Zene i starenje?

Zlatooki

Domaćin
Poruka
3.530
Veceras sam imao jednu raspravu sa drugarom. Naime, svadja je pocela oko toga kad je on prokomentarisao gledaj majku, zeni cerku, na sta sam ja odgovorio da to ne mora da znaci. Onda smo usli u diskusiju o genima itd. Da skratim pricu on je rekao kako postoje ljudi sa losim genima i sa dobrim genima, a kao drastican primer naveo je Rome. Sto je po meni apsurdno jer ako neko ima los kvalitet zivota ne znaci da ima lose gene.

Sada interesuje me vase misljenje koliko zavisi od gena kako ce zena izgledati pod stare dane a koliko od kvaliteta zivota? Mislim znam da geni igraju vitalnu ulogu, ali on je uzeo glup primer za Rome. Nisam rasista, mlade Romkinje izgledaju podjednako lepo kao i sve ostale devojke, mada u starosti uglavnom je situacija drugacija, ali to je po meni vise los kvalitet zivota nego geni.

Vase misljenje?

P.S. Postavio sam je na Ljubav i seks zato sto se tice izgleda.
 
ne znam baš za rome
al ne možeš reći da genetika nema uticaja na izgled u starosti.
ima barem toliko koliko i način života.

a da te pitam, što samo žene? zar ne stare i muškarci? ponekad..
 
Sorry, stare naravno, ali ja sam s njim komentarisao lepsi pol. Muski me toliko ne zanima. Ali, kad si vec spomenula mislim da smo mi u prednosti tu u odnosu na Vas. To kazem zato sto je zena nakon svakog novog porodjaja sve sklonija gojaznosti. Ne mislim nista lose naravno i opet ne zelim da generalizujem.
 
Sorry, stare naravno, ali ja sam s njim komentarisao lepsi pol. Muski me toliko ne zanima. Ali, kad si vec spomenula mislim da smo mi u prednosti tu u odnosu na Vas. To kazem zato sto je zena nakon svakog novog porodjaja sve sklonija gojaznosti. Ne mislim nista lose naravno i opet ne zelim da generalizujem.

Moja mama se dva puta poradjala, pa i danas ima 10 kg manje od mene. :)
No, naravno da zavisi i od gena i od nacina zivota.
Ne vidim sta sad mnogo tu ima da se polemise.
:)
 
To gledaj majku, ženi ćerku baš i nema veze. Ima ponekad, ali ne može biti pravilo. Uostalom, kao i sve generalizacije. Glupost.
Mislim da na to kako neko stari utiče više faktora. I geni i način života, ali i trenutna situacija utiče na izgled. Uostalom, nekako mi nije jasno takvo kalkulisanje. Valjda ćete se ženiti osobom, a ne njenim likom. Ako ženite neku devojku zbog njenog izgleda, onda gledajte i majku i tetke i bake, ako su žive. Mislim, što je sigurno, sigurno je.

Nisam zbog toga pokrenuo temu, videla si moj stav u prvom postu. I sam mislim da je to glupost. Uostalom, svi mi starimo.

Kada je rec o izboru devojke. Naravno, ako mi se dopadne to ce svakako biti zbog njenog fizickog izgleda ali i kakva je kao osoba, a ovo potonje ce me na prvom mestu ubediti da pokusam nesto ozbiljnije sa njom, a ne izgled.

Samo me je zanimalo misljenje drugih ljudi. I dalje me zanima. :) Sta cu kad sam radoznao.
 
Još jedna glupost. Poznajem mnogo žena koje su mršavije sada nego što su bile ranije, a imaju decu.
Ovako posmatrano da li možemo da pretpostavimo, da muškarcima svakim mesecom braka raste stomak. :think: Mislim da postoje ljudi koji lepo stare i oni koji su lepi samo kada su mladi. To ne bih vezivala za godine. Većina muškaaca sa godinama dobije i stomačiće, što nije seksi. Druga stvar je što mnoge žene vama dozvoljavaju nebrigu koju retko ko, muško ili žensko, dozvoljava ženama.

Zene jesu sklonije gojaznosti nakon vise porodjaja to sam procitao negde ne secam se gde tacno. :P Ne mora da znaci, ali jesu "sklonije". A kada je rec o stomaku to je istina. Nemam sta da dodam. To, ko bi sta kome dozvolio je individualno.
 
Veceras sam imao jednu raspravu sa drugarom. Naime, svadja je pocela oko toga kad je on prokomentarisao gledaj majku, zeni cerku, na sta sam ja odgovorio da to ne mora da znaci. Onda smo usli u diskusiju o genima itd. Da skratim pricu on je rekao kako postoje ljudi sa losim genima i sa dobrim genima, a kao drastican primer naveo je Rome. Sto je po meni apsurdno jer ako neko ima los kvalitet zivota ne znaci da ima lose gene.
cigani su baš dobar primer što se gena tiče
jer žive u zatvorenoj zajednici
njihovi geni se ne mešaju sa genima ostalih naroda narodnosti nacionalnih manjina i ugroženih vrsta
nisam baš skoro videla lepu ciganku al' ajde neka ti bude
a i kako izgledaju u starosti je diskutabilno

nebitno
mislim da izgled u starosti dosta zavisi od gena
ali veliki je uticaj i kvaliteta života
jer
kvalitetan život znači da možeš sebi da priuštiš
kvalitetnu hranu
kozmetiku
negu
obrazovanje
plastičnog hirurga :lol:
itd da ne davim više
 
cigani su baš dobar primer što se gena tiče
jer žive u zatvorenoj zajednici
njihovi geni se ne mešaju sa genima ostalih naroda narodnosti nacionalnih manjina i ugroženih vrsta
nisam baš skoro videla lepu ciganku al' ajde neka ti bude
a i kako izgledaju u starosti je diskutabilno

nebitno
mislim da izgled u starosti dosta zavisi od gena
ali veliki je uticaj i kvaliteta života
jer
kvalitetan život znači da možeš sebi da priuštiš
kvalitetnu hranu
kozmetiku
negu
obrazovanje
plastičnog hirurga :lol:
itd da ne davim više

Da i posle hirurga izgledas kao mulac.

Nije stvar u kvalitetnoj hrani nego u prezderavanju i premasnom jelu. Zato kod nas ima dosta ljudi koji su boblasti i pihtijasti a mladi su.
 
To za zatvorenu zajednicu odnosno grupu si u pravu. TO jeste problem sa Romima sto se ne "mesaju" dovoljno. Da se tako glupavo izrazim.
Ako je nisi videla ne znaci da je nema. :P

Ovo poslednje se skoro svi slazemo dosad. :)
 
Geni imaju itekako uticaja na starenje.Moja majka je imala los kvalitet zivota, rodila je petero djece i nikad nije koristila nikakvu sminku, cak ni kreme (mozda zbog oceve ljubomore) i izgleda mnogo mladje nego njene vrsnjakinje( ima 59 godina). Lice joj nije naborano, kosa joj je malo prosarana sijedima. Nije zato sto je moja majka, ali izgleda 10 godina mladje. Ja imam 38 godina i izgleda sam naslijedila njene gene.Zasad nemam ni jedne borice na licu, a kosa mi je bez ijedne sijede. Moram da napomenem da pusim ( mama nije nikad), ponekad popijem i vinam,budna sam do 2-3 sata nocu. I koristim za lice obicnu hidratantnu kremu, znaci nista posebno.Braca i sestra su mi takodje mladoliki. Znaci ima mnogo toga i u genima.
 
Veceras sam imao jednu raspravu sa drugarom. Naime, svadja je pocela oko toga kad je on prokomentarisao gledaj majku, zeni cerku, na sta sam ja odgovorio da to ne mora da znaci. Onda smo usli u diskusiju o genima itd. Da skratim pricu on je rekao kako postoje ljudi sa losim genima i sa dobrim genima, a kao drastican primer naveo je Rome. Sto je po meni apsurdno jer ako neko ima los kvalitet zivota ne znaci da ima lose gene.

Sada interesuje me vase misljenje koliko zavisi od gena kako ce zena izgledati pod stare dane a koliko od kvaliteta zivota? Mislim znam da geni igraju vitalnu ulogu, ali on je uzeo glup primer za Rome. Nisam rasista, mlade Romkinje izgledaju podjednako lepo kao i sve ostale devojke, mada u starosti uglavnom je situacija drugacija, ali to je po meni vise los kvalitet zivota nego geni.

Vase misljenje?

P.S. Postavio sam je na Ljubav i seks zato sto se tice izgleda.

moje misljenje je da kontinuirani stres ima najpogubnije dejstvo na fizicki izgled zena bile one romkinje eskimke ili busmanke
 
Geni imaju itekako uticaja na starenje.Moja majka je imala los kvalitet zivota, rodila je petero djece i nikad nije koristila nikakvu sminku, cak ni kreme (mozda zbog oceve ljubomore) i izgleda mnogo mladje nego njene vrsnjakinje( ima 59 godina). Lice joj nije naborano, kosa joj je malo prosarana sijedima. Nije zato sto je moja majka, ali izgleda 10 godina mladje. Ja imam 38 godina i izgleda sam naslijedila njene gene.Zasad nemam ni jedne borice na licu, a kosa mi je bez ijedne sijede. Moram da napomenem da pusim ( mama nije nikad), ponekad popijem i vinam,budna sam do 2-3 sata nocu. I koristim za lice obicnu hidratantnu kremu, znaci nista posebno.Braca i sestra su mi takodje mladoliki. Znaci ima mnogo toga i u genima.

Necu da budem bezobrazan. Samo, a sestre koje su godiste. :P :P :P Salim se....
 

Back
Top