IQ test

Jovanca Micic

Aktivan član
Poruka
1.018
Da li treba političarima na svim nivoima ( od opštinskih odbornika do poslanika u skupštini ) uvesti obavezan test inteligencije? Pa tek ako prođu neka se bave politikom.
Možda im treba tražiti veći IQ za veću funkciju?
Nešto nisam sigurna da bi neki prošli.
 
Da li treba političarima na svim nivoima ( od opštinskih odbornika do poslanika u skupštini ) uvesti obavezan test inteligencije? Pa tek ako prođu neka se bave politikom.
Možda im treba tražiti veći IQ za veću funkciju?
Nešto nisam sigurna da bi neki prošli.
Ne treba,dovoljno su pametni da kradu.Treba im uvesti obavezujuće testove pred timom psihijatara i automatski im zabraniti obavljanje bilo kakvih funkcija ako ih ne prođu.
 
Ma pogledaj samo neke face po skupštini i to ne one najistaknutije i sve će ti biti jasno.
Slučajno sam malopre gledala odbornike moje opštine i bilo mi je još jasnije. Oni su mi i dali ideju za temu.
 
Da li treba političarima na svim nivoima ( od opštinskih odbornika do poslanika u skupštini ) uvesti obavezan test inteligencije? Pa tek ako prođu neka se bave politikom.
Možda im treba tražiti veći IQ za veću funkciju?
Nešto nisam sigurna da bi neki prošli.

mislim da si u pravu, test za svakoga, pa kosakupi preko 70 moze da se bavi politikim, ko ne, neka se snalazi u zivotu kako zna i umez:lol:z:lol:
 
Ma dzabe cemo mi da uvedemo IQ test kad politicar sa kvocijentom inteligencije 140 mudrije krade od politicara koji ima kvocijent 90...Tu su potrebni neki drugi testovi...:)
 
Poslednja izmena:
mislim da si u pravu, test za svakoga, pa kosakupi preko 70 moze da se bavi politikim, ko ne, neka se snalazi u zivotu kako zna i umez:lol:z:lol:

ma kakav test IQ...
treba njih na poligrafa (ili kako li se zove ona masina za mjerenje lazi )
i pitanje...dali ste krali, dali ste korumpirani, dali ste primili mito itd.
z:)
 
Da li treba političarima na svim nivoima ( od opštinskih odbornika do poslanika u skupštini ) uvesti obavezan test inteligencije? Pa tek ako prođu neka se bave politikom.
Možda im treba tražiti veći IQ za veću funkciju?
Nešto nisam sigurna da bi neki prošli.

Тестови интелигенције су највећа глупост!

Ко је тај ко ће да одреди колики "IQ" треба за политичаре?

Полтичаре само треба приземљити,
у преводу ,..........увести неплаћене функције или
хајд` нека имају неку плату, ако им је то једино занимање, али
да не буду преплаћени!
Тад би многи отпали којима је у последње време политика значила само
новац !
 
Poslednja izmena:
Da li treba političarima na svim nivoima ( od opštinskih odbornika do poslanika u skupštini ) uvesti obavezan test inteligencije? Pa tek ako prođu neka se bave politikom.
Možda im treba tražiti veći IQ za veću funkciju?
Nešto nisam sigurna da bi neki prošli.

Mislim da svako ko je došao do parlamenta ili gradske skupštine ima sasvim dovoljno inteligencije. Treba znati umuvati se, petljati, prevrtati, okretati. Ne pozove niko njih telefonom:

"Ej, hoćeš da budeš poslanik, odbornik, molim te?"

... već svi oni za tako nešto moraju da rode bar po jednu mečku.

Politika je biznis... Tu opstaju najinteligentniji.

Međutim, pamet i inteligencija nisu isto...
 
Mislim da svako ko je došao do parlamenta ili gradske skupštine ima sasvim dovoljno inteligencije. Treba znati umuvati se, petljati, prevrtati, okretati. Ne pozove niko njih telefonom:

"Ej, hoćeš da budeš poslanik, odbornik, molim te?"

... već svi oni za tako nešto moraju da rode bar po jednu mečku.

Politika je biznis... Tu opstaju najinteligentniji.

Međutim, pamet i inteligencija nisu isto...

ne slazem se sa boldovanim
mozda najsnalazljiviji, naj"fleksibilniji", najpromucurniji, naj"vidovitiji" i sl.
uglavnom biti posten ili odbar, u pravom smislu reci, a biti uspesan politicar je nemoguce.
 
ne slazem se sa boldovanim
mozda najsnalazljiviji, naj"fleksibilniji", najpromucurniji, naj"vidovitiji" i sl.
uglavnom biti posten ili odbar, u pravom smislu reci, a biti uspesan politicar je nemoguce.

Ne znam kolko je moguće biti promućuran, a ne biti inteligentan. No, nebitno, dok se taj test ne uradi, ne možemo da znamo. z:)

Ipak, nešto se mislim, bolje da ćutimo, inače će da formiraju i Ministarstvo za inteligenciju...
 
IQ nema skoro nikakvog znacanja posle koeficijenta 120, ai plus i dan danas ne postoji IQ test koji je standardizovan i sveopste prihvacen... Ai osobine tipa postenje lukavstvo, manipulativnost itd, zavise od mnogo cega osim IQ-a...
 
Ne znam kolko je moguće biti promućuran, a ne biti inteligentan. No, nebitno, dok se taj test ne uradi, ne možemo da znamo. z:)

Ipak, nešto se mislim, bolje da ćutimo, inače će da formiraju i Ministarstvo za inteligenciju...

u pravu si. citao sam o nekim prevarama stoleca. coveku mozes reci da je pokvaren, djubre, itd.itd. ali mu reci da je glup, to sigurno ne mozes.
 
A kad bi umesto šifre za logovanje, morala da se reši neka zagonetka, koja zahteva osrednji IQ, mislim da bi nas barem polovina viđenijh forumaša, lišila svog prisustva...z:lol:

Tu se vec slazes, kao na RapidShare, a sto se tice politicara, svi oni imaju veoma visok IQ cim su onako udareni mokrom carapom po glavu, tako da je tema besmislena.
 
tema je prorezimska, posto ocito aludira da `neko` nema iq dovoljan, a taj neko nije rezim i rezimski celnici, pateticno

samo da podsetim drzavu srbiju je oduvek najvise izdavala intelegencija, za `male pare`, a drzavu je svaku put spasavao obican narod sopstvenim zrtvovanjem i trpljenjem

intelektualce, prave i nabedjene, treba uposliti da rade u korist svih nas, ne da odlucuju, pa zato se kaze drzi ko vrbov klin
 
Da li treba političarima na svim nivoima ( od opštinskih odbornika do poslanika u skupštini ) uvesti obavezan test inteligencije? Pa tek ako prođu neka se bave politikom.
Možda im treba tražiti veći IQ za veću funkciju?
Nešto nisam sigurna da bi neki prošli.

Treba, a isto to treba da se uvede i pred izbore - uradis test i ako si preko 100, mozes da glasas. Da vidis kako bi SRS pao ispod cenzusa. :D
 

Back
Top