uradio sam ja to na kompu de mi net. Namestio sam da mi sheruje wireless. E sad sta da radim na drugom. Kad otvorim Network Setup Wizard i oznacim da ide na net preko drugog kompa, on zavrsi sve ali kad odem u Operu i ocu da otvorim neku stranu nece da otvori. Na drugom kompu u Network Connections imam samo local area network. Da li tako treba? ili treba jos neku da kreiram?z;)
 

Back
Top