1 funta = 1 euro

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
34.549
Britanska funta pala je u ponedeljak na rekordno nizak nivo u odnosu na evro - jedna funta za jedan evro.

Funta se u ponedeljak razmenjivala za 1,022 evra, najniži odnos od pojave evropske valute 1999. godine, nakon što su se pojavila predviđanja da će 2009. godine biti povećana nezaposlenost, a cene nekretnina pasti.

Samo ovog meseca funta je u odnosu na evro izgubila oko 13 odsto svoje vrednosti, dok je od početka godine izgubila 25 odsto vrednosti.

Funta je pala usled očekivanja da će Engleska banka smanjiti kamate kako bi stimulisala ekonomiju za koju se ocenjuje da ulazi u ozbiljnu recesiju. (Beta)
 
To ce opasno da potrese Amerikance i Engleze tako sto ce se oni EU majmuni zaleteti i uloziti lovu u njihove ekonomije jer im je sada EURO superioran u odnosu na dollar i pound ;)
Ameri i Englezi su carevi ekonomije za ove ostale papke. :ok:
 
Dolar je opet poceo naglo da slabi prema evru na Forex-u zadnje 2-3 nedelje, sada evro vredi 1,4 dolara, a samo dve nedelje ranije vredeo je samo 1,2 dolara.

oslabio je zato sto americka centralna banka kao i engleska rezu kamatne stope da bi povratili svoju privredu

zato domace valute slabe i samim tim su americka i engleska ekonomija i njihovi proizvodi konkurentniji u svetu

evo ja sam trazio da kupim sad skije nove atomic drive 9 titan i nemaju nigde te skije u srbiji da se kupe , i pogledam malo po netu i zamisli najjeftinije te skije mozes naci u engleskoj i to za 290 funti sto je nekih malo manje od 300 evra. a u nemackoj iste kostaju 450 evra.

znaci svako normalan ce onda da kupi iz engleske a ne iz nemacke....

i tako ce engleska da se izvuce iz cabra...

eee al u srbiji mi imamo jelasica koji u momentima krize jaca domacu valutu :super:
 
oslabio je zato sto americka centralna banka kao i engleska rezu kamatne stope da bi povratili svoju privredu

zato domace valute slabe i samim tim su americka i engleska ekonomija i njihovi proizvodi konkurentniji u svetu

evo ja sam trazio da kupim sad skije nove atomic drive 9 titan i nemaju nigde te skije u srbiji da se kupe , i pogledam malo po netu i zamisli najjeftinije te skije mozes naci u engleskoj i to za 290 funti sto je nekih malo manje od 300 evra. a u nemackoj iste kostaju 450 evra.

znaci svako normalan ce onda da kupi iz engleske a ne iz nemacke....

i tako ce engleska da se izvuce iz cabra...

eee al u srbiji mi imamo jelasica koji u momentima krize jaca domacu valutu :super:

Najbolji vam je bio Milosevic, on je slabio domacu valutu (do beskonacnosti).
 
oslabio je zato sto americka centralna banka kao i engleska rezu kamatne stope da bi povratili svoju privredu

zato domace valute slabe i samim tim su americka i engleska ekonomija i njihovi proizvodi konkurentniji u svetu
Џери, може ФЕД смањивати каматне стопе и слабити $ (што раде), па опет, спољнотрговински дефицит САД само расте. Нема помоћи z:).

znaci svako normalan ce onda da kupi iz engleske a ne iz nemacke....
Под условом да су те скије произведене у УК.

i tako ce engleska da se izvuce iz cabra...
УК је у јако лошој позицији.
 

Back
Top