Ekonomsko i kulturno stanje Kosova

Hugo Chavez

Primećen član
Banovan
Poruka
989
Ovog puta jedna ozbiljnija tema, od one malopre. Otvaram temu o ekonomiji na Kosovu i njihovom kulturnom nivou. O stanju na Kosovu iskreno ne znam mnogo, osim naravno predrasudu. Da li su te predrasude tachne, gde je Kosovo u poredjenju sa recimo Makedonijom ili Moldavijom? Ono malo shto sam video Prishtine na televiziji, ne izgleda uopshta tako loshe. Navodno je nezaposlenost na Kosovu najvisha u Evropi, ali to mozhda nadomesti siva ekonomija.
 
Ekonomsko stanje pretpostavljam da je isto kao u i ostatku Srbije - 95 % stanovnika se dovija da prezivi, 5 % zivi kao sultan od Bruneja.

Kulturno stanje - mogu da pretpostavim, oko 90% u potpunom mraku, oko 9% znaju da pokazu Australiju na karti sveta, a oko 1% elita skolovana sa strane ili eventualno na Pristinskom faksu.

E taj 1% kulturne elite Albaneza jeppe pa rastura ovu nasu kvazi-diplomatiju...

:thumbdown:
 
Ekonomija je u usponu, kao i kvalitet zivota. Srbi i ostali nealbanci uzivaju u potpunoj slobodi kretanja, sudstvo i mediji su nezavisni, a trgovina drogom i ljudima je suzbijena i skoro potpuno unistena. Gostovanja Becke i drugih poznatih evropskih i svetskih filharmonija, dva-tri filmska festivala (od kojih onaj u Gnjilanu dodeljuje najprestistizniju nagradu u Evropi, zlatni dzokavac), kao i uspon (pa i samo i postojanje) kosovske kinematografije je dokaz zivog kulturnog zivota.

Tu idilu kvare agenti zloglasnog nemackog BND-a koji bacaju bombe na ispostave EULEX-a, institucije koju je multietnicko (nadasve) Kosovo docekalo rasirenih ruku i nogu...


















Kak'a crna ekonomija, kak'a crna kultura...
 
Ovog puta jedna ozbiljnija tema, od one malopre. Otvaram temu o ekonomiji na Kosovu i njihovom kulturnom nivou. O stanju na Kosovu iskreno ne znam mnogo, osim naravno predrasudu. Da li su te predrasude tachne, gde je Kosovo u poredjenju sa recimo Makedonijom ili Moldavijom? Ono malo shto sam video Prishtine na televiziji, ne izgleda uopshta tako loshe. Navodno je nezaposlenost na Kosovu najvisha u Evropi, ali to mozhda nadomesti siva ekonomija.

Siva ekonomija :hahaha:

Pa uhapsiti sve koji su nesto nelegalno zaradili i ostace 1.300.000 golih sheeptara :hahaha::rotf:

Daj bre oni po tom pitanju ne postoje.
 

Back
Top