kada lazete...

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
ne mislim samo na laganje i varanje zena nego uopste na laganje u nekim situacijama kad je to neizostavno potrebno...Mi zene imamo tu sposobnost da u svakoj prilici ukoliko moramo imamo smisljenu pricu o tome sta i kako reci, bilo da se branimo ili ne zelimo da nekog povredimo...to su naravno sitne lazi, nesto krupnije nikako ne opravdavam jer mi nije u karakteru, a ko se i time bavi njegova je stvar...Naime ima situacija kad kazem nesto mora da se malo "izmeni" i tu mi je ponekad smesno kako jedan muskarac ne moze da se snadje brzinom kojom moze zena...Nisam nista novo otkrila odvajkada je poznato da se bolje snalazimo al me zanima secate li se neke situacije u kojoj su vas "provalili" ili nisu da ste hteli da slazete...Kako se iz toga izvlacite? Eto malo za blablabla u ovom danu...
 
увек лажем, у свакој прилици. кад ме уфате са руком у тегли џема, кажем нисам ја, наговорили ме...ето, само да знате какав сам.
 
ne mislim samo na laganje i varanje zena nego uopste na laganje u nekim situacijama kad je to neizostavno potrebno...Mi zene imamo tu sposobnost da u svakoj prilici ukoliko moramo imamo smisljenu pricu o tome sta i kako reci, bilo da se branimo ili ne zelimo da nekog povredimo...to su naravno sitne lazi, nesto krupnije nikako ne opravdavam jer mi nije u karakteru, a ko se i time bavi njegova je stvar...Naime ima situacija kad kazem nesto mora da se malo "izmeni" i tu mi je ponekad smesno kako jedan muskarac ne moze da se snadje brzinom kojom moze zena...Nisam nista novo otkrila odvajkada je poznato da se bolje snalazimo al me zanima secate li se neke situacije u kojoj su vas "provalili" ili nisu da ste hteli da slazete...Kako se iz toga izvlacite? Eto malo za blablabla u ovom danu...
Trudim se da ne lazem.Laz mi je jednostavno neprijatna...sitne lazi,da..najcesce zato da bih izbegla da povredim nekog ili kad vidim da tu istina nece pomoci....ali ono bitno nikad.To je pre svega laganje sebe.A kad me "uhvate" u lazi tipa "nisam ja pojela poslednje parce torte",ne umem da se izvucem...samo pocrvenim:rumenko:.Jos uvek to mogu i drago mi je zbog toga.
 
ne mislim samo na laganje i varanje zena nego uopste na laganje u nekim situacijama kad je to neizostavno potrebno...Mi zene imamo tu sposobnost da u svakoj prilici ukoliko moramo imamo smisljenu pricu o tome sta i kako reci, bilo da se branimo ili ne zelimo da nekog povredimo...to su naravno sitne lazi, nesto krupnije nikako ne opravdavam jer mi nije u karakteru, a ko se i time bavi njegova je stvar...Naime ima situacija kad kazem nesto mora da se malo "izmeni" i tu mi je ponekad smesno kako jedan muskarac ne moze da se snadje brzinom kojom moze zena...Nisam nista novo otkrila odvajkada je poznato da se bolje snalazimo al me zanima secate li se neke situacije u kojoj su vas "provalili" ili nisu da ste hteli da slazete...Kako se iz toga izvlacite? Eto malo za blablabla u ovom danu...

Jednostvano. ne lazes pa ne moras da se snalazis i izvlacis; ako mozes da ne lazes. To sto vi zene imate pricu za svaku priliku...na kraju se obicno ne zavrsi dobro.
 
Nisam primetila da se muškarci gore snalaze u laganju od žena :neutral:

Ja mislim da se gore snalaze, mada ne moze da se generalizuje. Iz prostog razloga. U Srbiji postoji josh uvek veliki broj mushkaraca koji potcenjuje inteligenciju svojih partnerki. Narochito ako su u pitanju tipichni zenski primerci, zainteresovani za shopinge, najnovije trendove, modu i izlaske...Drugi faktor koji na to utiche je evidentno opushtanje, koje je izrazenije shto je veza duza...Pa kad sve to zajedno sastavish, desi se chesto neki promak u "prikrivanju dokaza"...
 
A da. Zene jako chesto primecuju i najsitnije detalje kada dodje do promene raspolozenja njihovog partnera, dok su mushkarci prezauzeti poslom, i najchesce problem vide kad je vec otishao predaleko...
 
Shto se tiche samih lazi, najpodmuklija i najubedljivija laz je polovichna istina, jer chesto vremenom i sam chovek koji laze pochne da veruje u nju ako je izgovori dovoljno puta.

Sve u svemu grozim se lazi, chak i onih najsitnijih, i smatram da ih samo slabe lichnosti koje nisu u stanju da stoje iza sebe, svog mishljenja ili svojih postupaka - koriste.
 
Trudim se da ne lazem.Laz mi je jednostavno neprijatna...sitne lazi,da..najcesce zato da bih izbegla da povredim nekog ili kad vidim da tu istina nece pomoci....ali ono bitno nikad.To je pre svega laganje sebe.A kad me "uhvate" u lazi tipa "nisam ja pojela poslednje parce torte",ne umem da se izvucem...samo pocrvenim:rumenko:.Jos uvek to mogu i drago mi je zbog toga.

Šta da dodam...
 
Prvo, da raščistimo jednu stvar: Ja zaboravljam šta sam kome rekla - tj, nisam baš zaboravna, što se postojećih i istinitih stvari tiče, ali za izmišljene - tu sam truba - uhvatili bi me za čas, pa je svaki pokušaj na tu temu, osuđen na propast (moju - da me uhvate u laži). :)
Drugo, godinama sam u dilemi: ko je više ponižen - onaj koga lažu (da li je netolerantan, ili ima neku drugu lošu osobinu zbog koje se neko ne usuđuje da mu kaže istinu, ili je glup, pa ga je lako prevariti), jer verovatno misle da imaju razloga za to...Ili, onaj koji laže - zato što nema hrabrosti da kaže istinu, što je slabić, ili šta već...ili je prevarant - što je smo po sebi priznanje da nema prave vrednosti u sebi, kad pribegava prevarama radi bilo kakve koristi...

Sve je to, po meni, vrlo ponižavajuće, i razlog za laganje mnogo govori i o osobi koja laže, i o osobi koju lažu.
 
Презирем лаж.
Оно што не волиш други да ти раде, немој ни ти њима.
Тачно је, истина некад заболи, али много више боли лаж.
 
Laž boli samo kada znaš da je to laž. Kada ne znaš tada ti je svejedno, kada ne želiš da znaš istina boli još više. Često izgovaram i oglumim nešto što je "laž", i mada postoje razlozi za to koji su daleko pozitivniji od onih koje vi navodite, niti sam nešto ponosan na to, nit mi krivo.
 
Цео живот састоји се од лажи.

Лажемо родитеље, да не бисмо добили грдњу.
Лажемо другове и другарице, да бисмо се направили важни.
Лажемо пријатеље, да их не бисмо повредили.
Лажемо наставнике, да не бисмо добили лошу оцену.
Лажемо брачног партнера, да бисмо избегли непријатне сцене.
Лажемо своју децу, да бисмо их заштитили од ружних ствари.

Како сад после овог рећи ,,Ја не лажем''? :eek:

Углавном кажем истину. Понекад је нафризирам, да буде боље и мени и свима око мене.
Прећутано није лаж, зар не? :)
 
ja sam poslednji put namerno slagala kada sam imala pet godina i to tatu koji je odmah provalio i znachajno me pogledao i rekao eee, necemo da se lazhemo, tada me je bilo puno sramota i ne lazhem vishe. cak i kada se izvlachim sa posla, kazhem istinu, samo je onda formulacija dobro osmisljena da zvuchi razlozhno. mada moguce je i nesvesno slagati (jer filozofski gledano sve mozhe biti lazh i sve podlezhe relativizovanju), al za te lazhi savest ne odgovara
 

Back
Top