Sta o partneru ili o bivsima mozemo saznati na osnovu njihovog "izbora primera"?

MS-DOS16

Početnik
Banovan
Poruka
24
(Nisam ni jednom rekao da mislim da je *****, niti sam uopste ikad izrazio interesovanje da mi ona priča o njenoj firmi ili odnosu sa kolegama, a kada mi je o radnom mestu pričala, tada nisam komentarisao. O odnosu sa kolegama je nikad nisam pitao ništa, niti sam komentarisao, jer pre mi o tome nije ni pričala, a nije me ni zanimalo toliko da bi ta tema stigla da dođe na red od mnogih drugih. )
Ona je navodno zbog jedne moje izjave sa pravom ili bez prava i sa logikom ili bez logike zaključila da ja mislim da je *****, ali da želim da sakrijem od nje to da to mislim, te je nastupila ovako:
"Misliš li ti stvarno da sam ja neka *****? Evo, sada su u hodniku dva radnika iz iste firme u kojoj i ja radim, vidim ih kroz prozor svoje kancelarije, imaju uniforme iste te firme, prvi put ih vidim, misliš li ti da ću ja sad da ih spopadnem, da počnem priču sa njima... neću, čak im se neću ni javiti."

Želim da znam šta bi vi pomislili da ovako, ako će te se složiti, žalosno pitanje + još žalosniji primer kojim mi objašnjava ono što je u stvari htela da pita može da znači, osim toga da se odmah izvlači implikacija kako je htela da mi saopšti da joj je na neki magijski način "primer" neophodan da objasni šta je u stvari zanima i što želi da joj ja kažem dao baš isti taj trenutak u kome je to htela da pita... odnosno, implicira saopštenje da da se nisu sad našla ova 2 radnika ispred njene kancelarije ona ne bi imala (čak ni pri upotrebi sećanja na iskustvo ili imaginacije) bolji primer kojim bi objasnila šta je to u stvari baš tad htela da pita. Da objasnim, slaganje sa ovim "impliciranim saopštenjem" bi glasilo "Da, da, ... dobar primer, sva sreća da su se za neko divno čudo baš sad našla ta dva radnika tu, jer u protivnom ti ne bi imala tako dobar primer kojim bi mi objasnila šta si u stvari htela da me pitaš, jer, složićeš se, čovek kad daje primere uvek gleda da da baš onaj najbolji, dakle, ti misliš da je ovo sa 2 radnika najbolji mogući primer koji ti možes da daš za objašnjenje toga što si htela da pitaš, a ja se slažem da je izvrstan".

Moje mišljenje je da bi takva osoba pre trebala da se zapita šta je to sa njom pa ne ume da da primer bolji od baš toga koji trenutno i sad dok to pita opaža... pre nego što se baci na brigu oko toga šta ja mislim o njoj, ali želim da čujem i suprotna mišljenja, jer je situacija opako zanimljiva, pošto poznajući ljude mislim da će mnogi dogmatski pokušati da tvrde kako je sa primerom i izborom primera sve u redu...
 
Medjuljudski odnosi u kojima se ne neguje poslovnost nego ljudskost i komunikacija o Lj i S su obicno mesta na kojima se dogadjaju "primeri" i na kojima se nesto u nedostatku termina mora objasniti kroz primer, bilo da je to izjava, savet, ili pitanje. Ja sam misljenja da se o Lj i Seksualnim misljenjima u osoba dosta moze saznati iz samog posmatranja materijala koji izabiraju kao primere, a vi?
 
Poslednja izmena:
Sigurno je da bar neke proste zakljucke mozemo izvuci iz tumacenja toga... ali zanimljiva je cinjenica da covek cesto tad kad mu neko kaze takve "stvari" ne uvidja apsurdnost ... zapravo, koliko je izjava koju navedoh apsurdna ja sam shvatio tek danas, i ako je ista bila "data" pre godinu i nesto ili cak dve. (ne secam se) Mozda jos nisam shvatio koliko je apsurdna, odnosno, mozda je jos apsurdnije nego sto mogu sad da uvidjam, ali... definitivno je da mozemo saznati da neke izjave definitivno nisu "manje apsurdne" od nekog intenziteta X... a da li su vise od X "apsurdne" to ne znamo uvek, jel da.
 
Znash kako, ljudi nisu savrsheni. Isto tako, da se " vratish " u proshlost, i chujesh neke sopstvene izjave, verovatno bi ih smatrao nelogichnim... Takodje, ono shto je za mene apsurdno, za tebe nije, i obrnuto. Zatim, ljudi nekada ostanu nedorecheni... Ili kazu neshto shto ne zvuchi drugim ljudima onako kako su hteli... Na primer, ja cu sada reci: Ceo svet je apsurdan, zivot je apsurdan. Ali, mozda i nije tako. Mozda ga samo ja ne razumem. Ne uspemo uvek da prenesemo poruku bash onako kako zelimo... Intenzitet x je, ponovo, subjektivna stvar. A x je promenljiva, a ne konstanta.
 
Izbor primera koji sam ja naveo govori ili o tome da se radi o tesko bolesnoj osobi psihicki, ili o tome da se radi o nekome ko samo hoce da pravi budalu od nekoga... ali u svakom slucaju, "tumacenje" daje saznanje da " tu nesto nije u redu, i to debelo ", a neko dublje tumacenje mozda i saznjanje sta tacno tu nije u redu i sa kime, ili mozda cime.

A mozda je samo u pitanju osoba sa pogreshnom predstavom o tvom mislhjenju o njoj... A mozda je i... Mogucnosti varijacije su neogranichene. Naravno, mozda je i ovo shto si naveo...
 
Znash kako, ljudi nisu savrsheni. Isto tako, da se " vratish " u proshlost, i chujesh neke sopstvene izjave, verovatno bi ih smatrao nelogichnim... Takodje, ono shto je za mene apsurdno, za tebe nije, i obrnuto. Zatim, ljudi nekada ostanu nedorecheni... Ili kazu neshto shto ne zvuchi drugim ljudima onako kako su hteli... Na primer, ja cu sada reci: Ceo svet je apsurdan, zivot je apsurdan. Ali, mozda i nije tako. Mozda ga samo ja ne razumem. Ne uspemo uvek da prenesemo poruku bash onako kako zelimo... Intenzitet x je, ponovo, subjektivna stvar. A x je promenljiva, a ne konstanta.

To sve nije tema. Tema je "izbor primera",i, da li se preko njega nesto moze saznati o osobi. U protivnom si OFFTOPIC. Svakako ONTOPIC je i navoditi druge slucajeve u kojima neko koristi "bas tu a ne neku drugu" postavku kao primer... mi pricamo o "izboru primera koji ljudi prave da objasne nesto i tome da li se analizom istog moze sanzati dovoljno znacajan broj podataka o partneru da bi se tom analizom uopste i zamarali".
 
To sve nije tema. Tema je "izbor primera",i, da li se preko njega nesto moze saznati o osobi. U protivnom si OFFTOPIC. Svakako ONTOPIC je i navoditi druge slucajeve u kojima neko koristi "bas tu a ne neku drugu" postavku kao primer... mi pricamo o "izboru primera koji ljudi prave da objasne nesto i tome da li se analizom istog moze sanzati dovoljno znacajan broj podataka o partneru da bi se tom analizom uopste i zamarali".

OK ,evo, da se objasnim... Sve shto kazemo i uradimo, vuche korene negde duboko u nama... Ja, na primer, mrzim shablone. Mrzim pravila. I sada, poshto sigurno necu razvijati chitavu prichu, tipa zashto je to tako, odakle meni te ideje i sl. samo cu ti reci: Pa shta ako sam OFFTOPIC ( josh onako velikim slovima :roll: ) ? To je neki bash tezak greh, jel'? E, sada, ti zaboravi sve prethodno napisano, i zamisli da si chuo samo dve poslednje rechinice. Shta bi pomislio? Zashto sam ja to rekao? Shta hocu da " objasnim " ? Shta to govori o meni?
 

Back
Top